Zobacz wÄ…tek - jak zarejstrowac motocykl sprowadzony z Uk do PL
NAS Analytics TAG

jak zarejstrowac motocykl sprowadzony z Uk do PL

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

jak zarejstrowac motocykl sprowadzony z Uk do PL

Postprzez jelonekkc2 » 5/6/2009, 10:05

witak zakupilem motocykl yamaha R1 w uk okolo 8 miesiecy temu ... motocykl w dvla zarejstrowany jest na mnie. jakis czas temu sprowadzilem motocykl do Polski jakie dokumety potrzebne sa mi do Rejstracji motocykla w PL ... posiadam registration certificate . czy ten dokumet wystarczy ? bo w sumie jestem wlascicielem . nie posiadam zadnej umowy kupna bo jak wiadomo w Uk nie wypisuje sie takiego dokumentu . przy zakupi dostalem tylko new keper supplement . stary wlasciciel wyslal papiery do dvla i po jakims czasie nowe papiery przyszly na moj Angielski adres . jakie czynnosci powinienem wykonac by nie bylo problemow z rejstracja w PL . ??
jelonekkc2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5/6/2009, 09:50


Re: jak zarejstrowac motocykl sprowadzony z Uk do PL

Postprzez TOM67 » 5/6/2009, 11:15

jelonekkc2 napisał(a):witak zakupilem motocykl yamaha R1 w uk okolo 8 miesiecy temu ... motocykl w dvla zarejstrowany jest na mnie. jakis czas temu sprowadzilem motocykl do Polski jakie dokumety potrzebne sa mi do Rejstracji motocykla w PL ... posiadam registration certificate . czy ten dokumet wystarczy ? bo w sumie jestem wlascicielem . nie posiadam zadnej umowy kupna bo jak wiadomo w Uk nie wypisuje sie takiego dokumentu . przy zakupi dostalem tylko new keper supplement . stary wlasciciel wyslal papiery do dvla i po jakims czasie nowe papiery przyszly na moj Angielski adres . jakie czynnosci powinienem wykonac by nie bylo problemow z rejstracja w PL . ??


Motocykl nr6/2009 jest artykuł. Spytać się w wydziale komunikacji.
TOM67
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:27


Postprzez jelonekkc2 » 5/6/2009, 14:26

tak naprawde Mi pomogłeś
jelonekkc2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5/6/2009, 09:50

Postprzez mokuso » 6/6/2009, 09:53

Mysle, ze najpierw w Urzedzie Skarbowym powinienes uiscic oplate za zwolnienie z akcyzy ( jak ja placilam to bylo 180zl). Wiem, ze tam baba sie mnie czepiala umowy, bo tez jej nie mialam. Na angielskim dowodzie rejestracyjnym bylo nazwisko poprzedniego wlasciciela. Ale skoro masz papier potwierdzajacy, ze jestes wlascicielem to mozesz z tym isc i sprobowac. Wszytskie dokumenty musza byc przetlumaczone na jezyk polski przez tlumacza przysieglego. Jak dostaniesz juz to zaswiadczenie, postepujesz juz tak jak normalnie, przeglad, tablice, OC i gotowe.
Powodzenia:)
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez speedfighter636 » 7/6/2009, 10:31

Ja rejestrowałam Speedfighta 2 i podobno trzeba było wysłać jakiś dokument do Anglii, ale z rejestracja nie było problemu więc nic nie było odsyłane :)
speedfighter636
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15/5/2009, 13:03
Lokalizacja: Skawina

Postprzez Raczek_6 » 7/6/2009, 21:25

Moim zdaniem zobacz w dziale:
viewforum.php?f=17

tam szukaj odpowiedzi.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê