Zobacz wÄ…tek - Fazer, FZ1, FZ8, FZ6, S2 jak to z tym jest?
NAS Analytics TAG

Fazer, FZ1, FZ8, FZ6, S2 jak to z tym jest?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Fazer, FZ1, FZ8, FZ6, S2 jak to z tym jest?

Postprzez Kinet » 30/5/2015, 09:20

Cześć wszystkim !
Mam takie pytanie. Jestem fanem Yamahy Fazer. Wytłumaczcie mi na spokojnie jak to z nim jest.
Rozumiem, że FZ6 Fazer już nie są produkowane od 2010 - w jego miejsce reaktywowano XJ600, który przybrał nazwę XJ6. Sam Fazer dostał silnik 800cc i stał się FZ8 Fazer, który jest produkowany do dziś. Dodatkowo puszczono w nim wydech bokiem, który wg mnie jest nie godny Fazera. No dobrze, a co z FZ1? Czyli największym Fazerem z litrowym silnikiem. Jest wciąż produkowany? Jeżeli tak to wygląda tak samo jak FZ8 tylko z większym silnikiem? Jak wpiszę w google FZ1 to wyskakuje mi tak jakby starszy mode, ten który nie ma jeszcze tak "ostrych" świateł. Więc czy ten FZ1 jest produkowany? Czy te informacje, które napisałem są prawdziwe?
Jeszcze dwa pytanka: czy wersje GT (z pełną owiewką) są produkowane do dziś? Co oznacza oznaczenie S2?
Aha, i prosiłbym o linki do zdjęć jak wyglądają te wszystkie Fazery z 2015 :D
Kinet
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21/11/2013, 22:46
Lokalizacja: Lubuskie


Postprzez lagiboy » 30/5/2015, 11:00

wygląda na to że fazer się skończył. można kupić Fazera8 z 2014 ale na 2015 faktycznie nie ma już u dealera. FZ1 i FZ8 w mojej okolicy jest dostępny tylko z 2014
tak wyglÄ…da Fazer8 z 2014 Obrazek
a tak Fazer FZ1 z 2014 Obrazek
wygląda mi na to że MT-09 Tracer niejako wyparł Fazera, chyba Yamaha zrobiła sobie przerwę w fazerach bo nie ma na nie pomysłu ani za bardzo chętnych, cała uwaga skupiła się na serii MT i nowych FZS. Jak odwiedzam swojego dealera to stoi zawsze kilka maszyn z plakietkami "SOLD" R1, MT-09 Tracer, R3, MT-07/MT-09, R125 dokładnie w tej kolejności zaczynając od tych których się sprzedaje najwięcej.
wersja S- czyli standard rozwija 57kW mocy, natomiast wersja S2 72kW. wersja S została wycofana z oferty i na jej miejsce wskoczyła XJ6 Diversion.
masz tutaj (otwórz link) całą historię fazera
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35




Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê