Zobacz wÄ…tek - Yamaha WR 400 /250
NAS Analytics TAG

Yamaha WR 400 /250

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Yamaha WR 400 /250

Postprzez Kamas » 21/7/2009, 01:00

Witam. Mam do Was pare pytan. Jestem zainteresowany kupnem yamahy wr, 250 lub 400 i mam z tym pare problemów, gdyż: Planuje jeździć nią przedewszsytkim po ulicach, mniej po terenach (ale nie że wogóle) i tu pytanie, czy ona sie nada? Czy jej awaryjność jest wysoka? Czy są drogie częśći wrazie czego? Czy da sie jakość przedłużyć żywotność silnika (w sensie wymienic zębaki na inne czy coś tędy)? I chyba najwazniejsze, jaki model wybrać, F, E ?

pozdrawiam kms;s
Kamas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/7/2009, 19:03


Postprzez Seba_ER5 » 21/7/2009, 11:34

Na offroad bym dał temat. Mój brat też szuka WR. Wkrótce jedzie zobaczyć 250. Ogólnie jest to czterosuw więc co sezon tłok do wymiany nie musi iść. Jednakże jeżdżony w terenie zapewne bo to kros. Warto zwrócić uwagę na łożyska w kołach szprychy czy też łożyska główki ramy i sety podnóżka czy nie są powybijane od skakania. Jeszcze lagi czy nie ma wżerów na gładzi. Na kostce raczej nie bardzo na asfalt może warto się zaopatrzyć w koła do super moto jednakże ciekawe czy poprzednie hamulce by pasowały. Tyle z mojej strony. Styczności nie miałem tyle co czytałem o motorku itd. Pozdrawiam i życze udanych poszukiwań igiełki :).
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez Kamas » 21/7/2009, 11:56

nie offroad, bo ja mowie ze wiesz, jazda po licy głównie. Supermoto - wiadomo, ale to pozniej, najpierw chodzi mi o to jak on bdzie wyabiać na ulicy, w sensie silnikowym. wiem że te nowsze F z 2008 roku to są typówki na ulice, ale wiele tamtych starszych ma homologacje i rejestracje. czekam na dalsze odpowiedzi.;s;s;s
Kamas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/7/2009, 19:03

Postprzez Seba_ER5 » 21/7/2009, 19:30

Tak ma Ci służyć na ulice zgadza się ,ale więcej się dowiesz o tym motorze w dziale off-roadu bo tam zaglądają ludzie który na tego typu maszynach jeżdżą. Ja osobiście przychylne opinie o nich słyszałem.
Z tego powodu też Cię tam kieruje. I nie chce się wymądrzać ale mało chyba osób Ci odpisało :).

WR250 07r. (otwórz link)

WRF 250 Yamaha strona dział off-road (otwórz link)

Motorek znajduje się w dziale off-road na stronie Yamahy to ,że ma homologacje to oznacza tylko ,że możesz nią jeździć po drogach publicznych i można go zarejestrować.
Motorek ma kostkę na kołach rozpędź się na tym do 120-140 zobaczmy jak będziesz wężykował na asfalcie.
Już lepiej super-moto poszukaj. A ten motorek podchodzi pod dział OFF-road chyba ,że chcesz opinie kogoś kto jeździ na ścigaczu.

Proponuje Ci Yamaszke XT660 bądź inny motung z tego segmentu (Jeżeli ma Ci służyć tak jak napisałeś).

yamaha xt660 (otwórz link)

2 znajomych miało jeden w wersji z oponami do supermoto drugi na lekki teren. Fajne sprzęty. Rocznik 2004-2005 za jakeis 15000 można znaleźć.

Topiki ze sciagacza:
http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=19346&highlight=wr250 (otwórz link)
http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=28821&highlight=wr250 (otwórz link)

Żeby nie było.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez zzzubek » 21/7/2009, 22:09

a jest WR 400? myslalem, ze jest ale 450 i 250. poza tym WR na asfalt ? to juz raczej tenere albo xt-ka wr-ka to typowy cross tylko przewaznie z homologacja jak chcesz bez to szukaj yz-ty poza tym opony bedziesz co chwile wymienial :)
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez Seba_ER5 » 22/7/2009, 08:01

WR 400 na bank w 2000 tu sepcsy (otwórz link)

Obecnie w sprzedaży jest 450. Opony zawsze może wrzucić koła do supermoto. Braciak myśli o crosie z homologacja by nie musieć kupować przyczepki. Jednak u niego to bardziej do jazdy po lasach i szutrowych drogach będzie służyć.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê