Zobacz wątek - Sprzedaż motocykla - zagadnienia prawno-techniczne
NAS Analytics TAG

Sprzedaż motocykla - zagadnienia prawno-techniczne

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Sprzedaż motocykla - zagadnienia prawno-techniczne

Postprzez Doc66 » 6/10/2014, 11:38

Witam,,

jestem o krok od podjęcia decyzji o sprzedaży mojego motocykla i chciałbym zasięgnąć porady osób które już przez to przechodziły.

Podstawowe sprawy typu przygotować papiery, umyć, zrobić dobre zdjęcia, nie ściemniać itp -ogarniam.

Interesuje mnie szczególnie kwestia jazdy próbnej i związanej z tym kaucji/umowy. Rozumiem że zainteresowany będzie chciał się przejechać ale w przypadku motocykla sprawa jest trochę bardziej skomplikowana niż przy sprzedaży auta. Na moto nie pojadę z kupującym, i nie będę miał kontroli nad tym co się z nim dzieje. Chciałbym usłyszeć (przeczytać) zdanie osób które sprzedawały, jak wyglądała taka umowa na jazdę próbną, oraz w jakiej wysokości kaucję pobierały. Chodzi mi rzecz jasna by się zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą/rozwaleniem moto ale także, żeby wyeliminować amatorów darmowych przejażdżek którzy "się zastanowią i zadzwonią w przyszłym tygodniu".

Domyślam się też że dobrym pomysłem jest obejrzenie prawa jazdy "kierowcy testowego" - z tego co mi wiadomo za udostępnienie pojazdu komuś kto takowego nie posiada (wcale, bądź stosownej kategorii) grożą konsekwencje prawne.

Wszelkie inne sugestie dotyczące powyższego tematu mile widziane.

Pozdrawiam
Doc66
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25/9/2013, 19:24
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk


Postprzez miki1406 » 6/10/2014, 12:19

Prawko możesz obejrzeć, ale nie zabrać... O ile dobrze pamiętam to jest nawet niedozwolone...
Ja preferuje zasadę, pełna kwota na stół i dopiero śmigaj...

W te umowy na jazdę próbną jakoś nie wierzę... Wypisze coś z fałszywego dowodu i będą cyrki...
Kasy nie da lewej (raczej)... Bardziej zabezpiecza to w przypadku jakiejÅ› kolizji

Wzór znajdziesz łatwo wpisując w google hasło "umowa na jazdę próbną" i po ściągnięciu zmodyfikuj ją pod swoje dane i zastrzeżenia. Np. że kaucja w razie uszkodzenia zostaje pobrana przed jazdą próbną i wynosi XXXXzł

Względnie ustalić kaucje na poziomie na jakim sprzedałbyś motocykl... Jeśli chciałby kurs bez kasy, zaproponuj, że ostatecznie możesz go przewieść...

Po co to wszystko... Już nawet nie chodzi o kradzież... Chodzi o głupi ślizg, czy poważniejszy wypadek... Zostajesz wtedy z ręką w nocniku...

Najlepiej jakby przy sprzedaży był ktoś znajomy, czy ktoś z rodziny... Dlaczego?? Przyjadą w 4rech, i wy pojedziecie, albo pójdziecie na drogę, a oni będą buszować po garażu, albo zglądać kąty...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez Fugu » 6/10/2014, 12:23

Przegladnij: http://www.kawasaki.olsztyn.pl/pliki_dz ... teczna.pdf

A potem dopasuj do swoich potrzeb.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości




na górê