Zobacz wÄ…tek - BMW F 800 ST czy Yamaha Fazer FZ6 S2
NAS Analytics TAG

BMW F 800 ST czy Yamaha Fazer FZ6 S2

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez falconiforme » 5/8/2007, 14:12

bandzior 650 ale jego waga mnie przeraża

i bardzo dobrze, jak nie masz czasu na siłownię kup bandziora, ja ze swoim musze się siłować - wystarczy że teren jest pochyły a ty musisz cofać, albo chcesz go przeprowadzić lub manewrować bez zapalania. Na szybkich zakrętach, hamowaniu też poczujesz jego masę.
2 razy przy 1km/h zwalił mi się na bok ( nie urzymałem go)
- raz na skrzyżowaniu nie tak zachamowałem skręcając
- raz krzywo wjechłem na beton z trawy, gdzie trawa uśliznęła koło

Między samochodami nie ma z nim problemów i jest przyjemnie.
Jak na początku dosiadałem bandyte to lubiłem jak jest w baku pełno i plecaczek jeszcze siedzi, wtedy płynnie się poruszał. Po ololo 3000 km zmieniłem zdanie ale ze swoim Plecacaczkiem dalej lubie jeździć:).
Teraz jak w baku zostaje 5l paliwa to myślisz- kurka ta 600 nie jest taka mułowata - musze mieć fazera lub horneta, byle te 20 kg mniej.
Z drugiej strony czasem masa moto jest fajna nie wiedzieć czemu, może poprostu lubi się ją poczuć (czasem fajnie a czasem niepraktycznie)
Mam 170cm 70kg.

Po przebiegu okolo 28000 km przedni widelec jest strasznie miękki. Zwyczajnie powyżej 160 km/h buja motocyklem. Gdy jest zimno (olej teleskopowy gęsty) idzie jak po sznurku powyżej 170km/h. I jeszce na nierównej naiwerzchni hamowanie awaryjne to nie jest ciekawe doświadczenie. Ciekawe czy wtryskowy bandyta ma lepiej.

Powyżej 140 km/h Plecaczek(174cm 60 kg) nie chce jechać tak mu wieje w kask że musi się z nim siłować.

Bandit jest fajny ale troche brakuje mu do innych nakedów.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez OUTLAW. » 5/8/2007, 15:14

ja mam 177 i 90kg ale to nie o to mi chodzi czy mam silem go utrzymać bo tego akurat sie nie boje tylko chodzi o jego wlasciwosći jezdne mam rpzeczucie ze to jest tzw "kloc" na niekorzyć w gsr wplywają te wydechy pod zadupkiem bo nic tam nie zaladujesz żadnego bagazu, no i bandzior lepiej pod wzgledem finansowym wypada nie chce starego sprzetu zalezy mi na jak najmlodszym ale tez nie chce kupić czegoś co mi niebedzie dawało radosci z jazdy
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15


Postprzez climbwave » 5/8/2007, 17:38

Hello,

Mam podobny problem z "radoscia z jazdy" i caly czas sie waham co tu wybrac BMW czy Fazerek.mam jeszcze troche czasu przed soba i zobaczymy co czas pokaze.

Co do plecaczka to nie wiem czy bedzie taki chetny na jazdy hehe. Moge nawet powiedziec ,ze nie wiem czy plecaczek bedzie zadowolony na widok motocykla ... ale to juz inna historia.

pozdro :evil: :evil: :evil:
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa

Postprzez falconiforme » 5/8/2007, 18:10

BMW ma napęd na pas i jest to fajna sprawa, za bardzo nie trzeba o niego dbać, i chyba co 40 000 km wymiana za 1500zł. Ale wybrałbym fazerka :)
Co do plecaczka to pomalutku ja przekonuj, nauczją jeździć wtedy poczuje o co chodzi :). Ja dałem swojej siostrze (165 cm) na dużym placu samej do spróbowania mojego bandziora i była zadowolona, jednak najbardziej chyba wtedy gdy na 2-gim biegu po skali ją przewiozłem.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez OUTLAW. » 5/8/2007, 22:09

Lovtza napisał(a):
OUTLAW. napisał(a): jeszcze kusi mnie bandzior 650 ale jego waga mnie przeraża


W czasie jazdy wrażenie jest, że jest lżejszy od Fazera, a już na pewno, że nie jest cięższy. Ja bylem w szoku, jak lekko i fajnie sie tym jeździ.


Lovtza dzieki:D namieszałeś mi troche w głowie ale mi chodzi o bandziorka jeszcze olejniaka bo na tego nowego mnie nie bedzie stać :) bede mial do wydania 15 koła maksymalnie 17 tylko wtedy chyba nie kupie kombi :)
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez OUTLAW. » 5/8/2007, 22:39

evil napisał(a):kup Bandita, ale B12, nie baw się w 600.


zje mnie z kopytami(nie ukrywam licza sie koszty eksploatacji) ja myslałem o tej przejsciówce cos tego typu http://allegro.pl/item221197095_suzuki_bandit_650.html

jeszcze musze przemysleć sprawe póki co nie mam siana ale nastepny sezon mam nadzieje ze coś kupie wkońcu
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez tomekd » 6/8/2007, 04:32

BMW 800 to zupelnie nowy model,,,,,,,,,,,,pierwszy rok produkcji,,,,,,,,,,BMW ostatnimi latami nie maja dobrej reputacji w sprawie niezawodnosci,,,,,,,,przecietnie zajmuje im 2-3 lata na dopracowanie nowego modelu,,,,cos tam zawsze dolega w nowych modelach,,,,,,,,,,,wyglada ze niemieccy inzynierownie spedzaja zbyt duzo czasu na Octoberfest, a nie testuja nowych modeli,,,,,,,,,,,

Znam kolesia ktory ma juz chyba piata wersje oprogramowania w swoim 06 k1200r ,,,,w dalszym ciagu nie jezdzi to jak powinno,,,,,,,,,.

Polecalbym Yammera,,,,,,,,,,na Beemke to bym poczekal 2-3 latka ,,,,,,,niech sie inni pomecza z dopracowaniem tego modelu

BMW- Bedziesz Mial Wydatki-----stereotyp ale jest w tym duzo prawdy,,,,,,
tomekd
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18/6/2006, 16:24
Lokalizacja: chicago

Postprzez OUTLAW. » 6/8/2007, 07:03

pewnie kupił oprogramowanie od piratów :oops:
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez climbwave » 6/8/2007, 11:05

Witam,

Nie sadze ,zeby taka powazna firma jak BMW robila buble z softem. Tomekd skad masz takie info o sofcie ? I co dolega tym moto?

Mysle ,ze w motocyklach BMW jest podobnie jak samochodami. Wszytko zalezy od tego jak jezdzisz i czy szanujesz sprzet. Poza tym czy byl kupiony w salonie , czy z drugiej reki od "pierwszego wlasciciela" ktory jest dziadkiem 65 letnim i jego moto prawie caly zas stalo w garazu ,a jak sie poznie podczas eksploatacji okazuje moto jest zajechane bo szalal nim 20 latek ktory mial wszystko w d...e bo tatus kupil mu maszynke.

Z doswiadczenia powiem ,ze jezdzielm kiedys nowym BMW z salonu ( to byla ojca bryka) i nic kompletnie sie nie dzialonic, nic ,nic... nic tylko przeglady okresowe. Takze wszystko zalezy od tego od kogo kupujesz sprzet, jak ktos nim jezdzil no i czy dbal o niego itd.

Kupujac nowe moto masz ta pewnosc ,ze nikt przed Toba nie zarzynal maszyny ktora pozniej sprzedaje bo ma mega koszty z naprawami itp.

Poza tym w necie mozna przeczytac od groma opini ludzi ktorzy nigdy nie mieli jakiegos sprzetu tylko slyszeli od kolegi wujka, ze ten moto lub auto jest do "kitu " bo na przyklad to niemiec.Co to za opinia..???

Podobnie bylo kiedy sprzedawalem samochod firmowy na gieldzie ( Audi A4) . Podchodzi do mnie koles i mowi ,ze te auta to bardzo drogie w utrzmaniu :"...ja bym takiego nie kupil..". Co mam takiemu kolesiowi powiedziec ktory jezdzi zupelnie inna marka i nigdy nie mial audi. Czasami smiech mnie ogarnia jak ktos mowi jakies bzdety wyssane z palca i udaje znawce motoryzacji itp.

Jezeli chodzi o mni to nie ukrywam ,ze nie znam sie na moto i szuka konkretnego rozwiazania ktore mi odpowiada przy okazji nie staram sie sluchac "terkotania" kolesi ktorzy nigdy takiego moto nie mieli a wypowiadaja sie jakby byli mega znawcami. Najwazniejsze sa konkrety czyli np. mialem takie moto, okazalo sie lipa poniewaz ... lub bylo zajefane bo nigdy prze kilka lat jazdy nie odwiedzalem mechanika ze wzgledu na bezawaryjnosc i dodatkowo itd....

Reasumujac to jezeli chodzi o BMW z tego co zdazylem sie zorietowac (salon, servis, forum BMW, uzytkownicy tej marki ) iz jest bardzo konkurencyjnym moto jezeli chodzi o komfort i osiagi mimo swojej ceny jest wart tego zeby nie byc chytrusem i dolozyc kilka groszy wiecej.

Przede mna jeszcze jazda probna tym moto i mam nadzieje ,ze innym rowniez wiec opowiem wrazenia z jazdy jak bedzie po.Poza tym LOvtza pisze w powyzszym poscie ,ze niebawem ukaze porobnanie 3 moto - zobaczymy co przyniesie opis : )

Pozdrawiam,
climbwave :twisted: :roll: :twisted:
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa

Postprzez tomekd » 6/8/2007, 20:32

BMW zbobylo reputacje na starszych,bardzo prostych chlodzonych powietrzem boxerach,tzw airheads,i pierwszej generacji 4 cylindrowych chlodzonych woda z lezacym silnikiem,tzw flying brick,,,,,,,i na tej reputacji jeszcze jada wyraznie w Polsce,ale nie w Stanach,,,,,,,,

Gdzies mniej wiecej od polowy lat 90-ych firma zaczela unowoczesciac produkty,,,,nowy boxer,z glowica chlodzona olejem,tzw oilheads,ale jakosc i niezawodnosc trafil szlag,pare lat temu nowy 4 cyl ,a teraz nowy 2 cyl 800,,,,,,,,

Nowsze BMW nie maja tutal dobrej reputacji,,ich awaryjnosc i niezawodnosc jest gorsza niz japonczykow,,,,,,,plus sa niepotrzebnie skomplikowane,,,,,,,,,Paralevel potrafi pasc bez ostrzezenia po niewielkim przebiegu,,,,,http://www.bmwmoa.org/forum/showthread.php?t=12875

To bardzo typowa awaria,,,,,,,,

40000 wlascicieli liczy to forum,,,,,,radze poczytac,,,,,,,,niestety po engielsku,,,,,,,
tomekd
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18/6/2006, 16:24
Lokalizacja: chicago

Postprzez climbwave » 7/8/2007, 16:50

Witam,

Rozmowa nabrala tempa - to i dobrze. Kazdy moze wypowiedzec sie na forum i napisac co mysli o danej marce.

Tomekd wcale nie kwestionuje tego co pisza na forum w US. Mnie interesuja konkrety i jak to sie ma do naszego ryku moto.
Jak juz wczesniej podkreslalem jestem laikiem jezeli chodzi o motocykle i mozna "nawijac mi makaron na uszy" ale sa pewne granice. Pisanie ,ze BMW to lipa itp. nie jest prawda. USA to bardzo specyficzny kraj wiec nie bede sie w tej sprawie wypowiadal(nie to forum i nie ten czas). Rynek tez maja zupelnie inny nawet forum ktore liczy 40k uzytkownikow ,to juz robi wrazenie – tylko na kim? Mnie wystarczy opinia kilku srwisow i mechanikow o danej marce. Druga cenna wskazowka jest opinia uzytkownikow o czym juz pisalem wczesniej i nie bede sie powtarzac.
Poza tym dzieki za link do innego forum ktore w miare swoich mozliwosci bede przegladal. Co do obcego jezyka to w Polsce angielski jest na porzadku dziennym wiec nie ma problemu z konwersacja jezeli chcesz to moge podeslac Ci linki z francuskiego forum ale nie wiem czy sie rozczytasz, niestety jeden jezyk juz nie wystarczy...i jak kiedys mi facet na "interview"opwiedzial :"... angielski to zna kazdy, jakim jezykiem Pan wlada..."
Powracajac do USA to odbywalem staz w Houston i szczerze mowic US nie przypdalo mi do gustu ale mozesz miec inne zdanie. Kanada to juz inna bajka no ale to forum motocyklowe wiec nie zaglebiajmy sie w inne tematy.

Reasumujac moja wypowiedz to jak na razie nie zmieniam swojego zdania i dalej obstawiam BMW jako swojego "czarnego konia".Poniewaz bedzie to moja pierwsza przygoda z moto to w miare nabierania doswiadczenia bede sie wypowiadal na forum na temat tej maszyny i nie tylko ale zawsze obiektywnie.
Dalej jestem otwarty na opinie innych uzytkownikow nie tylko na temat BMW, Yamahy ale rowniez Hondy, Suzuki, Kawasaki itd.

Pozdrawiam
climbwave :twisted: :twisted: :twisted: :o :twisted: :twisted: :twisted:
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Grubas » 8/8/2007, 11:33

evil napisał(a):serwis wbrew pozorom nie jest super drogi.


Chyba inaczej pojmujemy sÅ‚owo „drogi” . Chyba, że to "super" ma jakies szczególne znaczenie.

Ile brali tam gdzie robiłeś za roboczogodzinę?
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez OUTLAW. » 8/8/2007, 18:40

hmm dwie sprawy wykrylem bląd :D w opisie kawasaki z750s na scigaczu.pl jest napisane ze ma 4 tloczkowe zaciski a g prawda ma 2, a druga sprawa czekam na ten test bandaiora i innych sprzetów co Lovtza obiecal a tu ni widu ni słychu
Avatar użytkownika
OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 451
Dołączył(a): 13/7/2007, 02:15

Postprzez tomekd » 8/8/2007, 20:01

Dziecko Internet ??? :roll: Dzieckiem to ja bylem kiedy Internet nie istnial, a szczyt technologi PC to byl Commodore,w motocyklach sie grzebalem kiedy wiekszosc uzytkownikow tego forum byla w pieluszkach lub tez byla dopiero w planach jub nawet nie. :twisted:



Wracajac do tematu,Climbwave,decyzle to juz chyba zapadla,nie rozumiem dlaczego w tum przypadku zawracasz d**e,szukasz potwierdzenia ?

Porownujac mototcykle w tej samej kategori,tzn np k1200 gt z yamaha fjr1300 lub honda st1300,awaryjnosc BMW jest duzo,duzo gorsza, period.

Wiecej do studiowania,najwieksze forum sportowo-turystyczne w U.S.
http://www.sport-touring.net/forums/ind ... 456.0.html


P.S. rzadko pisze po polsku,za styl i bledy z gory przepraszam.
tomekd
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18/6/2006, 16:24
Lokalizacja: chicago

Postprzez climbwave » 9/8/2007, 11:30

Hello,

Tom jeszcze raz dzieki za link. Co do decyzji to jeszcze nia zapadla. Poniewaz nie zaplacilem jeszcze za moto : ) Jak juz bede po zakupie to dam znac takze do poki nie ma moto to decyzje jeszcze mozna zmienic.
Co do niektorych fachowcow to przypomina mi sie morskie powiedzenie : "Poler plywa cale zycie i zawsze nim pozostanie".Ta uwaga nie tyczy sie Ciebie Tomku tylko pewnej czesci ludzi ktorzy uwazaja sie za mega fachowcow poniewaz spedzili w jednym zawodzie kilka lub kilkanascie lat i juz wiedza wszystko.

Na forum nie mam zamiaru nikogo obrazac wiec nie ma co sobie brac do serca moich komentarzy : )

Powracajac jeszcze do wypowiedzi na forum to uwazam ,ze scigacz.pl jest calkiem niezly. Oczywiscie istnieja jeszcze inne fora internetowe ale wspomniane wyzej jest dla mnie odpowiednie. Poza tym na forum kazdy ma prawo do podyskutowania i wypowiedzenia swojej opini, z czasem nawet umowienia sie na jakis spot, zlot, itp. Nie sadze ,zebym ‘trul d… ‘ swoimi wypowiedziami ,a gdyby nawet to co ? hehe
Po to wlasnie sa takie strony jak ta zeby sobie pogawedzic - no nie ??
Jezeli komus to nie odpowiada to nie musi sie wypowiadac ani nawet czytac. Nikt nikomu na sile nie
kaze wklepywac w klawie forum.scigacz.pl i pelnic dyzur 24 godzinny...

P.S.
Lovtza mowil ,ze artkul ma sie ukazac za okolo 2 tygodnie wiec jeszcze jest czas. :twisted: :twisted:


pozdro
climbwave
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa

Postprzez wokib » 10/8/2007, 17:22

Ja jezdze FZ6 i sobie baaardzo chwale. To moj pierwszy moto i idealnie wprowadzil mnie w tajniki jazdy. W trasy tez uderzam i siedzi se calkiem wygodnie. BMW z tego co wyczytalem chbyu ajednak bardziej sie nadaje na trasy jak chcesz jeszzce cos z tylu przywiesic.
Avatar użytkownika
wokib
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14
Lokalizacja: POdkarpacie

Postprzez climbwave » 11/8/2007, 12:49

Witam,

Wokib ktory rocznik ma to Twoje cacko?

pozdro
K12S
climbwave
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/10/2006, 00:01
Lokalizacja: Wawa

Postprzez maniekaga » 21/8/2007, 20:45

Lovtza napisał(a):Za ok. 2 tygodnie ukaże sie u nas test-porównanie 3 motocykli -
BMW F800
Bandit650
FZ6S2

Dużo fot, filmów i rzetelnego porównania. Wyniki były zaskakujące dla nas samych ;)

Pozdrawiam,[/url]


Lovtza
Co z tym porównaniem, kiedy możemy się go spodziewać?? :roll:
Avatar użytkownika
maniekaga
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19/5/2007, 07:37
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez maniekaga » 10/9/2007, 19:49

maniekaga napisał(a):
Lovtza napisał(a):Za ok. 2 tygodnie ukaże sie u nas test-porównanie 3 motocykli -
BMW F800
Bandit650
FZ6S2

Dużo fot, filmów i rzetelnego porównania. Wyniki były zaskakujące dla nas samych ;)

Pozdrawiam,[/url]


Lovtza
Co z tym porównaniem, kiedy możemy się go spodziewać?? :roll:


Widze że sranie po ścianie :( :( :(
Avatar użytkownika
maniekaga
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19/5/2007, 07:37
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez tomekd » 10/9/2007, 22:54

Ten temat jeszcze zyje ?
Bylem troche zajety przez ostatnie 2 miesiace,3 podroze kontynentalne,30 000 km Honda,oczywiscie bez zadnych awari,pare opon,nowy lancuch i przednia zebatka.Moto ma teraz 187 000km.

Kilka spraw,nigdy nie twierdzilem ze Blackbird ma dobre zawieszenie,czy hamulce,fabryczne zawieszenie jest do d***,ale to nie jest podmiotem tej debaty.

Co do kolegow uwazajacych ze BMW to rewelacyjnie zaprojektowany motorek,nigdy sie nie psujacy,itd.Ostatnio odbyla sie coroczna impreza Iron Butt,to taki rajd wytrzymalosciowy dla kolesiow ktorzy maja cos zapsute pod kopula. Polega to na przejechaniu jak najwiekszego dystansu przez 11 dni i odwiedzeniu bonusowych miejsc.Najlepsi przejezdzaja okolo 20 000 km.
Na 40 BMW ktore uczestniczyly 4 padly z powodu rozsypanych tylnych mostow.http://www.bmwmoa.org/forum/showthread.php?p=237723.

Tak na marginesie to zastanowiles sie nad VFR 800 ? W USA one sa zblizone cenowo do F800.
tomekd
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18/6/2006, 16:24
Lokalizacja: chicago

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê