Zobacz wątek - Pomysł na chowaną rejstrację
NAS Analytics TAG

Pomysł na chowaną rejstrację

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez panmechanik » 9/5/2008, 11:29

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł a mianowice zrobienie małego komputerka pokładowego który pokazywałby przyśpieszenie a jako dodatkową funkcje dodać możliwość wystarowania serwomechanizmu w zależności od prędkości.Aby nie kopać w instalacji motocyklowej zastosowałbym akcelerometer,jakiś mikrokontroler np a rodziny AVR(atmega8,16) i tani wyświetlacz kolorowy np od komórki i wyszło by coś na kształ tego
Obrazek
Avatar użytkownika
panmechanik
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23/12/2007, 22:51
Lokalizacja: OÅ‚awa


Postprzez InSiDe » 9/5/2008, 11:51

Z tego co przypominam sobie Priple, to wyglądało to jak zwykły plastik ochronny na rejestrację. Więc względnie bezpieczne.
Pomysł z automatyką nie jest zły, tylko że trzeba by to rozwiązać z głową by rejestracja w okolicach prędkości zmiany nie skakała. jakiś bufor który składa rejestrację przy 70 km/h i nie otwiera dopóki nie spadnie pod 60. Coś takiego.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez sezax » 9/5/2008, 19:03

Ja próbowałem wczoraj na elektromagnes zrobić ale mam słaby troszkę;/ Poza tym jest taka wada że można opuścić ale nie można podnieść. Jutro kupuje siłownik od centralnego i będę kombinował bo to raczej lepszy patent.

Jeśli chodzi o tą zmienną tablice made in china to jestem pełen podziwu takiego pomysłu.... ciekawi mnie jak to jest możliwe.
sezax
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8/5/2008, 13:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez fandzoilisz » 10/5/2008, 16:23

a nie lepiej kupic na allegro tablice robione nazamowienie i załozyc ?
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez turboponczek » 10/5/2008, 19:11

tez chciałbym mieć taki patent w motongu.. ale tylko z jednego powodu... fotoradary.

Moze sam zawias wystarczy i przy predkosci powiedzmy 70 tablica bedzie sie sama unosiła?
Ale nie wiem czy to jest mozliwe.. potrzebny byłby jakis mar111cin aby to obliczyc 8)
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez mar111cin » 11/5/2008, 11:10

heh to teraz mi pojechałeś :P a tak szczerze jak już coś takiego chcesz zrobić, to najlepszym materiałem byłaby zwykła taśma klejąca, taka biurowa. Lekka, miękka i do tego niech ktoś spróbuje ją zerwać na rozciąganie. Wystarczyłoby zrobić płaski otwór u gory tablicy, przeciągnąć taśme i przy prędkości tablica by napewno się podnosiła.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Inku » 11/5/2008, 11:19

Jak chcecie jeździć bez tablicy to po prostu ją odkręćcie a nie jakieś kombinacje. Taki tematu już się przewija któryś raz. W zeszłym roku? w Wawie właśnie ruszył pościg za kolesiem bo nie miał tablicy (miał schowaną na zawiasie)
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez zzzubek » 11/5/2008, 12:53

bylo kilka razy pisane na ten temat. chlopie zdejmij i jedzij bez jak masz zamiar lamac prawo po co ci chowac ?
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na górê