Zobacz wÄ…tek - ANGLIA prosze o rade
NAS Analytics TAG

ANGLIA prosze o rade

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

ANGLIA prosze o rade

Postprzez jezol » 15/4/2008, 15:08

WITAM
chcialem zapytac jakie sa potrzebne dokumenty aby spokojnie sprowadzic motor z angli zebym nie mial potem problemow z rejestracja u nas w urzedzie
czy motor musi byc tam wyrejestrowany czy tez nie bo roznie ludzie mowia jedni tak drudzy tak
wiec jak ktos sprowadzal motor i wie cos na ten temat to bardzo bym prosil o informacje nawet byl bym sklonny sie zkims dogadac zeby mi taki motor przywiozl jezeli sie w tym obraca i wie co jest grane
z gory dziekuje wszystkim ktorzy udzielili mi porady
dziekuje
moj numer gg 814-30-48
jezol
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15/1/2008, 17:02


Postprzez Junior59 » 15/4/2008, 15:10

jeżeli chcesz min sam przyjechać to wykupujesz sobie ubespieczenie na 1 miesiąc czy jakis tak i spokojnie sobie nim wracasz a wszystko inne łatwisz w polsce
Rozpędzić się jest łatwo, ale zatrzymać można nie mieć okazji...
Junior59
Świeżak
 
Posty: 185
Dołączył(a): 17/3/2008, 22:36
Lokalizacja: nie wiem


anglia

Postprzez jezol » 15/4/2008, 15:14

dobrze ale sam tak zrobiles czy tylko tak piszez bo tak jak pisalem w swojej wczesniejszej wypowiedzi ze motor musi byc wyrejestrowany
jezol
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15/1/2008, 17:02

Postprzez Junior59 » 15/4/2008, 15:16

tam jest tak jak w polsce kupuje np na giełdzie motor idziesz i wykupujesz tymczasowe ubespieczenie
ja nie sprowadzałem ale brachol kupił sobie tam samochud:)
Rozpędzić się jest łatwo, ale zatrzymać można nie mieć okazji...
Junior59
Świeżak
 
Posty: 185
Dołączył(a): 17/3/2008, 22:36
Lokalizacja: nie wiem

Motur z Wysp

Postprzez Ciechan666 » 15/4/2008, 15:53

Ja slyszalem, ze motocykl MUSI byc wyrejestrowany w kraju pochodzenia, zeby moc go zarejestrowac u nas. ALE - ok. dwoch tygodni temu ogladalem moto z Wysp, ktore mialo tablice rejestracyjne stamtad. Zainteresowany kupnem sprawdzilem w urzedzie, czy skoro moto jest na tablicach, to czy ja je zarejestruje w kraju. W urzedzie dowiedzialem sie, ze nie bedzie z tym najmniejszego problemu. A dzisiaj, kilka dni po kupnie sprzeta (innego, tamtem mi w koncu nie podpasowal) bylem w urzedzie i kazali mi przedstawic dokument potwierdzajacy wyrejestrowanie moto we wloszech, skad pochodzi. Sam wiec juz nic nie rozumiem. Najlepiej chyba zadzwonic do swojego urzedu komunikacji i spytac biurw, ktore tam siedza co i jak.
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez defQ » 15/4/2008, 17:13

Sam kupilem motor z wysp, co prawda od kogos, ale motor byl wyrejestrowany i bralem bez blach [gosciu mi powiedzial ze tak jest o wiele wygodniej dla mnie, czyli tego co go bedzie w polsce rejestrowac, ale czy da sie tez sprowadzic z tablicami to juz nie wiem]. Pozdro
ZX-6R '01
defQ
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/6/2007, 17:25
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez kts33 » 16/4/2008, 00:11

to co pisze dotyczy tylko UK:
Kupujac moto musisz byc w posiadaniu V5C, to certyfikat rejestracyjny, zamiast dowodu, i tam jest rubryka o exportowaniu pojazdu, wypelniasz to, wysylasz i ok. potwierdzenie dostajesz od dvla (instytut od motoryzacyjnych papierow)
czasem v5c dostaejsz dopiero ok 4 tyg po zakupie, dlatego trzeba sie ze sprzedawca jakos umowic,
osobiscie jak kupowlaem moto to czekalem 5 tyg na v5c, a przy aucie dostalem od razu bo poprzedni wlasciciel mial go 3 tyg i nie rejestrowal na siebei nawet.
pozdr
deszcz, snieg, slonce, wiatr zawsze ale byle do przodu...
kts33
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15/4/2008, 23:32
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez kts33 » 16/4/2008, 00:18

to co pisze dotyczy tylko UK:
Kupujac moto musisz byc w posiadaniu V5C, to certyfikat rejestracyjny, zamiast dowodu, i tam jest rubryka o exportowaniu pojazdu, wypelniasz to, wysylasz i ok. potwierdzenie dostajesz od dvla (instytut od motoryzacyjnych papierow)
czasem v5c dostaejsz dopiero ok 4 tyg po zakupie, dlatego trzeba sie ze sprzedawca jakos umowic,
osobiscie jak kupowlaem moto to czekalem 5 tyg na v5c, a przy aucie dostalem od razu bo poprzedni wlasciciel mial go 3 tyg i nie rejestrowal na siebei nawet.
pozdr
deszcz, snieg, slonce, wiatr zawsze ale byle do przodu...
kts33
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15/4/2008, 23:32
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê