Zobacz wÄ…tek - Najlepsi producenci
NAS Analytics TAG

Najlepsi producenci

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez spazz » 21/11/2008, 22:38

1. jamacha
2. chÄ…da
3. suzuki
4.kawasaki
moto gp to potwierdza ale przedewszystkim szodowe motocykle.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


Postprzez Konig » 21/11/2008, 22:50

Yamaha
Suza
Honda
Reszta plebsu
:P
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity


Postprzez Pawcio415 » 21/11/2008, 23:18

Icid napisałem,że z obserwacji więc nie śmiej się.
Kumpel kupił niedawno MV Augustę i dostał wieczystą gwarancję na silnik więc to chyba też o czymś świadczy.
Hondę przerobiłem już i duży pozytyw ma u mnie.
Wcześniej miałem Aprilię i raczej szajs to był.
Bmw przecież robi świetne turystyki i endura.
O Sukach nie slyszalem jeszcze dobrego zdania od mechanikow...Yamaha? To chyba tylko bym brał nowszą R1 i FJR.
Triumph? Niezawodny motor( mam na myśli Speed Triple czy Sprint ST)

Zresztą każda marka miała lepsze i gorsze czasy.
A swojÄ… drogÄ… to jak dbasz tak masz.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez icid » 21/11/2008, 23:49

Powiem tak, miałem kilka moto i naprawdę masę samochodów, to co najbardziej mi wszyscy odradzali zawsze spisywało się super, a to co najbardziej doradzali i było owiane legendami o trwałości i bezawaryjności sypało się non stop. Kupiłem kiedyś golfa 3 bo miał być super bezawaryjny itd. i ciągle sie coś sypało, to samo było z drugim golfem 3. Potem było kilka innych i Alfa romeo które odradzali mi wszyscy i nigdy się nie zepsuło. Pomijam nissana z 1988 roku którego dawno temu kupiłem za 50 euro i wszyscy mówili że nie dojedzie do polski, dojechał, jeździł 2 lata bez żadnej awarii potem kupiła go koleżanka mojej żony i jeździ do dziś, razem prawie 5 lat. Następny przykład Toyota Hiace, wszyscy mówili że japońce nie potrafią busów robić i zrobiła 600 tys przebiegu bez większych przygód a w prawie nowym sprinterze skrzynia rozsypała się przy 200 tys. a miał być taki bezawaryjny :D Kawasaki miało sie psuć a jeździ za to 2 hondy cbr 600 jedna 3 druga prawie 5 lat młodsza u znajomych którzy śmiali się że kupiłem kawasaki poszły się je....... z dużo mniejszymi przebiegami.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Kronos » 21/11/2008, 23:58

1. SUZUKI
2. HONDA YAMAHA
3. KAWASAKI

i pozostałe które gonią wielką czwórkę.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa- ZZR1400 II GEN - Czekam na ZX10R 2016
Kronos
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 17/2/2008, 13:15
Lokalizacja: Praszka

Postprzez Pawcio415 » 22/11/2008, 00:00

Reguły nie ma...zgadzam się z Tobą.
Jednak lista,którą wkleiłem jest wynikiem obserwacji,przeczytanych artykułów i rozmów ze znajomymi mechanikami.
Tak ja to widzę.Kłócił się jednak nie będę.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez owczarzMT » 22/11/2008, 08:44

Hmm ja jestem leszczykiem jeśli chodzi o motorki, dopiero zbieram potrzebną wiedzę ale gdybym musiał już coś obstawiać to mysle ze obstawialbym:
1. Honda
2. Suzuki
3. Yamaha

Zaslyszalem ze kawy poza ramami mają podobnież problemy z wyskakującym 2 biegiem i to wielokrotnie sie powtarzali więc kto wie może jest coś na rzeczy ?

Trochę jestem zaskoczony wysoką pozycja ducati bo powszechnie wiadomo że są to szalenie drogie motory i chyba powinny być problemy z serwisem z uwagi na fakt ze nie jest on tak bardzo popularny jak wielka 3 japońska ??
owczarzMT
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 8/11/2008, 09:55

Postprzez andy7 » 22/11/2008, 09:13

Pawcio415 napisał(a):
Kumpel kupił niedawno MV Augustę i dostał wieczystą gwarancję na silnik więc to chyba też o czymś świadczy.


Kto mu ja dal ? Handlarz czy Producent ?

Moze rowniez swiadczyc o zdesperowaniu handlarza aby pozbyc sie tego czego nikt o zdrowych zmyslach nie chce kupic.

Proponuje moze odczekac, jak bedzie przebiegac ta gwarancja w wypadku awari czy defektu.

Co do MV F4 to, niemiecki Motorrad ( dla tych co nie wiedza najwieksze w EU wydawnictwo prasy motocyklowej - do nich nalezy polski miesiecznik Motocykl ) testowal ja juz dwa razy ( mieli zalozenie przetestowac na dlugosci 50 000 km aby wlasnie sprawdzic te wszystkie legendy ).

Pierwsza sztuka dozyla ca. 7500 km - korbowod przebil blok silnika.
Druga sztuka nie dozyla 10 000 km

Chlopaki odpuscili

Pawcio415 napisał(a):
Bmw przecież robi świetne turystyki i endura.


zapomniales o najlepszej sportowej turystyce, he, he

Pawcio415 napisał(a):
O Sukach nie slyszalem jeszcze dobrego zdania od


Sa mam dwie i wiecej juz miec nie bede, mimo, ze sporo znajomych ma i chwali.

Kawasaki, hmm jezeli juz to moze niech soi jak najdalej odemnie, moze sie jednak trafic, ze w przyszlym roku pojawi sie ER 6 F - sie zobaczy.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez falconiforme » 22/11/2008, 10:38

owczarzMT napisał(a):Hmm ja jestem leszczykiem jeśli chodzi o motorki, dopiero zbieram potrzebną wiedzę ale gdybym musiał już coś obstawiać to mysle ze obstawialbym:
1. Honda
2. Suzuki
3. Yamaha

Zaslyszalem ze kawy poza ramami mają podobnież problemy z wyskakującym 2 biegiem i to wielokrotnie sie powtarzali więc kto wie może jest coś na rzeczy ?

Trochę jestem zaskoczony wysoką pozycja ducati bo powszechnie wiadomo że są to szalenie drogie motory i chyba powinny być problemy z serwisem z uwagi na fakt ze nie jest on tak bardzo popularny jak wielka 3 japońska ??

Problem z 2-gim biegiem mają Yamahy R6 i R1(1999-2003) jeśli się je katuje. Np przebijanie z 1-ki na 2-kę bez sprzęgła. O takiej przypadłości w kawach nie słyszałem.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Pawcio415 » 22/11/2008, 11:11

Andy7 Spróbuję się coś więcej dowiedzieć o tej gwarancji bo sam jestem tego ciekawy.
Napisze tu potem co mi powiedział.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez mgDTH » 22/11/2008, 11:57

Temat zupełnie bez sensu, zero obiektywizmu, same stereotypy jak np:
pękające ramy w Kawasaki, ten problem faktycznie był tyle że w 98roku a jak by nie było od tego czasu minęło już 10 lat.
Większość pisze o zasłyszanych opiniach ewtl. swoich doświadczeniach z motocyklami które zostały kupione już jako delikatnie mówiąc... zużyte i często z tym co wyszło z fabryki nie miało wiele wspólnego.
Na zachodzie gdzie ludzie kupują nowe motocykle opinie są zupełnie inne niż u nas.
Bardzo cenioną marką jest tam właśnie Kawasaki, ich ceny są z reguły najwyższe w stosunku do konkurentów z tej samej klasy.

Moja lista powstała nie na podstawie zasłyszanych opinii a z własnego doświadczenia, więc:
1. Kawasaki
2. Suzuki
3. Honda (w sumie na równi z Suzuki)
4. Yamaha i cała reszta...
mgDTH
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/4/2008, 20:38

Postprzez Dominik_YZF » 22/11/2008, 14:35

Dla mnie cała japońska 4-ka jest na rowni. Kazdy z tych producentów ma gorsze i lepsze modele. Najważniejsze, że są to motocykle do jazdy, a nie na pokaz jak Ducatti i Augusty.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez zadzior » 22/11/2008, 14:38

Tak jak ktoś wcześniej pisał, bmw jest na pierwszym miejscu.Później wielka japońska czwórka, dalej makaroniarze.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Kronos » 22/11/2008, 15:18

Na całe szczęście japońskie motocykle produkowane są w Japonii (Suzuki na pewno) i niech tak zostanie.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa- ZZR1400 II GEN - Czekam na ZX10R 2016
Kronos
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 17/2/2008, 13:15
Lokalizacja: Praszka

Postprzez Leitho » 22/11/2008, 15:32

yamaha ma 3/4 fabryk nie w japoni :lol: co to za roznica czy w japoni czy we wloszech, maszyny i technologia ta sama
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Lone » 22/11/2008, 16:19

Ja często siedzę we włoszech południowych i tam najpopularniejszą jest honda, suzuki, kawasaki, we włoszech jeździ mało włoskich sprzętów (prócz skuterów) ale tam ludzie bogaci nie są więc się nie dziwie. Za to jak podjade pod kawiarenkę moim 848 to ludzie się cieszą że posiadam włoski sprzęt i często mi gratulują i cieszą się że doceniam ich markę (obcy ludzie) dlatego kocham Włochów i wszystko co włoskie ! :)

Btw moje zestawienie.

1.Suzuki
2.Ducati
3.Honda
4.Kawasaki
5.Yamaha
>>>Perłowy Dukat 848<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
Lone
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:59
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Postprzez Pawcio415 » 22/11/2008, 17:22

Całe szczęście jest tak dużo marek i modeli...każdy możę wybrać coś dla siebie i być zadowolonym.
A gadka,któy lepszy no ma sensu bo każdy widaćma inne doświadczenia i inne kategorie oceny.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez Wombat » 22/11/2008, 17:26

Znowu te same bzdurzenia co zwykle. przeciętnie większość miała 3, góra 4 motocykle w swym nie najdłuższym jak dotąd życiu ale jest wielkim znawcą motocykli... zapomniałem dodać wszystkich motocykli i wszystkich marek motocykli. Od Benelli począwszy poprzez Kawasaki i Suzuki na Buellu skończywszy :lol:
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez skwy » 22/11/2008, 19:09

najlepszy producent to ROMET bo robi w POLSKIE
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez andy7 » 22/11/2008, 21:25

mgDTH napisał(a): Temat zupełnie bez sensu,


Tu zgadzam sie z Toba calkowicie !

mgDTH napisał(a): same stereotypy jak np:
pękające ramy w Kawasaki, ten problem faktycznie był tyle że w 98roku a jak by nie było od tego czasu minęło już 10 lat.


Przeczytaj moj post na drogiej stronie co do TTZ 1400 z tego roku wiec prosze nie mow, ze nie pekaja jezeli pekaja.

mgDTH napisał(a):Na zachodzie gdzie ludzie kupują nowe motocykle opinie są zupełnie inne niż u nas.
Bardzo cenioną marką jest tam właśnie Kawasaki, ich ceny są z reguły najwyższe w stosunku do konkurentów z tej samej klasy.


Kawasaki jes w sumie najmniejszym japonskim producentem. Ich kreg zwolennikow jest rowniez najmniejszy. Znanych jest mi paru wlascicieli, ktorzy predzej dadza sie pociac w pasy niz powiedziec cos zlego na ta marke. Kawa ma dosc ciekawa polityke, motocykle o nisko polozonej kanapie ( dla ludzi nizszych. ( Zygzaki czy modele dla poczatkujacych). Na tyle nieprezni aby wyprodukowac game akcesoryjna z czymkolwiek, aby maszyny dalo prowadzic sie lepiej trzeba z regoly pare drobnosek zmienic ( kierownica, szyby, przewody w oplocie ( temat kufrow przemilcze totalnie ).

mgDTH napisał(a):Na zachodzie gdzie ludzie kupują nowe motocykle opinie są zupełnie inne niż u nas.
Bardzo cenioną marką jest tam właśnie Kawasaki, ich ceny są z reguły najwyższe w stosunku do konkurentów z tej samej klasy.


Po czesci jak wyzej, ale kolego prosze nie snuj herezji, poza ZX 10 R zaden model nie jest drozszy od zadnego innego motocykla. Kawasaki to taki zachodni FIAT. Cenione to jest BMW, Honda, Yamaha.

skwy napisał(a):najlepszy producent to ROMET bo robi w POLSKIE


Chyba w Polsce ? tak sklada z podzespolow ktore przywedrowaly do Polski Bog wie skad :mrgreen:

P.S. wiecie co jest zadziwiajace, ze nikt nie wspomnial o HD :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê