Zobacz wÄ…tek - Xenony w motocyklach ?
NAS Analytics TAG

Xenony w motocyklach ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez elco » 22/1/2010, 21:37

O ile sie nie mozliwosc montazu oryginalnego ksenonu ma cale gro motocykli suzuki. Widzialem juz sporo nowych gixxerow na ksenonach, ktore wygladaly na profesjonalna robote.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez vas88 » 8/2/2010, 22:35

Wygląda fajnie, świeci fajnie i jest bezpieczniej. Wiecej Zalet niz wad.
Nie moc silnika a technika czyni z Ciebie zawodnika!
vas88
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 20/12/2008, 13:45


Postprzez Kurt » 9/2/2010, 02:44

Kawa ZZR14 też chyba fabrycznie może mieć ksenon i Honda GL też, pewnie to kwestia czasu kiedy będą to seryjnie montować chyba że wcześniej pojawią sie reflektory LED.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez limak14 » 9/2/2010, 10:28

vas88 napisał(a):Wygląda fajnie, świeci fajnie i jest bezpieczniej. Wiecej Zalet niz wad.

Jest bezpieczniejsze? Chyba tylko dla ciebie, a nie dla jadÄ…cych z naprzeciwka. To im "wali" po oczach.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Boguc » 9/2/2010, 11:02

ja mam xenon ustawiony tylko na "długie" i nie wali im po oczach w czasie normalnej jazdy ;)
kupiłem już taką i podoba mnie sie ;)
Avatar użytkownika
Boguc
Świeżak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 17/4/2009, 18:43
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Trimix » 9/2/2010, 17:24

Boguc napisał(a):ja mam xenon ustawiony tylko na "długie" i nie wali im po oczach w czasie normalnej jazdy ;)
kupiłem już taką i podoba mnie sie ;)


a ja uważam to za buractwo typu vw golf II i xenon i zbytnio mnie nie interesuje tłumaczenie się " kupiłem taką "- to dziecinada
<B>Yamaha R ONE 2009 and 2010 by Trimix</B>
Avatar użytkownika
Trimix
Świeżak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 6/9/2009, 21:01
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez Majkel22 » 9/2/2010, 22:34

Muszę się zgodzić z Trimixem
GSX-R 1000 K4
&
Bandit 600 S
Avatar użytkownika
Majkel22
Świeżak
 
Posty: 190
Dołączył(a): 3/11/2008, 13:43
Lokalizacja: LBN

Postprzez zadzior » 9/2/2010, 23:02

A ja się nie zgadzam :lol: Dobra widoczność to podstawa. Co raz częściej r1 są w posiadaniu wiejskich lanserów, to znaczy że też się już do niczego nie nadają?Dobra żarówka z przetwornicą nie oślepia w takim stopniu o jakim często się mówi.Panuje taka opinia, ponieważ hłam wkłada sobie "ksenonowe żarówki" do golfuf, a skutek jest jaki jest.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Majkel22 » 9/2/2010, 23:26

jezeli lampa nie jest przystosowana do xenonu to bedzie zawsze oslepiac nawet jak nie wiem jaki przetwornik wsadzisz,jezeli koles włozy nawet wypasiony xenon do zwykłej lampy to efekt jest oslepiający.
GSX-R 1000 K4
&
Bandit 600 S
Avatar użytkownika
Majkel22
Świeżak
 
Posty: 190
Dołączył(a): 3/11/2008, 13:43
Lokalizacja: LBN

Postprzez zadzior » 9/2/2010, 23:47

A co sprawdzałeś jak świeci ksenon dobrym przetworniku? Nie jest tak dobrze jak w reflektorze z przeznaczeniem do ksenonów, ale też nie oślepia tak jak po prostu wsadzona ksenonowa żarówka do lampy.Często lampy do, których wsadzają wiejscy tunerzy owe żarówki są w fatalnym stanie i to też mocno składa się na oślepianie.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez nurofen » 10/2/2010, 01:00

Dyskusja jest bez sensu. Można by wypisywać o :
-tłumikach bez homologacji(mamy je bo fajnie napierdala.ą mimo że ilość DB jest sporo przekroczona),
-przekraczaniu prędkości,któż nie jechał 200?
-nieodp. oświetleniu
-złym ubiorze.

Temat który pokazuje krajową obłudę.
EOT.
Avatar użytkownika
nurofen
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 13/1/2010, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 10/2/2010, 09:13

Ja wiem że czasem oślepiam kierowców zwykłymi halogenami. Wystarczy, że pasażerka ma za ciężko na plecach. Jak ktoś ma zwykłe halogeny źle ustawione to czasem aż oczy czarnych plam dostają. Jadąc w nocy zawsze zastanawiam się czy jadący z przeciwka mnie oślepi czy nie, bym w porę uniknął oślepienia.

Oślepianie innych z przeciwka to jest prawdziwy problem!
Co z tego że widzisz lepiej jak dekoncentrujesz innych kierowców.
Mnie często tacy zmuszają do zwolnienia bo nie widzę drogi dalej niż na 20m.

xenony wymagają soczewki, układu pozycjonowania oraz mechanizmu czyszczenia klosza. Policjanci zwyczajnie zabierają dowody z przeszczepionymi xenonami.
Jeśli używamy xenonów tylko jako długie to one chleją dużo prądu w początkowej fazie.
Z tego co wyczytałem prawie do 10A.

Jeśli chcemy mieć lepsze światło to zainwestujmy w lepsze żarówki. Różnica jest bardzo widoczna.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez zadzior » 10/2/2010, 10:41

Ale po co kogoś przekonywać jeśli sam dokładnie tego nie sprawdzi tylko polega na swoich przekonaniach.Na długich śmiało można jeździć w taki sposób jak pisałem i jeśli komuś nie przeszkadza pobór, to chyba już nie ma co zarzucić?Czy się znów mylę?
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez icid » 11/2/2010, 12:40

Trimix napisał(a):Panowie , jakiekolwiek ingerencje w system oświetlenia i doświetlania musi posiadać homologację .
Czy Wam naprawdę tak ciężko to zrozumieć , iż żarnik xenonu montowany w reflektorach nie wyposażonych w soczewkę , która ma za zadanie skupianie wiązki świetlnej jest bardzo egoistycznym pomysłem . Oślepiacie innych jadących z przeciwka , tyczy się to również pojazdów samochodowych . Pomijam fakt buractwa , czy agro tuningu .
Nie po to w moto jest zamontowane odpowiednie oświetlenie , opierające sie z reguły na żarówkach typu H , by poprawiać po fabryce , która to nie jeden dzień i nie jeden test przechodziła .

ps.
skidmarks napisał(a):Ja mam Xenon z przetwornicą, efekt fajny.
ale dla kogo fajny ? bo chyba tylko dla Ciebie , zapytaj się lepiej tych którzy poruszają się z nad przeciwka - jak im fajnie po gałach dajesz ...
Przestań jęczeć, ja mam zamontowane w prawie wszystkich samochodach firmowych i nikogo nie razi. Trzeba dobrze ustawić lampy, i to wszystko, jak masz źle ustawione oświetlenie to najgorsza żarówka 55w świecąca na żółto będzie oślepiała.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Trimix » 11/2/2010, 15:56

icid napisał(a):
Trimix napisał(a):Panowie , jakiekolwiek ingerencje w system oświetlenia i doświetlania musi posiadać homologację .
Czy Wam naprawdę tak ciężko to zrozumieć , iż żarnik xenonu montowany w reflektorach nie wyposażonych w soczewkę , która ma za zadanie skupianie wiązki świetlnej jest bardzo egoistycznym pomysłem . Oślepiacie innych jadących z przeciwka , tyczy się to również pojazdów samochodowych . Pomijam fakt buractwa , czy agro tuningu .
Nie po to w moto jest zamontowane odpowiednie oświetlenie , opierające sie z reguły na żarówkach typu H , by poprawiać po fabryce , która to nie jeden dzień i nie jeden test przechodziła .

ps.
skidmarks napisał(a):Ja mam Xenon z przetwornicą, efekt fajny.
ale dla kogo fajny ? bo chyba tylko dla Ciebie , zapytaj się lepiej tych którzy poruszają się z nad przeciwka - jak im fajnie po gałach dajesz ...
Przestań jęczeć, ja mam zamontowane w prawie wszystkich samochodach firmowych i nikogo nie razi. Trzeba dobrze ustawić lampy, i to wszystko, jak masz źle ustawione oświetlenie to najgorsza żarówka 55w świecąca na żółto będzie oślepiała.


Jedyną osobą tu jęczącą jesteś Ty to popierwsze i hamuj pietą z takimi płytkimi tekstami bo niewypada . .
Poza tym pomijam juz Twoją funkcje moda na forum , lecz propagowanie łamania prawa ruchu drogowego jest co najmniej żałosne .

Wg. ustawy .
xenony wymagają HOMOLOGACJI reflektora do uzycia ząrników typu HID , układu pozycjonowania oraz mechanizmu czyszczenia klosza.

icid , masz moze coÅ› jeszcze do dodania do ustawy o ruchu lÄ…dowym ?
<B>Yamaha R ONE 2009 and 2010 by Trimix</B>
Avatar użytkownika
Trimix
Świeżak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 6/9/2009, 21:01
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez SQ » 11/2/2010, 17:26

Trimix napisał(a):
icid napisał(a):
Trimix napisał(a):Panowie , jakiekolwiek ingerencje w system oświetlenia i doświetlania musi posiadać homologację .
Czy Wam naprawdę tak ciężko to zrozumieć , iż żarnik xenonu montowany w reflektorach nie wyposażonych w soczewkę , która ma za zadanie skupianie wiązki świetlnej jest bardzo egoistycznym pomysłem . Oślepiacie innych jadących z przeciwka , tyczy się to również pojazdów samochodowych . Pomijam fakt buractwa , czy agro tuningu .
Nie po to w moto jest zamontowane odpowiednie oświetlenie , opierające sie z reguły na żarówkach typu H , by poprawiać po fabryce , która to nie jeden dzień i nie jeden test przechodziła .

ps.
skidmarks napisał(a):Ja mam Xenon z przetwornicą, efekt fajny.
ale dla kogo fajny ? bo chyba tylko dla Ciebie , zapytaj się lepiej tych którzy poruszają się z nad przeciwka - jak im fajnie po gałach dajesz ...
Przestań jęczeć, ja mam zamontowane w prawie wszystkich samochodach firmowych i nikogo nie razi. Trzeba dobrze ustawić lampy, i to wszystko, jak masz źle ustawione oświetlenie to najgorsza żarówka 55w świecąca na żółto będzie oślepiała.


Jedyną osobą tu jęczącą jesteś Ty to popierwsze i hamuj pietą z takimi płytkimi tekstami bo niewypada . .
Poza tym pomijam juz Twoją funkcje moda na forum , lecz propagowanie łamania prawa ruchu drogowego jest co najmniej żałosne .

Wg. ustawy .
xenony wymagają HOMOLOGACJI reflektora do uzycia ząrników typu HID , układu pozycjonowania oraz mechanizmu czyszczenia klosza.

icid , masz moze coÅ› jeszcze do dodania do ustawy o ruchu lÄ…dowym ?


BRAWO!!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez zadzior » 11/2/2010, 17:33

To teraz może któryś z dobrych obywateli zawiadomi odpowiednie służby o łamaniu prawa?Trimix, wyjeżdżasz z ustawą w afekcie rozpaczy z bezradności argumentowej?Ty na erłanie pewnie też zawsze jeździsz z dozwoloną prędkością? :D Jazda na długich znacząco poprawi widoczność, a jak wiadomo na długich nikogo nie oślepisz.Nie widzę w tym żadnego buractwa, a jedynie kwestie własnego bezpieczeństwa nie naruszając bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez madcap » 11/2/2010, 17:51

trimix
skÄ…d ty wyciÄ…gnÄ…Å‚eÅ› takÄ… ustawÄ™??
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Trimix » 11/2/2010, 17:58

madcap_72 napisał(a):trimix
skÄ…d ty wyciÄ…gnÄ…Å‚eÅ› takÄ… ustawÄ™??

z internetu , użyj opcji szukaj
<B>Yamaha R ONE 2009 and 2010 by Trimix</B>
Avatar użytkownika
Trimix
Świeżak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 6/9/2009, 21:01
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez Trimix » 11/2/2010, 18:00

zadzior napisał(a):To teraz może któryś z dobrych obywateli zawiadomi odpowiednie służby o łamaniu prawa?Trimix, wyjeżdżasz z ustawą w afekcie rozpaczy z bezradności argumentowej?Ty na erłanie pewnie też zawsze jeździsz z dozwoloną prędkością? :D Jazda na długich znacząco poprawi widoczność, a jak wiadomo na długich nikogo nie oślepisz.Nie widzę w tym żadnego buractwa, a jedynie kwestie własnego bezpieczeństwa nie naruszając bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.


Napisałem swoje zdanie o xenonach i tyle możesz się zgodzić bądz nie , jak dla mnie jest to agrotuning i poprawianie po fabryce :lol:

o jakim afekcie rozpaczy piszesz? możesz rozwinąć ?

poczytaj sobie do poduszki , może rozjaśnisz swoje wiadomości:
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... tul,521573
Ostatnio edytowano 11/2/2010, 18:04 przez Trimix, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
<B>Yamaha R ONE 2009 and 2010 by Trimix</B>
Avatar użytkownika
Trimix
Świeżak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 6/9/2009, 21:01
Lokalizacja: Wrocek

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê