Zobacz wątek - Jaki motocykl wybrać jako drugi?
NAS Analytics TAG

Jaki motocykl wybrać jako drugi?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez riderZ056 » 12/3/2016, 22:06

Glenroy napisał(a):który kurczliwie trzyma się prawej krawędzi jezdni, jakby jechał skuterem, to na prawdę zmusza to do zastanowienia się, co tak na prawdę taki gość ma w głowie.


Bez przesady, ja np. wyłącznie dzięki temu jeszcze żyję (i nie ma w tym ani grama przesady, jak 30 metrów przed motocyklem pojawia się wyprzedzający samochód, wolę być jednak z prawej, sprawdzone kilkanaście razy mimo zaledwie kilku tysięcy km doświadczenia). Jazda na motocyklu środkiem pasa w Polsce to samobójstwo.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło


Postprzez andy7 » 12/3/2016, 23:49

grzeskuu napisał(a):chlopcze ? nie mam 20 lat wiec powsciagnij swoj jezyk. poza tym dzieki za opinie


Mozesz miec i 60 a piszesz i myslisz jakbys mial 14.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Glenroy » 13/3/2016, 00:32

riderZ056 napisał(a):
Glenroy napisał(a):który kurczliwie trzyma się prawej krawędzi jezdni, jakby jechał skuterem, to na prawdę zmusza to do zastanowienia się, co tak na prawdę taki gość ma w głowie.


Bez przesady, ja np. wyłącznie dzięki temu jeszcze żyję (i nie ma w tym ani grama przesady, jak 30 metrów przed motocyklem pojawia się wyprzedzający samochód, wolę być jednak z prawej, sprawdzone kilkanaście razy mimo zaledwie kilku tysięcy km doświadczenia). Jazda na motocyklu środkiem pasa w Polsce to samobójstwo.


Ojej, znowu ta Polska taka zła, niedobra i ludzie to jacyś gorsi, bo za granicą to po drogach debile nie jeżdżą...sami o sobie budujemy taką opinię na świecie, a później płacz, bo Polaków się za gorszych uważa ;). Nie jazda środkiem pasa, bo to już w takim razie bez różnicy czy środkiem, czy po lewej, czy przy prawej i tak jak skuterem jednej linii, ja myślałem, że jeździ się od zewnętrznej, do wewnętrznej na przesunięty apeks, ale oczywiście ja mogę źle jeździć, tak samo jak źle mogą szkolić na wszelakich kursach, czy pisać w książkach poświęconych tej tematyce. A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to dla bezpieczeństwa, żeby się nie nadziać na ścinających zakręty, zakręt w prawo zaczyna się ze środka pasa a kończy po wewnętrznej, w lewo, zaczyna się od prawej krawędzi, kończy na środku pasa. Ogólnie przez ostatnich kilka lat infrastruktura drogowa w Polsce zrobiła ogromny krok to przodu i na zdecydowanej większości zakrętów widać co dzieje się na ich końcu, a jeżeli chodzi o ślepie zakręty, jeżeli ktoś będzie na takim wyprzedzał, to nawet jadąc rowerem masz nikłe szanse uniknięcia bliższej integracji z pojazdem z przeciwka.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez riderZ056 » 13/3/2016, 14:59

Glenroy napisał(a): jeździ się od zewnętrznej, do wewnętrznej na przesunięty apeks, (...) zakręt w prawo zaczyna się ze środka pasa a kończy po wewnętrznej, w lewo, zaczyna się od prawej krawędzi, kończy na środku pasa.


Oczywiście, chyba że akurat ktoś Cię w zakręcie wyprzedza i myśli że celowo blokujesz mu drogę by potem z zemsty wyprzedzać cię jadąc 10 centymetrów od twojej kierownicy. A dokładnie takie coś też zdążyłem przerobić.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Postprzez Zimny72 » 13/3/2016, 15:32

Ja tam jestem za jazdą środkiem pasa. I tak i tak puszki wyprzedzają nas na styk, a jadąc środkiem pasa masz przynajmniej gdzie uciekać; jak jedziesz przy prawej krawędzi - to pozostaje tylko pobocze, rów albo chodnik.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez lagiboy » 13/3/2016, 19:24

a ja z kolei jestem za jazdą bliżej osi jezdni, wtedy widze co się dzieje i przedemną z prawej i z lewej i z tyłu.
Ostatnio edytowano 14/3/2016, 21:15 przez lagiboy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Takechi » 14/3/2016, 16:47

A ja jeżdżę różnie w zależności od ulicy. Nie ma reguły: studzienki, rozlany olej na drodze, dziury itd. trzeba to jakoś ominąć.
Avatar użytkownika
Takechi
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/2/2014, 11:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê