Zobacz wątek - Proszę o opinie fachowców !!!!
NAS Analytics TAG

Proszę o opinie fachowców !!!!

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Proszę o opinie fachowców !!!!

Postprzez lastbotd » 13/6/2009, 07:35

Witam
Cały projekt jest już w końcowej fazie - a mianowicie :
Postanowiłem do ramy z Hondy VF 500 wsaadzic silniczek od CBR-ki
Miałem z tym sporo problemów gdyż jak wiadomo VF ma silniczek "V" a CBR rzędowy.
Na początku z prawej strony obciąłem dół ramy (z lewej jest on odkręcany),
musiałem to zrobić gdyż za cholerę nie wchodziła miska olejowa.
Po założeniu silnika na mocowaniach przy rami wystąpił kolejny problem.
zostały jakieś 3 centymetry od głowicy silnika do górnej części ramy tak że brak miejsca na gaźniki.
Postanowiłem więc zrobić dwie przedłużki tak że udało mi się silnik o jakieś 10 centymetrów opuścić a raczej pochylić go do przodu.
W tym momencie jest idealnie.
Co zauważyłem po założeniu silnika - no moja rama sprawiała wrażenie jak by się ugięła w dół no ale przecież silnik wisiał dopiero tylko na tylnych mocowaniach.
Zrobiłem więc dwa dodatkowe mocowania od przodu ramy do silnika i w związku z tym mam pytanie.
W zasadzie biorÄ…c to na logikÄ™ to ramy takich motocykli jak CBR, GSX itp.
nie posiadają spodu tak że sztywność w samego motocykla jest uzyskiwana w zasadzie nie z ramy tylko z ramy i podwieszonego do niej silnika.
Wydaje mi się że nie ma takiej możliwości by w jakikolwiek sposób podczas jazdy rama mogłaby się wykrzywić bo przecież musiałoby sie to wiązać ze złamaniem się samego silnika.
Oczywiście są przeciążenia i poniekąd masa motocykla który wraca na z tylnego koła na drogę podczas tego uderzenia znacznie wzrasta jednak przecież właśnie od tego jest przedni amortyzator który tę energię pochłania tak że uderzenie przednim kołem o ziemie nie powinno wyzwalać takiej mocy by w jakikolwiek sposób mogło to mieć wpływ na samą wytrzymałość samej konstrukcji.
Co o tym sadzicie ??
Dodam że po prostu się nudzę - miałem w garażu starą VF bez silnika i miałem mój stary silnik od CBR-ki więc od 2 tygodni się z tym bawię.
Jak myślicie czy takie połączenie ma szanse na osiągnięcie sukcesu ??
Za kilka godzin dołączę fotki - na razie to prowizorka bo szukam optymalnych rozwiązań tak że jak już wszystko odpowiednio ustawię rama wyląduje u ślusarza który ją odrobinę wzmocni.
lastbotd
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/6/2009, 06:56
Lokalizacja: Leżajsk


Re: Proszę o opinie fachowców !!!!

Postprzez SQ » 13/6/2009, 20:12

lastbotd napisał(a):Witam
Cały projekt jest już w końcowej fazie - a mianowicie :
Postanowiłem do ramy z Hondy VF 500 wsaadzic silniczek od CBR-ki
Miałem z tym sporo problemów gdyż jak wiadomo VF ma silniczek "V" a CBR rzędowy.


tyle przeczytałem i już opadłem z sił, znudziłem się i straciłem zainteresowanie.

po pierwsze tytuł tematu powinien coś wnosić do sprawy, a nie być z dupy wysrany
po drugie nie ten dział w mordę!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez YZF R1 » 13/6/2009, 21:22

powinieneś ją wzmocnić rama taka jak w VFR głównie trzyma się na 2 żebrach bocznych ale całość powinna być mocna i solidna jeśli coś wyciąłeś to zrób taki element który będzie pasował i wspawaj go. zaś co do przechylania silnika pamiętaj o prawidłowym smarowaniu.... sadze ze może to być fajna sprawa jeśli wszystko zrobisz dobrze. będziesz chciał go zrobić na streeta czy mimo wszystko bezie to seryjna VFR z sercem on Cebry....
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê