Zobacz wÄ…tek - Bandit 1200, xenony i prawo
NAS Analytics TAG

Bandit 1200, xenony i prawo

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Bandit 1200, xenony i prawo

Postprzez lonewolf » 1/10/2009, 09:00

Zamierzam zmienić u siebie w Bandicie (r. 2005) żaróweczkę ze świateł tzw. krótkich na xenon. Czy taki zabieg wystarczy, żeby w końcu te światła jakoś świeciły? Jak wiadomo w Banditach są soczewki takie jakie są... mają przepuszczalność światła tak 30% i muszę mieć pewność że wsadzenie xenona znacznie sytuację poprawi. Najlepiej jakby odpowiedział ktoś kto już robił taką rzecz przy swoim bandziorze. Dodatkową sprawą która mnie odstrasza od wymiany żarówki jest policja. Podobno mogą się doczepić do tego, że sobie wsadziłem xenon. Doradźcie coś bo w nocy jeżdżę na długich które swoją drogą wcale takie długie nie są ;D
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48


Postprzez dambandit » 1/10/2009, 10:56

U mnie stały się popularne te ksenony . A wiec tak w bandicie nie widziałem ale widziałem w r6 w hornecie i F3 . Najpierw musisz znaleźć miejsce na przetwornice( te do samochodów są za duże , do motocykli są specjalne mniejsze oczywiście droższe ) . Według obiegowej opinii że te ksenony to wiejski tuning nie do końca się z tym zgadzam . Taki ksenon daje wyraźnie jaśniejsze światło od zwykłej żarówki . Pole widzenia znacznie się poprawia .

Wady to
- Oślepianie innych kierowców jeśli źle ustawisz lampe . Ksenony fabryczne mają czujniki na wachaczach poziomują się automatycznie .
- kolejna sprawa to brudny klosz światło wtedy jest rozproszone i znacznie się pogarsza widoczność
- nie jest to zgodne z prawem ( przegląd załatwisz po znajomości) jednak każdy policjant zabierze ci dowód
- ksenony znacznie bardziej wypalają blędy , może być tak że po sezonie będziesz musiał wymienić reflektor lub dać do ponownego malowania ( takie przypadki na pewno występują w samochodach )
- no i wymiana żarówki co jakiś czas , ich sprawność nie osiąga niestety tej z produktów fabrycznych , kumple w samochodach wymieniają żarówki co rok . Jednak wiadomo autem jeździ się 12 miesięcy motocyklem znacznie mniej .


Osobiście przetestowałem to rozwiązanie w motocyklach znajomych jak i samochodach i nie jestem zwolennikiem takich ksenonów . Oślepianie innych nie jest niczym miłym . Do swojego bandita zastosowałem żarówki Philips Vision Plus +50% i byłem zadowolony . Barwa światła jak i pole widzenia w nocy znacznie się poprawiło . Natomiast żarówki te nie są nielegalne i nie oślepiają innych . Ale nie świeca też jak ksenony .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole


Postprzez lonewolf » 1/10/2009, 14:52

Dzięki za odp. Muszę to jakoś załatwić bo u mnie krótkie światła świecą tak na 4 metry... Może jakiegoś nightbreakera wrzucę...
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez fox| » 1/10/2009, 16:49

Polecam żarówki - np. philips +50% 90%
Zarowki te oświetlają większe pole, napewno będziesz zadowolony.
Philips jest mało żywotny, no ale coś za coś.
Ja osobiście używam OSRAM`a jestem bardzo zadowolony, bardzo wydajne żarówki, barwa światła jest bardzo biała, wiadomo, żadna żarówka nie będzie taka jak xenon.


Ogólnie żarówki + 50, 60, 90 % są bardzo wydaje, bardzo poprawiają widoczność, ale dość często się jarają. ;]


Pzdr.
fox|
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5/5/2009, 09:02
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez Kurt » 1/10/2009, 16:57

Bandit ma dużą owiewkę może uda ci się wsadzić gdzieś pod nią jakąś dodatkową małą lampę akcesoryjną tak zeby to jeszcze jakoś wyglądało. Kiedyś widziałem takie wąskie dodatkowe lampy Hella, napewno dałoby to więcej światła.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê