Zobacz wÄ…tek - Honda CB500 dziwne wibracje
NAS Analytics TAG

Honda CB500 dziwne wibracje

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda CB500 dziwne wibracje

Postprzez Bananowy » 23/8/2018, 17:51

Czesc. 2 mies temu kupiłem Hondzie CB500 Z 96r. bardzo zadbana. Silnik chodzi elegancko, lagi suche, delikatnie na zimnym kosz sprzęgłowy słychać. Zauważyłem jednak że podczas jazdy przy każdej prędkości podskakują mi ręce. Czuć takie drgania od przodu. Po wymianie opony to samo. Nie mam doświadczenia więc proszę o info czy to normalne? Pozdrawiam
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16


Re: Honda CB500 dziwne wibracje

Postprzez jasnoksieznik » 23/8/2018, 18:00

Zalezy, jak bardzo. Starsze moto i moto bez stabilizatora skretu (wzglednie) wibruja bardziej. Może to być problem, ale raczej przy więszych prędkościach. Poniżej 100km/h może być odczuwalne, ale nie powinno przeszkadzać.

Bardziej zależy to od prędkości, czy obrotów?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Honda CB500 dziwne wibracje

Postprzez Bananowy » 23/8/2018, 19:28

Nie ma znaczenia. Ciągle lekko trzęsie.
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16

Re: Honda CB500 dziwne wibracje

Postprzez ChaoticBiker » 24/8/2018, 09:24

Wibracje zazwyczaj zaleza od silnika albo predkosci.
Nie ma tak, ze "ciagle trzesie". Zazwyczaj trzesie w konkrentych obrotach albo konkretnych predkosiach.

Na co ja bym zwrocil uwage:
- nie wywazone kola
- zle naciagniety lub uszkodzony (przeciagniety) lancuch
- gazniki niezsynchronizowane
- brak /rozne poziomy oleju w lagach

Zalezy tez jakie to wibracje - no bo jesli to tylko leciutkie trzesaweczki to normalne - czy moto jezdzie prosto gdy puscisz kierownice? Czy kierownicy nie da sie puscic bo "rzuca"?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Honda CB500 dziwne wibracje

Postprzez Bananowy » 24/8/2018, 22:39

ChaoticBiker napisał(a):Wibracje zazwyczaj zaleza od silnika albo predkosci.
Nie ma tak, ze "ciagle trzesie". Zazwyczaj trzesie w konkrentych obrotach albo konkretnych predkosiach.

Na co ja bym zwrocil uwage:
- nie wywazone kola
- zle naciagniety lub uszkodzony (przeciagniety) lancuch
- gazniki niezsynchronizowane
- brak /rozne poziomy oleju w lagach

Zalezy tez jakie to wibracje - no bo jesli to tylko leciutkie trzesaweczki to normalne - czy moto jezdzie prosto gdy puscisz kierownice? Czy kierownicy nie da sie puscic bo "rzuca"?


Opony były wyważane dopiero co, łańcuch nowy a gaźniki były synchronizowane rok temu. Olej w lagach nie mam pojęcia. Moto jedzie elegancko prosto, mogę śmiało puścić kierownicę i nie widać, żeby coś się trzęsło. Dopiero jak położę ręce na kierownicy czuje takie lekkie podbijanie cykliczne, jak na rowerze, gdy opona jest lekko "wybulona"
Bananowy
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18/5/2018, 21:16



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê