Zobacz wątek - kupno motoru latem czy zimą? opinie
NAS Analytics TAG

kupno motoru latem czy zimą? opinie

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

kupno motoru latem czy zimą? opinie

Postprzez SumaK » 22/5/2009, 21:00

jak sadzicie lepiej kupić motor zimą czy latem ?

bo zastanawiam sie czy poza sezonem motorki tanieją ?

czy po prostu warto czekać?

czekam na wasze opinie jakie macie z tym doswiadczenia

Pozdrawiam Wszystkich
SumaK :)
Avatar użytkownika
SumaK
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/4/2009, 20:15
Lokalizacja: Malbork


Postprzez Kedar-88 » 22/5/2009, 21:02

po sezonie, oczywiście tanieją ale to nie jest regułą, lepiej szukać, bo okazje nie wybierają zimy czy lata.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno


Postprzez SumaK » 22/5/2009, 21:04

tanieją ale tak mniej wiecej o ile ceny spadają np o 1 tys ? tak mniej wiecej mowie
Avatar użytkownika
SumaK
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/4/2009, 20:15
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Hamulec » 22/5/2009, 21:29

Ostatnią swoją maszynę kupiłem w listopadzie. Sugerowałem się większym wyborem i nadchodzącym kryzysem. Czy to jednak były argumenty trafne to sam nie wiem. Wybór był większy niż w sezonie, a ceny w dzisiejszych czasach...trudno powiedzieć. Banalne ale chyba w tym wszystkim trzeba mieć trochę szczęścia bez względu na okoliczności.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez bc. » 22/5/2009, 21:29

Mniej więcej to zależy od wartości motocykla, jeżeli jakiś jest warty 28 tys, a inny 7 tys zł to chyba nie sądzisz, że regułą jest że jak przychodzi zima wszystkie idą tysiąc w dół ? Ja przeglądam od pół roku oferty różnych motocykli i tak jak powiedział poprzednik trafia się, że na początek sezonu była okazja w dobrej cenie i dobrym stanie, a widziałem też jak zimą stały motocykle w takich cenach, że chyba sprzedającym się lekko coś pomyliło..

Więc to, że zimą taniej to chyba trochę wyidealizowana teoria..
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez Ciechan666 » 22/5/2009, 21:42

No trochę taniej jest na jesieni a z drugiej strony sezon w plecy :-( a oszczędzasz pewnie z 500 - tysiąc złotych.... moim zdaniem nie warto. W sezonie jest wiecej motocykli na rynku - czyli więcej tzw. "strucli", ale i więcej do wyboru i jest w czym wybierać :-)
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez limak14 » 22/5/2009, 21:44

Dobra maszyna "trzyma" cenę cały rok i nie ważne czy to lato czy zima. Jak ktoś dba o moto to moim zdaniem nie będzie patrzył czy za oknem jest plusowa czy minusowa temp.
Bynajmniej ja tak robie-jestem pewien swoich motocykli dlatego jak przychodzi moment sprzedaży to nie patrzę na porę roku.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez lachos R6 » 22/5/2009, 21:46

bc. napisał(a):Więc to, że zimą taniej to chyba trochę wyidealizowana teoria..


Może i tak nie będę się sprzeczał lecz osobiście wydaje mi się że zima jest troszkę taniej, oczywiście nie jest to regułą bo tak jak dobrze sami mówicie trzeba mieć po prostu szczęście i trafić na dobrą okazje...

Ja jak pół roku temu szukałem swojej maszyny to zauważyłem taką tendencje np ze ceny moto z nowszych roczników szybciej spadały niż roczników starszych i tak samo było z pojemnością 1000 ostro w dół zaś mniejsze pojemności trzymały się ostro...
Nie wiem jak jest teraz bo już w tym tak bardzo nie siedz...
lachos R6
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 26/1/2009, 23:25

Postprzez Ciechan666 » 22/5/2009, 21:47

limak14 napisał(a):Bynajmniej ja tak robie-jestem pewien swoich motocykli dlatego jak przychodzi moment sprzedaży to nie patrzę na porę roku.


Przepraszam za offtopa... ludzie nauczcie się, że BYANJMNIEJ to nie jest to samo co PRZYNAJMNIEJ, bo mnie rzuca normalnie......

Jeszcze raz sorry za offtopa, ale coś w narodzie się dzieje złego i popełniają ludzie ten błąd coraz częściej....
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez melvin » 22/5/2009, 21:55

największy wpływ na ceny motocykli ma kurs EURO i FUNTA, oczywiście w styczniu/lutym ceny są najniższe, bo motocyklom przybywa kolejny roczek, a i do sezonu jeszcze daleko...
ogólnie w tym roku niski kurs ww walut zbiegł się ze styczniowym spadkiem cen i motocykle były na prawdę tanie, funt i euro zdrożały, przyszła wiosna i przykładowa 954 zdrożała o jakieś 2-3k pln
oczywiście różnice sie zdarzają bo motocykle różnią się stanem a i sprzedający różnie podchodzą do sprzedaży,,,
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Jaworro » 22/5/2009, 22:12

Ja zawsze motorek kupuje na zime, dlatego ze nigdy to nie byl nowy sprzet tak wiec cena byla nizsza no i byl czas na delikatne poprawki w sprzecie, dokladne zapoznanie sie z nim.
Jaworro
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 24/5/2008, 14:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez limak14 » 22/5/2009, 22:12

Ciechan666 napisał(a):
limak14 napisał(a):Bynajmniej ja tak robie-jestem pewien swoich motocykli dlatego jak przychodzi moment sprzedaży to nie patrzę na porę roku.


Przepraszam za offtopa... ludzie nauczcie się, że BYANJMNIEJ to nie jest to samo co PRZYNAJMNIEJ, bo mnie rzuca normalnie......

Jeszcze raz sorry za offtopa, ale coś w narodzie się dzieje złego i popełniają ludzie ten błąd coraz częściej....

Przepraszam Panie Miodek:)
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez laser » 22/5/2009, 22:50

limak mi się bynajmniej(chce dokuczyć) wydaje że nawet dobre moto leci zimą z ceną w dół
po drugie zimą jest więcej ogłoszeń bo latem to każdy chce sobie jeszcze ten sezon polatać a zimą sprzedać i mieć czas na kupno innego
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity

Postprzez melvin » 22/5/2009, 22:53

prawda, wiosną cięzko kupić jakikolwiek motocykl którego cena jest "normalna" a i stan pozwalający na bezproblemową jazdę przez cały sezon...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez limak14 » 22/5/2009, 22:58

No wybór wiosną/latem mniejszy-jasna sprawa. Ale tak jak mówię, że sztuki warte swojej ceny to nie patrzą na pogode. Dobre moto musi kosztować :)
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez YZF R1 » 23/5/2009, 04:10

na rynku motocykli używanych jest taki bajzel i ceny się tak wahają że czy zimą czy latem jeden kit.... choć teoretycznie zimą tanieją....

zimą - bo po sezonie
przed sezonem - okazja bo sezon tuż tuż
na początku sezonu - okazja bo sezon już sie rozpoczął
pod koniec sezonu - okazja bo to już ostatni gwizdek na kupno motocykla....

jak widać okazja goni okazję proponuję nie sugerować się porą roku tylko stanem motocykla... i nie szukać na zasadzie że ktoś kupił CBR za 20 tyś to frajer bo na allegro są po 15 tyś.... bo to będzie strzał w kolano! nigdy za minimum zawsze weź max i min wyciągnij średnią i zobacz w jakim stanie są te w średnich cenach a potem stwierdzisz ze jednak trzeba szukać z tej górnej półki...
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez laser » 23/5/2009, 08:41

YZF ludzie mają to do siebie że patrzą za tym tańszym sprzetem by wychaczyć okazję.... ale to tez nie oznacza że jest on gorszy :) po prostu sprzęt trzeba dobrze oblukać zanim się go kupi i ten za 20k może sie rozwalić szybciej niż ten za 15 i na odwrót :)
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity

Postprzez adam_89 » 23/5/2009, 09:31

Jeśli jest okazja radze kupować od motocyklistów, a nie od handlarzy. Handlarz to wiadomo, robi wszystko jak najtańszym kosztem byle mieć z tego kase. Motocyklista który jeździł sprzętem robił pod siebie i robił dobrze.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez s_extrem* » 23/5/2009, 10:19

adam_89 napisał(a):Jeśli jest okazja radze kupować od motocyklistów, a nie od handlarzy. Handlarz to wiadomo, robi wszystko jak najtańszym kosztem byle mieć z tego kase. Motocyklista który jeździł sprzętem robił pod siebie i robił dobrze.

Co nie zmienia faktu ze spora czesc tych motocyklistow kupila kiedys ten motocykl od handlarza xD
Zima jest drobna tendencja spadkowa ;) Motocykli i tak bedzie w wiekszoci przypadkow stal przez te te 2-3 miechy po zapukie. No i starzeje sie jakby nie patrzec o rok ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Raczek_6 » 23/5/2009, 15:22

Nie ma znaczenia, chociaż zimą jest większy wybór, a cena zależy od motocykla i jego stanu, dobre motocykle trzymają cenę (chodzi o te ładne sztuki, tzw perełki).
Nie ma znaczenia czy kupisz od motocyklisty czy od handlarza, ważne aby kupować z głową i kimś kto na chłodno oceni motocykl.

Warto kupować to co jest zadbane, może być nawet trochę starsze.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na gr