Zobacz wÄ…tek - Honda cb250n
NAS Analytics TAG

Honda cb250n

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda cb250n

Postprzez junak86 » 13/8/2015, 14:43

Witam jestem tu nowy wiec z góry przepraszam jesli temat juz byl.....
Posiadam honde cb250n z 1979 roku.
mam problem.
Mianowicie długo sie nagrzewa i w tym czasie jest słaba.
Musi to trwac kilka kilometrow aby dostała "kopa" , tzn nagle ja puszcza i uzyskuje moc....
Ma ktos pojecie o co chodzi?????????
junak86
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/8/2015, 14:37


Postprzez ChaoticBiker » 14/8/2015, 23:06

Ja bym tam na Twoim miejscu podstawowy serwis zrobil.
Zacznij od podstaw - czy swiece sa na obu garnkach dobre i czy sa takie same, moze domagaja sie wymiany?
Gazniki moze trza wyczyscic/wyregulowac/zsynchronizowac?
Rozrzad sprawdzic czy lancuszek nie za luzny?
Filter powietrza czy nie zapchany / zuzyty?

Kumpel mial GSX400E (tez dwa cylindry) i podobny problem - mial dwie rozne swiece, i jeszcze do tego (albo wlasnie przez to) jedna cos zalewalo i dopiero tak naprawde dobrze palic zaczynal wlasnie po solidnym nagrzaniu. A na dzien dobry to w ogole ciezko odpalal, tzn trza bylo krecic przez kilka sekund zanim zaskoczyl.
Po zmianie swiec nagle zaczal odpalac od praktycznie dotkniecia rozrusznika i do tego dzialac rowno juz od zimnego silnika.

Podobny problem Honda NTV650, zimny silnik praktycznie chodzi na jeden gar, dopiero przy odkreceniu gazu drugi "zaskakiwal", albo po nagrzeniu. Winne byly niezsynchronizowane gazniki.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Postprzez balchan1 » 15/8/2015, 09:50

Sprawdź czy silnik pali na oba gary, miałem tak w CB że na bocznej podstawce zalewało cylinder położony niżej, a zaczynał on pracować dopiero po chwili.
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê