Zobacz wątek - Pomocy Suzuki GSX600F
 
NAS Analytics TAG

Pomocy Suzuki GSX600F

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Pomocy Suzuki GSX600F

Postprzez lontas86 » 15/11/2009, 22:22

witam wszystkich kolegów z forum, Mam mały problem, mianowicie chce kupic motorek suzuki gsx600f znalazłem taki gosc sobie z anglii przyprowadził http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1613604
mianowicie chce go oddac za 5200zł niby z zdjec wynika ze motorek jest ok z tego co gosc mów tez. Badrzo sie boje kupna motoru bo to mój pierwszy i boje sie wywalic kase w błoto. ograniczony fundusz:))chciałbym sie dowiedziec co za papiery potrzebne do rejestracji w polsce? Gosc jest własciceilem w anglii i jak to bedzie mozecie wytłumaczyc wszystko po koleji i jak z przegladem czy koniecznie trzeba wymienic lampe ???mój meil lontas@interia.pl pomózcie??Pozdrawiam
lontas86
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7/6/2009, 17:42
Lokalizacja: Konin


Postprzez adam_tomasz » 15/11/2009, 22:42

poszukaj czegoś innego... osobiście bardzo nie lubię moto z Anglii zwłaszcza starszych bo zaśniedziałe, pordzewiałe, ogólnie zaniedbane, więc i elektryka może być już na słabym poziomie... poza tym wydaje mi się, że coś niska cena na niby taki dobry stan...

a co do papierów to już ktoś ładnie pisał co i jak, więc poszukaj
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez navi » 15/11/2009, 22:48

Gdzieś jest założony temat do takich pytań...

No kasa niewielka, nawet podejrzanie niewielka...
Jeśli chodzi o światło to nie powinien przejść przeglądu, w praktyce jednak nikt tego nie sprawdza, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej zmienić.
Poza tym nie zapalaj się za mocno. Teraz jest tak martwy okres, że spokojnie nikt go nie kupi przed Tobą.
Spokojnie, podjedź, obejrzyj, prześpij się z tym i dopiero zadecyduj. Na oględziny weź jakiegoś kumpla który chłodnym okiem oceni stan moto.
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Trener » 15/11/2009, 23:49

Kasa podejrzanie niewielka . Poszukaj na allegro taniej i bliżej , ja np jestem sceptycznie nastawiony do moto z wysp .

pozdro
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Mar3k » 15/11/2009, 23:57

Witam
Przerejestrowanie tutaj :
http://www.scigacz.pl/Przerejestrowanie,motocykla,motocyklista,a,prawo,7536.html (otwórz link)
Mar3k
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/4/2009, 22:15
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez motomc » 16/11/2009, 09:43

STOOOOOOOOOOOOP!!!!!!!!!!!!
Kolego z całego serca odradzam Ci ten temat!!!
Juz pedze z odpowiedzia:
motocykl wybrałes spoko-jesli chodzi o model-przyjazny,przewidywalny stosunkowo tani w eksploatacji i niezawodny.
Jesli chodzi o ten konkretnie egzemplarz to daj sobie spokoj.
w temacie motocykli siedze juz 15 lat wiem co mowie.
Motocykle z Anglii nie sa warte uwagi(w 90% przypadkow)
Tanio nic dobrego nie kupisz...
Na pierwszy rzut oka widze ze jest cos nie halo z tym bike'm. tzn. do zdjecia jest wypucowany ze hej,ale dam sobie reke uciac ze jak bys przyjechal na miejsce to czar by prysl.
moto jest porysowane tylna tarcza wydaje sie byc zyletka. Poza tym praktycznie reguła wydaje sie być to ze angliki sa zaniedbane. duzy wplyw na ich stan ma tamtejszy klimat. to tez nekane usterkami instalacje elektryczne czy ogniska korozji ramy wydechu nie powinny dziwic;/ technicznie tez nie jest najlepiej. czesto są to silniki ulane a zawiechy skatowane.
co do lampy...
wymienic by wypadalo bo inaczej troszke swieci-wiazka swiatla nie w ta strone.a lampa jest dosyc droga i ciezko dstepna na rynku czesci uzywanych.
zegary tez by wypadalo wymienic bo informacje wyswietlane sa w milach a przeliczanie jest dosyc uciazliwe.
co do kwestii prawnych nie wypowiadam sie gdyż koledzy juz to czynili pod adresem ktory dostales.
Tak wiec daruj sobie ta oferte tym bardziej ze musisz po ten motocykl przejechac praktycznie cała Polske. ryzyko odbycia niepotrzebnej wycieczki jest duze. ale wybor Pozostawiam Tobie.
GSX tak ale NIE Z ANGLII
Motocykle to nie styl zycia, to stan umyslu...
motomc
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 6/11/2009, 16:15

Postprzez hENY » 16/11/2009, 16:35

W minionym sezonie kupiłem motocykl z UK była to fzr z 1994r.
Poprzednicy przesadzają , sprzęt był zadbany nic z niego nie ciekło!
Potwierdzam że zegary w milach są uciążliwe ale nic nie trzeba przeliczać bo są tam również naniesione km tylko mniejszą czcionką.
Kolejny + to łatwość sprawdzenia oryginalnego przebiegu ,było o tym na naszym forum.
Odezwij sie do mnie na PW .
hENY
Świeżak
 
Posty: 128
Dołączył(a): 11/12/2008, 22:15
Lokalizacja: Wałcz

Postprzez Artur 666 » 16/11/2009, 18:14

a jedz go zobacz zreszta masz tu temat zalozony to gdzie w jakim miescie jest w stanie pomoc popros kogos kto ma blisko niech go zobaczy
Tl 1000r
Pieprze raperów psełdo gangsterów
prawdziwym wyzwaniem jest zakręt
Avatar użytkownika
Artur 666
Bywalec
 
Posty: 551
Dołączył(a): 26/8/2009, 10:22
Lokalizacja: Kozia Wola

Postprzez lontas86 » 16/11/2009, 19:46

Dziekuje kolega za pomoc. Biore pod uwage kazde wypowiedzi. Jadedo Bielska Białej naszkolenie i w sumie po drodze pojade zobaczyc ten moto i zobacze co jak jak bedzie ok to na busa pakuje i do domu jade. Dogadałem sie z gosciem ze zaliczke przesle ale jak bedzie cos nie tak to oddaje kase znaczy jak bedzie cos nie tak z moto jak mówił ze wszystko jest ok.kolego a co mówisz ze tarcze sa zyleta o co chodzi z ty znaczy ze juz koniec ich zywota i trza wymienic?:( boje sie jak cholera kupna motoru bo to pierwszy raz i prawie jak pierwszy stosunek z Kobieta :)) wiec koledzy pomózcie i ocencie i tak troszke szczegółowo co moze byc nie tak i czego szukac w tym moto? z GÓRY wszystkim kolega dziekuje i pozdrawaim

a kolega co wie jak sprawdzic ile ma moto nakulane to niby jak to zobaczyc

edytuj posty

gumis
lontas86
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7/6/2009, 17:42
Lokalizacja: Konin

Postprzez navi » 16/11/2009, 19:58

NIE PRZESYŁAJ zaliczki!!!
Jeżeli nie chcesz się wykłócać o parę złotych. Powtarzam, teraz nie jest pora na sprzedaż moto i nawet jakby był w zajebistym stanie i w dobrej cenie to nie sprzedaje się "na pniu" a więc spokojnie zdążysz go zobaczyć. A jak nie ten, to spokojnie - będzie następny. I tak teraz nie nacieszysz się motocyklem ;)
Jeżeli sprzedawca żąda od Ciebie zaliczki przed obejrzeniem to jest coś nie tak...
Teoretycznie przebieg możesz sprawdzić w serwisie (jak ładnie poprosisz :)) po VIN pod warunkiem że miał robione przeglądy w Suzuki, w co szczerze wątpię ;)
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez gumis » 16/11/2009, 20:00

nawet jak ma kompletna ksiazke serwisowa z wbitymi pieczatkami z serwisu to moze okazac sie, ze to bubel bo juz sie z takimi spotkalem. Sprawdzanie po nr VIN - ok, ale pod warunkiem jak mowi kolega jesli byl serwisowany w autoryzowanych stacjach a nie klepany w szopie.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez lontas86 » 16/11/2009, 20:12

Wiecie w sumie to macie racje a ja dopiero pojade w grudniu tam wiec prawie miesiac a gosc jedzie do angli spowrotem juz 27 listopada.wiec jakis tam mały problem jest. Kurcze dopatrzyłem sie w tym moto teraz ze rózni sie troszke łaczenie baku z lastyliem lewa strona i prawa :( prawa jest jakas inna. a pale sie na ten motor bo kuzyn ma i cieszu sie nim i nie narzeka wiadomo to co trza zrobic sie robi wiec gadki niema:) własnie jakos dziwi mnie cana tego moto, gosc tlumaczy sie ze przywiózł go jego brat TIREM przy okazji a to juz cos tam po czesci wyjasnia no 1500 zł w kieszeni. W necie stoja te motorki od 7000 tysiecy do 14000 a on chce 5200 i chciałem zeby przeglad zrobił zebym ja nie miałproblemów z lampa zeby mnie tu diagnosta nie cisnał. Gosc jeszzce pisze ze moto wyrejestrował a anglii wiec co powinien miec? chyba ten dowód angielski bez tego jednego kawałka co wysłał do DVLA tak czy sie myle??? Pozdrawaim
lontas86
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7/6/2009, 17:42
Lokalizacja: Konin

Postprzez rafi19 » 16/11/2009, 20:17

daj sobie chłopie spokój motocykle z UK to najgorszy złom, wiem co mówie bo też Polskę zjechałem w poszukiwaniu motocykla i te z UK to rozpacz i nędza.
rafi19
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 22/8/2009, 16:55

Postprzez lontas86 » 16/11/2009, 20:45

zobaczcie koledzy ten link i sie jakos w miare wypowiedzcie co sadzicie i czy gra jest warta swieczki bo ja to raczej arczkuje w motorach dopiero http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1613604
lontas86
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7/6/2009, 17:42
Lokalizacja: Konin

Postprzez iro » 16/11/2009, 21:08

czemu podałes ten sam link co w pierwszym poście
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez lontas86 » 16/11/2009, 21:25

Bo chciałem zebyscie zobaczyli i ocenili PROSZE i dziekuje
lontas86
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7/6/2009, 17:42
Lokalizacja: Konin

Postprzez rafi19 » 16/11/2009, 21:27

daj sobie spokój ze złomem z UK
rafi19
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 22/8/2009, 16:55

Postprzez lontas86 » 16/11/2009, 21:56

A powiedezcie skad nie sa złomy zalezy jak kto dba niemeic tez ma złom zalezy który, angole nie wszyscy to szyszfole
lontas86
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7/6/2009, 17:42
Lokalizacja: Konin

Postprzez lontas86 » 16/11/2009, 21:58

Jak chcecie miec cos wysminitego to w salonach nówki sa takie a motor 12 letni czy tam 10 to juz nie młody i swoje ma pojechane Pozdrawiam :))
lontas86
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7/6/2009, 17:42
Lokalizacja: Konin

Postprzez hENY » 16/11/2009, 22:52

Mając nr rej+ nr ostatniego MOT'u ewentualnie nr V5c będziesz miał stan licznika przy ostatnim przeglądzie w UK.
Powinien mieć V5C on tam jako właściciel +umowa miedzy nim a tobą i to wystarczy do rejestracji.W Dowodzie masz również ilość wszystkich właścicieli motocykla.

Nie napalaj sie i nie wpłacaj zaliczki, gołym okiem widać że leżał na obu stronach !!!!!!!!
dodatkowo napęd do wymiany
hENY
Świeżak
 
Posty: 128
Dołączył(a): 11/12/2008, 22:15
Lokalizacja: Wałcz

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr