Zobacz wątek - Sposób na szpan, czyli SKóRA, RYK MOTóRA I KOMóRA... ?
NAS Analytics TAG

Sposób na szpan, czyli SKóRA, RYK MOTóRA I KOMóRA... ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Sposób na szpan, czyli SKóRA, RYK MOTóRA I KOMóRA... ?

Postprzez lysy5g1 » 23/4/2008, 19:14

Czołem!
Muszę się wygadać bo mnie zaraz rozsadzi od środka...
oto co mam teraz w głowie: ARMAGEDDON!!

przechodzÄ™ do powodu mojego bulwersu:
Czy nie macie szanowni Motórzyści wrażenia że ostatnio obok komóry, beemki i żelu na włosach coraz częściej ludzie cywilni wybierają motocykle jako sposób na szpan i wyrywanie lasek?
No masakra... SRAD 600 na 1. poważny motocykl? czemu nie... są zdolni i naprawdę rozsądni (ostrożni) ludzie pośród nas... (ale podstawy chyba muszą być) ;)

ale jak słyszę wypowiedź jakiegoś gościa co ma CBR 600 od niedawna i jeździ nią w kółko po wiosce 50km/h ze strachem w oczach: "muszę kupić Fireblade'a bo ta to za słaba jest" to... o kxxx!

a teraz nie popadajcie na plecy: Mój znajomy postanowił że jak sprzeda samochód to kupi motor, bo ja mam i jeszcze jeden nasz kumpel kupił to on też chce... ale jak mówi "cholera, ciekawe czy ja umiem motorem jeździć" i przegląda giełdę patrząc na CBR F2 bo jak to mówi " przecież 100 koni (conajmniej) musi być... " to mnie padaka bierze!

i to nie jedyne przypadki wokół mnie, gdzie mam wrażenie że motor nie jest od kochania i radochy, ale od szpanowania i się lansowania. :roll:

Też zauważyliście tą przypadłosć naszego coraz lepiej zarabiającego społeczeństwa? :roll: jeśli tak dalej pójdzie to wśród właścicieli motocykli, motocyklistów zostanie co najwyżej połowa... :evil:
Ostatnio edytowano 25/4/2008, 11:29 przez lysy5g1, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
MMMOTÓRR!!
lysy5g1
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/3/2008, 18:30


Re: Sposób na szpan, czyli SKóRA, RYK MOTóRA I KOMóRA... ?

Postprzez Dokaz » 23/4/2008, 19:35

lysy5g1 napisał(a): jeśli tak dalej pójdzie to wśród właścicieli motocykli, motocyklistów zostanie co najwyżej połowa... :evil:


Super bomba :) To siÄ™ nazywa selekcja naturalna... :) :twisted: :twisted:
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58


Re: Sposób na szpan, czyli SKóRA, RYK MOTóRA I KOMóRA... ?

Postprzez Labiss » 23/4/2008, 19:54

lysy5g1 napisał(a): Mój znajomy postanowił że jak sprzeda samochód to kupi motor, bo ja mam i jeszcze jeden nasz kumpel kupił to on też chce... ale jak mówi "cholera, ciekawe czy ja umiem motorem jeździć"


Chce pojeździć z kolegami to myśli o moto.Spodobało mu się,bo kolega ma to jest chyba normalne,że jakaś rzecz może się spodobać u kogoś innego i sami chcemy ją mieć.

Po drugie to chyba jak nie miał moto to normalne,że się zastanawia czy umie jeździć na motorze.


Chciałbyś jechać na ryby z kolegami to kupujesz wędkę,bo oni też mają.Zazdrościsz komuś,że moto może sobie kupić ?
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez Dominik_YZF » 23/4/2008, 20:02

Nie wiem ,czy nabijasz sobie posty, czy jaki ***, ale piszesz o czymÅ›, co jest oczywiste.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez icid » 23/4/2008, 20:14

Nowe przepisy i selekcja naturalna powinny w miare sprawnie zdziesiątkować armie napaleńców :D:D
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Labiss » 23/4/2008, 20:32

JEst to oczywiste,ale autor tematu najwyraźniej tego nie rozumie.

Chyba,niektórym jest głupio po prostu,że motocykl nie jest już prestiżem i sami nie mogą szpanować,bo ten sport już trochę spowszechniał.
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez falconiforme » 23/4/2008, 20:34

Na drogach będzie masakra, żal będzie patrzeć na tych niedouczonych ludzi na sprzętach wyższej klasy.
Dzisiaj już takiego widziałem, jakby ktoś mu kij w kręgosłup wsadził.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez bolokolo » 23/4/2008, 20:35

jednego mniej-pod gryfinem lepek zx9r przyczepil sie do busa.a najfajniesze, ze nie mial kasku :lol: :lol:
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coÅ› do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez Szopekk » 23/4/2008, 21:04

U mnie przez kolesi bez prawka co jezdza caly cas na jedynce bo 2 sie boja zapiac ,wyja nie milosiernie tylko sie paly czepiaja wszystkich i legitymuja kazdego napotkanego motocykliste , jak sie nie ma pojecia to na h...j sie porywac na 100konne szlifierki ??? powinno byc jakies logiczne podejscie sprzedajacych zeby nie oddawali byle komu motonoga...ale coz tak bylo jest i bedzie...moze jak sie powybijaja to bedzie spokoj...
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez icid » 23/4/2008, 21:14

W europie jest troche inaczej, jak ktoś jedzie na porządnym szpeju to znaczy że potrafi jeździć :D
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Szopekk » 23/4/2008, 21:25

W EUROPIE :D hehe a wiesz dobrze jak jest z polska...tu wszystko na glowie staje lol
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Labiss » 23/4/2008, 22:16

Bolo - zabił się ten koleś ?
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów

Postprzez bolokolo » 23/4/2008, 22:17

czy sie zabil? niezla pizza musiala byc.
zx12r-sprzedane.w dalekich planach zx14. | www.fight-club.pl | Don Bolo | Masz coÅ› do mnie?Z bani?
Avatar użytkownika
bolokolo
Bywalec
 
Posty: 714
Dołączył(a): 29/5/2007, 17:10
Lokalizacja: stettin - koszalin - gdansk

Postprzez siwy1991 » 23/4/2008, 22:18

Szopekk napisał(a):powinno byc jakies logiczne podejscie sprzedajacych zeby nie oddawali byle komu motonoga...


sprzedawców to jednym słowem jeb** komu sprzedają szprzęta ważne zeby zarobić a to ze on sie zabije na pierwszym zakręcie jego to wali
Avatar użytkownika
siwy1991
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 1/4/2008, 11:50
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez rafooo » 23/4/2008, 22:49

falconiforme napisał(a):Na drogach będzie masakra, żal będzie patrzeć na tych niedouczonych ludzi na sprzętach wyższej klasy.
Dzisiaj już takiego widziałem, jakby ktoś mu kij w kręgosłup wsadził.

A moze zwyczajnie zazdroscisz, ze kogos stac na lepsze moto od twojego?? Nie krytykuj tak, tylko przypomnij sobie jak ty zaczynales. Widze ze wielu motocyklistow niestety uwaza sie za najlepszych w swoim fachu, sami Rossi...
rafooo
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 4/4/2008, 00:33

Postprzez Dominik_YZF » 23/4/2008, 22:56

falconiforme chyba nie zaczynał od lytra...
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Re: Sposób na szpan, czyli SKóRA, RYK MOTóRA I KOMóRA... ?

Postprzez lysy5g1 » 23/4/2008, 23:50

Labiss napisał(a): Chce pojeździć z kolegami to myśli o moto.Spodobało mu się,bo kolega ma to jest chyba normalne,że jakaś rzecz może się spodobać u kogoś innego i sami chcemy ją mieć.

Po drugie to chyba jak nie miał moto to normalne,że się zastanawia czy umie jeździć na motorze.


Chciałbyś jechać na ryby z kolegami to kupujesz wędkę,bo oni też mają.Zazdrościsz komuś,że moto może sobie kupić ?


a pomyśl tak:
Nie umiesz pływać, ale kolega umie... no to wystawiasz sobie na podwórku zaj*** wielki i głęboki basen i hop do niego?

Już kumasz o co mi chodzi?


Założyłem ten temat bo zjawisko szpanu pełną gębą kosztem zagrożenia życia jest coraz powszechniejsze niestety...
I nie mam tu na myśli tych co jeżdżą bez prawka, bo znam wiele osób które nie mają kat. A a jeżdżą bardzo dobrze.

Mówisz, że jeśli ktoś chce zacząć to co w tym złego... Też myślę że nic. Jest masa ludzi którzy chcą zacząć i to jest ok, wręcz się cieszę, że może być nas coraz więcej... sam będąc na kursie prawka A wprowadzałem w temat gościa, który nigdy nie jeździł na 2 kołach i jego postawa mi się podoba, bo poszedł do szkoły jazdy i powiedział że chce się nauczyć jeździć a nie kupił 100-konnego Pipier**lacza szos bo chce się uczyć.

Motocykl jest dla wszystkich, to prawda. Ale czy kiedykolwiek ktoś z nas robił coś dobrze zanim się nauczył to robić?

PS: przypomniał mi się jeszcze jeden przypadek z ostatnich dni...
Gadałem na ulicy z pewnym znajomym z widzenia, podszedł bo zobaczył motór... w pewnym momencie powiedział mi że kupił motor ostatnio, zapytałem jaki: -"nie wiem, jakaś 750, ale ścigacz!" i zacieszył :shock:

Jak sobie wyobrażasz łowienie ryb taką zabójczą wędką? ja bym raczej to do danej dziecku strzelby porównał, a nie wędki...
MMMOTÓRR!!
lysy5g1
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/3/2008, 18:30

Postprzez spazz » 24/4/2008, 06:29

siwy1991 napisał(a):
Szopekk napisał(a):powinno byc jakies logiczne podejscie sprzedajacych zeby nie oddawali byle komu motonoga...


sprzedawców to jednym słowem jeb** komu sprzedają szprzęta ważne zeby zarobić a to ze on sie zabije na pierwszym zakręcie jego to wali


ale nie rozumiem.. czy pani w kiosku ruchu ma przekonywac kazdego kto kupuje pety ze to jest zle dla jego zdrowia? sprzedaje bo chce zarobic
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez falconiforme » 24/4/2008, 08:07

Dominik_YZF napisał(a):falconiforme chyba nie zaczynał od lytra...

Raczej na pewno.

rafooo napisał(a):
falconiforme napisał(a):Na drogach będzie masakra, żal będzie patrzeć na tych niedouczonych ludzi na sprzętach wyższej klasy.
Dzisiaj już takiego widziałem, jakby ktoś mu kij w kręgosłup wsadził.

A moze zwyczajnie zazdroscisz, ze kogos stac na lepsze moto od twojego?? Nie krytykuj tak, tylko przypomnij sobie jak ty zaczynales. Widze ze wielu motocyklistow niestety uwaza sie za najlepszych w swoim fachu, sami Rossi...

Sorry ale nie trafiłeś.

Powiedz mi czego ja mam zazdrościć?
Myślisz że komukolwiek potrzeba maszyny szybszej niż jakakolwiek 600-ka? Często z żalem patrzę, że ludzie kupują ostre sprzęty, szleją w weekendy, w trasę nie jeżdżą bo niewygodnie, a potem się chwalą że w tym sezonie zrobili 2000 km swoją 954. Sprzęt stoi więcej niż jeździ, a w Polsce nie ma miejsc gdzie można by było jakkolwiek taki sprzęt wykorzystać.
Plastiki można zmieniać jak rękawiczki. Wystarczy że ten nowszy ma ładniejszy kolor.

A osobiście Bandit ze względu na swój charakter dla mnie jest jedynym motocyklem z jakim niełatwo się rozstać. Waga (wbrew pozorom) świetnie wyeksponowany silnik to nie są rzeczy z których łatwo zrezygnować.
Raz zdarzyło mi się nawet że kobieta z pieskiem około 40-ki zatrzymała się przy nim i sobie go oglądała. Wtedy był wieczór, bandzior był czyściutki a światła od latarni dopełniły reszty. Gdy zobaczyła, że idziemy spojrzała na nas i powiedziała "piękny motocykl". Podobnych sytuacji miałem sporo.
I nie mów mi o kosztach bo utrzymanie i ulepszenie B6 kosztowało niecałą połowę jego wartości, nie licząc paliwa. Taniej mi by wyszło kupno F4i czy nawet słynnego YZF-a 2002 na wtrysku.

Co do startu, to zaczynałem od katowania maszyny, wchodzenia w zakręty i ostrego hamowania. Pierwsze 2 tygodnie zero trasy 100% treningu godzinę dziennie po robocie. Pisałem o tym wielokrotnie.

I jeszcze nie spotkałem poważnego motocyklisty, który by się uważał za chociaż dobrego.

Ale do kogo ja to piszÄ™, najpierw kup sobie motocykl.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez rafooo » 24/4/2008, 08:20

Widzisz chcesz sie licytowac, po co? Ja tylko zwrocilem Ci uwage zebys tak nie krytykowal ludzi. ps mam kawasaki zzr 600 2003r :) Ja tez widze u siebie w miescie jednego chlopaka kupil sobie motor i widac ze za bardzo nie umie smigac, zakrety bierze prawie ze nie jadac. No ale co mam pisac jaki z niego jest zly kierowca?? On sie uczy smigac. Wiecej szacunku dla ludzi. Wiecej zyczliwosci na drodze i poza nia a napewno nie zaszkodzi. Sam tez jak kazdy ucze sie co dzien lepiej smigac. Pozdrawiam
rafooo
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 4/4/2008, 00:33

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê