Zobacz wątek - Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?
NAS Analytics TAG

Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez tecto » 11/5/2018, 07:23

Pytanie jak w temacie - czy w Angliku Honda CB650FA trzeba zmieniać reflektor?

Jeśli tak to czy da się to jakoś łatwiej ogarnąć? Słyszałem o jakichś wkładkach do reflektora korygujących strumień światła...
Avatar użytkownika
tecto
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26/4/2014, 11:38


Re: Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez ChaoticBiker » 11/5/2018, 09:46

Tak, trzeba, tak jak w zdecyowanej wiekszosci motocykli. Albo przynajmniej odblysnik - jest niesymetryczny i swieci w nie ta strone.
Nie slyszalem o zadnych wkladkach, natomiast wszelakie nakladki/nalepki odpadaja, gdyz zgodnie z prawek musi to byc przerobka trwala. Co z tego, jak zalatwisz przeglad, jak trafisz na policjanta sluzbiste i bekniesz.

Z wymiana samego odblysnika /wkladkami jest pewien taki drobniusi problem.... HOMOLOGACJA, która jest wybita na lampie. Kazdy solidny diagnosta wywali to na przegladzie, a policjant sluzbista zatrzyma dowód rejestracyjny.

Niestety, jak chcesz byc na legalu to lampe musisz wymienic, jak chcesz sobie kombinowac - Twoj czas, Twoje pieniadze, Twoje problemy
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez jasnoksieznik » 11/5/2018, 10:34

Zadzwoń do producenta na infolinię i spytaj się, czy lampa na UK to w ogóle inna część, czy jest wariant motocykla na UK i jakie są numery tych części. Może nawet dostaniesz cenę, co trochę Ci ułatwi życie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, może nawet potwierdzą, czy mają instrukcję przekładki, wraz z czasem warsztatowym.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez tecto » 13/5/2018, 12:53

Okazuje się, że są takie, które mają reflektor symetryczny.
Dzwoniłem do Hondy i najlepiej sprawdzić VIN.
Akurat ta sztuka z Anglii miała symetryczny.
Oczywiście najlepiej oświetlić ścianę i sprawdzić samemu, ale okazuje się, że na kloszu są strzałki. Jeśli strzałki są w obie strony to reflektor jest symetryczny.
Avatar użytkownika
tecto
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26/4/2014, 11:38

Re: Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez jasnoksieznik » 13/5/2018, 16:47

Akurat Hondy to nie dotyczy, ale w motocyklach z okrągłym reflektorem może być tak, że go trzeba obrócić o 180 stopni, ustawić na nowo i z Anglika robi się Europejczyk.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez ChaoticBiker » 16/5/2018, 09:55

@jasnoksieznik to z tym obracaniem reflektora moze i sie sprawdzi, choc pewnie tylko w kilku wyjatkowych sytuacjach, ale jest to nadal tylko "patent" a nie zmieni to homologacji reflektora i nadal porzadny diagnosta uwali takie cos, choc realnie male szanse, nikomu nie chce tracic czasu na szukanie znaków homologacji na lampie.
Symetryczne reflektory teoretycznie tez powinny uwalic przeglad, ale praktycznie malo kto na to zwraca uwage, choc zdarzylo mi sie pare lat temu, ze jeden diagnosta krecil nosem - ale puscil.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez jasnoksieznik » 16/5/2018, 10:24

Fakt, wyobracac lampe na Anglika to egzotyka. Ale ciekawa ciekawostka, tak jak to, ze wozek boczny w UK jest po drugiej stronie 8)
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Honda CB 650FA z Anglii - czy trzeba zmienić reflektor?

Postprzez ChaoticBiker » 17/5/2018, 09:31

Ha, z tymi wózkami bocznymi to w ogóle ciachbajera.
Dlatego mój rusek stoi w PL bo nie da sie go legalnie zarejestrowac w UK.
Wózek musi byc po lewej stronie i koniec kropka. Wyjatkiem motocykle wyprodukowane przed 1981 rokiem, aczkolwiek rejestracja to jedno, a ubezpieczenie to drugie. Ubezpieczyc motór z wózkiem jest ciezko, bardzo niewielu ubezpieczycieli w ogóle ise za to bierze, a ubezpieczyc motór z wózkiem po prawej, nawet stary legalnie zarejestrowany to w ogóle masakra - chyba, ze jako historyczny, a wtedy limit 1000 mil na rok i tylko na zlot i ze zlotu ;)
Jaja panie jak berety.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê