Zobacz wÄ…tek - Honda CBR 600 F4i dziwne stuki
NAS Analytics TAG

Honda CBR 600 F4i dziwne stuki

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda CBR 600 F4i dziwne stuki

Postprzez kylowaty » 21/9/2018, 15:57

Otóż ostatnio coś dziwnego dzieje się z moim silnikiem. Dochodzą z niego dziwne metaliczne dźwięki, ALE są one tylko i wyłącznie przy 2500-3000 rpm oraz około 6000 rpm. Silnik pracuje równo i nie stuka na innych obrotach. Moc nie spadła, silnik się nie gotuje. Dźwięki te słychać tylko pod lekkim i średnim obciążeniem. Powiedzmy że jak przyśpieszam powoli to je słychać, albo jak utrzymuje obroty lub jak schodzi z obrotów to w tym zakresie zaczyna coś "pukać", niezależnie od biegu na którym jadę. Na luzie jak podchodzę pod te obroty silnik nie puka. Zastanawiam co to może być i namierzyć mi ciężko. Zamierzam go niedługo rozbierać bo myślałem, że to jakiś rezonans występuje ale pewności nie mam, szukam dlatego odpowiedzi u was. Ktoś tak miał? Potraficie wskazać trop?
A poza tymi stukami silnik lekko świszcze na każdych obrotach i sądzę, że to może być pompa wody na 99%.
kylowaty
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21/9/2018, 15:49


Re: Honda CBR 600 F4i dziwne stuki

Postprzez heniutek22 » 25/9/2018, 20:01

U mnie była dosyć podobna sytuacja, tyle, że dziwny dźwięk był w całym zakresie obrotów. Robił mi to mój sąsiad. Wiem, że zamawiał jakąś część z motogar.pl i nie był to jakiś duży koszt. Z tego co pamiętam to z wysyłką części chyba ze 120 zł wyszło a problem udało się rozwiązać. Jak chcesz to mogę pojutrze sprawdzić, co to była za część.
heniutek22
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/9/2018, 19:34


Re: Honda CBR 600 F4i dziwne stuki

Postprzez itimis » 26/9/2018, 13:42

Myślę, że masz dobry pomysł z rozebraniem silnika. Rezonans to może być właśnie to.
"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne; ale często tak długo patrzymy na zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które zostały otwarte." Helen Keller
Avatar użytkownika
itimis
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26/9/2018, 13:38
Lokalizacja: Oświęcim



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê