Zobacz wątek - chcę wsiąść na 2 małe kółka i....
NAS Analytics TAG

chcę wsiąść na 2 małe kółka i....

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez tatikola » 17/11/2009, 07:30

Póki co, popatrzyłam na te, które mi polecaliście. Jako kobieta oceniam po pierwsze po wyglądzie. Wizualnie spodobał mi się piaggio zip. Tylko doszedł mi kolejny "problem"- podobnież skuterki są strasznie wywrotne. Czy to prawda? Bo pomimo "swojego wieku"(thx gumis ;))nogi mam jeszcze całkiem niezłe i wolałabym sobie ich nie pokiereszować ;)
Ostatnio edytowano 17/11/2009, 08:07 przez tatikola, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
tatikola
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15/11/2009, 17:34
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez falconiforme » 17/11/2009, 07:43

Wszytko co stoi i ma dwa koła się przewraca boki. Chyba logiczne.
Ale to co ma dwa koła i jedzie powyżej 20km/h nawet bez kręcenia kierownicą jedzie prosto!!!

Będąc w świecie motocyklowym musisz się nauczyć tego że to co ludzie gadają to w 99% są przesądy i zabobony. Z biegiem czasu odkryjesz własną prawdę.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez tatikola » 17/11/2009, 08:07

falconiforme napisał(a):Ale to co ma dwa koła i jedzie powyżej 20km/h nawet bez kręcenia kierownicą jedzie prosto!!!



o cholera, to jak się tym skręca??? ;)
A tak serio- dzięki za uświadomienie mnie o tych przesądach. Nie będę wiedziała, dopóki sama nie spróbuję :D
tatikola
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15/11/2009, 17:34
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez falconiforme » 17/11/2009, 12:06

tatikola napisał(a):
falconiforme napisał(a):Ale to co ma dwa koła i jedzie powyżej 20km/h nawet bez kręcenia kierownicą jedzie prosto!!!



o cholera, to jak się tym skręca??? ;)
A tak serio- dzięki za uświadomienie mnie o tych przesądach. Nie będę wiedziała, dopóki sama nie spróbuję :D

No ze skręcaniem jest często problem.
Jeśli chcesz zainicjować skręt w lewo musisz skręcić kierownicą w prawo. I na odwrót. :D
Czym cięższy sprzęt tym częściej używasz przeciwskrętu. Przeczytaj dokładnie moje wypociny z linka na poprzedniej stronie.

Pozdrawiam mam nadzieję że zobaczymy Ciebie na drodze. :D
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Koval135 » 17/11/2009, 15:23

Szczerze mówiac-jak siadniesz tak pojedziesz,wszystko dzieje sie intuicyjnie i nie musisz sie tym przejmować :wink: Skuterki bardzo prosto sie prowadza :wink:
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez michael » 19/11/2009, 11:09

Vespa chyba jest najbardziej kobiecym skuterem. Droższa niż inne, ale za legendę też się płaci (albo tylko za nią-skuter gratis). Z prowadzeniem obowiązuję ogólne zasady podobne do tych z samochodów- trzeba myśleć zanim się coś zrobi. Skutery nie są bardzo wywrotne, powiedzmy, że z powodu małych kół są bardziej podatne na nierówności, ale i jeżdżą dużo wolniej niż motocykle. Najlepiej na jakimś placu poćwiczyć, ósemki pokręcić, zatrzymanie, start, etc. Na pewno nie sprawi to problemu.
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Postprzez bastek00 » 22/11/2009, 20:46

falconiforme napisał(a):
Przeczytaj dokładnie moje wypociny z linka na poprzedniej stronie.

Pozdrawiam mam nadzieję że zobaczymy Ciebie na drodze. :D


Kolega falconiforme jest za skromny. Te "wypociny" to super poradnik, jak zaczniesz czytać to ciężko się od tego oderwać. :)

A nawiązując do garażowania. Skoro nie ma u Ciebie w okolicy żadnego parkingu to może są domki jednorodzinne z garażami, szopkami itp? Zwróć uwagę, popytaj znajomych. Może napisz np na NK w opisie poszukuję miejsca na moto za symboliczną opłatą... Ludzie często wynajmują "miejsca garażowe" mieszkańcom okolicznych bloków za opłatą. A to lepsze niż nic i moto lądujące w nocy na pace jakiegoś busa. Większość łańcuchów idzie przeciąć nożycami do zbrojeń, więc uważałbym.
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê