Zobacz wątek - Ile pieniędzy na pierwszy motor
Advertisement
NAS Analytics TAG

Ile pieniędzy na pierwszy motor

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Ile pieniędzy na pierwszy motor

Postprzez InSiDe » 29/9/2006, 13:49

. Witam,
. z okazji rozważań o przyszłym motocykliźmie (i tym bardziej realnym mojego znajomego) zaczęła mnie nurotwać kwestia natury finansowej. Ile pieniędzy wydać na pojazd?
. Wstępnie założyliśmy, że za 5k można nabyć jakieś 500ccm z okolic 90-93 roku (przeglądając allegro). Jednak dokładając stosunkowo niewiele więcej, czyli za 7-8k można nabyć już naprawdę nowiutkie sztuki. Stąd rodzi się dylemat. Ile?
. Pogłębi ago dodatkowo fakt, że nigdy nie jeździłem (jak i mój przyjaciel) na motocyklu więc nie wiem, czy po roku moto nie spędzi całeych miesięcy bezczynnie na parkingu. Stąd pytanie, lepiej wydać mało i sprawdzić, czy to w ogóle nas kręci, czy zacisnąć zęby, i kupić już sprzęt który ma przed sobą jeszcze sporo życia (a co oznaczać będzie, że i sprzedać - jakby co - się jeszcze uda).
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Psyborg » 29/9/2006, 14:14

Przede wszystkim, niezależnie od tego ile pieniędzy przeznaczysz na swój wymarzony sprzęt MUSISZ pamiętać aby odłożyć ~2,5k na tzn "opłaty okołomotocyklowe" (podatek, rejestracja, a co najważniejsze porządny ubiór jeśli chcesz pożyć). Jeśli dobrze poszukasz to napewno zakupisz XJ600, GSXF 600 wraz z "opłatami" w granicach 10k. Co więcej, nie zakupisz padaki tylko sprzęt na lata.

Pozdrawiam, życząc wielu najechanych km.

Psyborg, czarna GSX 750 F JaJo
Psyborg
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/9/2006, 17:24


Postprzez InSiDe » 29/9/2006, 14:32

. Gdybym miał pewność, że te najechane kliometry będą stukać, to bym nie miał wątpliwości. Ale nie mam jej, więc nie chciałbym powtórzyć błędu który kiedyś nazywał się Fender Stratocaster. Parę złotych trochę dało radości a potem stało smutne w kącie by ostatecznie zmienić właściciela a mnie zwrócić zaledwie część poneisionych kosztów :]
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Psyborg » 29/9/2006, 15:07

No to musisz sie zdecydowac. Albo kupujesz sprzet ktory posluzy
Ci dlugo albo jakas padnieta Xj'te za 5,5k :)
Psyborg
czarna GSX 750 F
Psyborg
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/9/2006, 17:24

Postprzez Davvid » 29/9/2006, 17:12

Witam
Ja mam takie pytanie nigdy nie jeżdziłeś na motoze o większej pojemności niz 50ccm i biegowym?? jak nie to nie za wielkie na początek 500ccm?????????Ja miałem doczynienia z motorami juz 50ccm biegowymi i tez chce cos większego ale nie oddaje sie odrazu na takie wielkości mac dlamnie to 250ccm!!:)Świat jest jaki jest ale pasi jeszcze pożyc nie heheh
Davvid
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24/9/2006, 16:11

Postprzez Kris2k » 29/9/2006, 18:05

InSiDe... 2,5tys. na dodatkow oplaty MUSISZ zalozyc... ajjjj... sorry... w Twoim wypadku to chyba nawet 3,5tys. ze wzgledu na brak prawa jazdy, zgadza sie?
w przypadku moto z zagranicy:
700PLN wszelkie oplaty/tlumaczenia/ubezpieczenie
1000PLN prawko
1800PLN ciuchy (kask 600,kurtka+spodnie 800,buty+rekawice 400)
razem: 3,5tys.
to taki maly kosztorys ;)
i nie ma w nim ujetego samego motocykla! sic!
5tys. na motocykl to dobra kwota ;)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez InSiDe » 29/9/2006, 18:06

. Dzięki Davvid, ale ja nie pytam, czy się zabję na 500ccm czy nie (od tego jest temat "Co na pierwsze moto"). Pytałem za to konkretnie - kupować najtaniej jak się da a jeszcze jeździ i sprawdzać, czy mi się zabawa spodoba; czy wydać więcej pieniędzy i jakby co, sprzedawać.
. Pewnie jest tutaj wielu motocyklistów, kórzy swoja przygodę z moto zaczynali niedawno. Ciekaw jestem ich sposobów podejścia :] (choć pewnie tylko Ci, co wytrwali tutaj zaglądają więc w sumie wyniki do przewidzenia).
. No nic, podzieliłem się z Wami moimi obiekcjami, to że nie jesteście moim targetem to nie moja wina :]]]]

. EDIT
. Dzięki Edyp :] Na ciuszki jakby osobny budżet, więc go w ogóle nie ujmuję. O opłatach nie pomyślałem, bo wszędzie napisane w ogłoszeniach, że moto po przeglądzie i rejestracji. Na aukcjach jak przeglądam przywiezione to w domyśle do ceny dodaję te 600-800PLN. Stąd moje rozważania tyczą się tylko i wyłacznie samego pojazdu. Rozumiem, że skłaniasz się ku opcji, żeby kupić jakiegoś jeszcze jeżdzącego piętnastolatka i z nim się zapoznawać (a jego z szorstkością naszych pięknych dróg :]). Tylko, czy to nie będzie, jakby to powiedzieć, wyrzucone 5k? Za kolejne 2-3 latka takiego motonga raczej się nie sprzeda a i w stanie będzie mocno wskazującym... chyba :]
. No nic, idę teraz się napić a w między czasie pomyślę. Mam w końcu czas do wiosny :] Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kris2k » 29/9/2006, 18:22

Rozpiske zrobilem pod siebie, u mnie bylo taniej bo prawko juz bylo od dawna, reszta oplat bez zmian ;)
Za 5tys. kupisz spokojnie suze taka jak mam ja, jak sie znudzi za rok, to sprzedaz, jest to motocykl poszukiwany na rynku wiec nie bedzie z tym problemu. Motocykl na wartosci nie straci za duzo, natomiast kosztow pozostalych oplat nie odzyskasz, ciuchy mozna ewentualnie tez sprzedac a prawko zostanie forever :)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Wombat » 29/9/2006, 21:52

GS 500 spoko za ta kaske. mysle ze to rozsadny wybor. co do ciuchow jak padlo powyzej. prawda jest taka ze za te pieniadze to lipa...same buty w miare jakosci zaczynaja sie od 500zl a gdzie reszta. wlasnie zmieniam ciuchy i mam zalamke - jak chce dobre rzeczy z porzadnymi ochraniaczami, ladnie wykonczone i z dobrych materialow + kevlar, goretex itd... to niestety 1000 euro conajmniej idzie. nawet nie wspominam o kasku. dobry kask dzisiaj to wydatek grubo powyzej 500zl napewno. oczywiscie mozna taniej. membrany vapnotex made in china, cienka skora, syntetyki z poliestru (dzie tam im do cordury) wykonczone tak jak ta polska kurtka co o niej jest artw scigaczu co sie rozlazi juz po sezonie... i tu jest dylemat. bo jak bym dolozyl to kase do moto to rok dwa mlodsze proste nie?
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Kris2k » 30/9/2006, 08:53

Wombat masz racje... ale moj cennik jest w wersji takiej dosc minimalistycznej... jasne ze ciuchy mozna dac DUZO DUZO wiecej, tylko po co? Skoro ktos kupuje no niech juz bedzie ze GS500 i nie jest pewny czy za rok go nie sprzeda? Po co? Tanio tez da sie ubrac, wazne zeby nie jezdzic w t-schircie ;)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez kris » 30/9/2006, 16:29

IlÄ™ sie da.... 8) :D :D :lol:
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Magik » 30/9/2006, 17:42

Rozsądnie i z głową;) a tak serio to ja jak kupowalem gs-a z osprzetem dalem za wszystko 8300 zł. Motorek byl gotow do jazdy, tyle ze moj gs juz byl gotow do sezonu, zero wkladow wlasnych. (pofarcilo mi sie )
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez Kwazi » 30/9/2006, 18:48

Zaraz zaraz InSiDe,jeszcze niewiadomo czy zostaniesz dopuszczony do kategori A a juz zastanawiasz sie nad moto?? :?
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez InSiDe » 30/9/2006, 19:58

. Bo ja tak bardziej towarzysko pytam :]] A co do mojej wady to pisałem, badanie było przeprowadzone niezgodnie z zaleceniami więc nie było miarodajne. Stąd też idę testować się na sprzęcie z prawdziwego zdarzenia. Ale to po wypłacie dopiero.

. Magik, a Twoja GS'a to z którego roku jest? 8300 to jednak trochę dużo...
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Magik » 1/10/2006, 01:51

92 ale 8 300 ze wszystkim kombinezon, kask, rekawice, buty, sakwy, zarejstrowanie. wszytko, jak pisalem.....
Pozdro!!

PS. i to bylo pare lat temu ;)
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez Wombat » 1/10/2006, 04:45

i co nie tanie hobby nie? kurde i teraz wez zrealizuj to wszystko jak nie masz dzianych rodzicow, albo nienawistnych do moto rodzicow, gdy masz 16 lat... eh kapa. tyle ze ja mam te czasy za soba. a moi starzy zawsze luybieli motocykle - moze dlatego ze w mlodosci sami sporo zjezdzili motkiem... bylo wiec latwiej :)
kumpel sprzedaje gs za 4800 w spoko stanie. jak do tego doliczyc ciuchy i td to pewnie z 8000 wyjdzie tez :)
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê