Zobacz wÄ…tek - 125-do Polski
 
NAS Analytics TAG

125-do Polski

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez kravec » 5/2/2007, 15:41

no to zycze powodzenia..... ja w tamtym roku chcialem pojechac nad morze za autem (reszta rodzinki) ale mnie ojciec tylko wysmial hehe.... i moze mial racje..
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez mlody » 5/2/2007, 17:59

Prosisz o opinie czy da sie dojechac z Anglii do wawy,i czy bedzie to super fajne...
Praktycznie wszyscy Ci to odradzaja,a Ty z uporem maniaka piszesz
"ja i tak pojade,pojade pojade,bedzie extra"
to po co sie pytasz o opinie,czy jechac?
Kupuj Aprilie i zdaj relacje czy podroz byla "niezapomniana" :wink:
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo


Postprzez Inku » 5/2/2007, 18:18

Kris napisał(a):Myśle że dam rade i problemów niewidze a niewiem jescze bo morze kupię 250 Aprilię ale a chcem tą droge przejechac noramlnie tzn: do 24H bo przystanki tylko po Paliwo ;p czyli dość częste ale myśle ze będzie dobrze jak zrobie tak to napisze bo przeciesz będzie ktoś z przodu jechał samochodem tzn na 2 samochody no i ja motorem ;) ale Fotki będą i zobaczycie że morzna ;)
:twisted: :twisted:
PoZdR 8)


Buahahah :lol: :lol: Chcesz powiedzieć, że masz zamiar na raz przejechać tę trasę?? :lol: Tak poważnie to powinieneś to napisać w temacie Joke! Zawodowi kierowcy, którzy jeżdzą po kilka godz. dziennie nie są w stanie przejechać tej trasy na raz. Poza tym mają jeszcze jechać 2 samochody. Jeśli chodzi o opłacalność to nie będzie ona ani przyjemna, ani opłacalna. Masz chociaż dobre ciuchy?? Czy chcesz jechać 2 tys. km w jeansach i kurtce z ortalionu?? Ale to oczywiście Twoja sprawa.

PS.
Kris napisał(a):[..]niewiem jescze bo morze kupię[...]
To morze teraz jest na sprzedaż?? :shock: wow
Tylko nie próbuj tłumaczyć się dys...czymś tam.
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez kris » 5/2/2007, 20:55

Inku śmieszny jesteś! :lol: zawodowi kierwocy nie dają rady takiej trasy przejechac za jednym razem ja Np: z ojcem w te wakacje co były jeździłem 2 razy samochodem w 22-23h byliśmy na miejscu bez zadnych odpoczynków i spaania.

Ale relacja będzie ... ;p
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Manhatan » 5/2/2007, 21:18

Ale zrozum Kris, że w samochodzie, ani na Ciebie niepada, ani Cię nieprzewiewa, rozłożysz sobie fotel i możesz leżeć, a na moto to niewygląda tak miło i przyjemnie. Cały czas w pozycji pod owiewką. Mogę się założyć, że po max. 300km, z jednym przystankiem, bedziesz się chciał zamienić z tatą :wink:

Tyle ile ty chcesz teraz przejechać na raz, to widzę, że ogólnie zrobiłeś na moto do tej pory. Pozatym policz sobie paliwo. 1900km śr. spalanie 6l. / 100km, 19*6= 114*4.00zł = 456 zł. za samo paliwo. I to jeszcze w najlepszym wypadku, bo na stacjach w niemczech benzyna jest aktualnie po ok. 1.35 euro/litr (5.26zł/litr), myśle, że w 600zł za paliwo powinieneś się zmieścić. Za tę kasę byś wynajął przyczepkę i spoko przywiózł moto do Polski.

Ale okey, rób jak chcesz, nikt Ci tu niekaże zmieniać zdania, tylko każdy widzi twój los na czarno.

Pozdro
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez silver » 5/2/2007, 22:47

Do tego jeszcze trzeba doliczyć inne koszta związane z długą podróżą. Ja bym sam przejazd liczył 1000zł z noclegiem i całą resztą...

Co prawda, to prawda. Zgadzam się z przedmówcami odnośnie podróży na tym konkretnie motocyklu, może to być znacznie bardziej męczące niż jazda na czymś mocniejszym. Słabsza maszyna jest chyba także bardziej narażona na usterki, ponieważ najprawdopodobniej będzie pracować na wysokich obrotach.

Ale jest zawsze druga strona. Jeżeli Cię stać na taki wypad i naprawdę czujesz od dłuższego czasu ogromną potrzebę zrobienia tego, to po prostu to zrób. W najgorszym wypadku nie będziesz żałował, że tego nie zrobiłeś, a przynajmniej nabędziesz nowe doświadczenia. Raczej Cię to nie zabije, chyba że będziesz walił "nadgodziny".

Przemyśl to porządnie, zobacz jak do tego będziesz podchodził z czasem, sprawdź wszelkie możliwe przeszkody, które możesz spotkać na swej drodze do kraju, przygotuj się do ich pokonywania(przeważnie w sposób finansowy) i w drogę... :P Żadne słowa nie zilustrują Ci tego przeżycia, czy jest ono pozytywne, czy negatywne.

Pozdrawiam.
Suzuki GSX1100F 1995
Avatar użytkownika
silver
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 524
Dołączył(a): 26/7/2006, 13:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gixxer » 5/2/2007, 23:31

125 cc i 2000 km Kris ile ty masz lat ze tak mowisz chlopie ja na zx10r jechalem 200km w jedna strone w piekne lato i mylalem ze jajo zniose a ty chcesz 2000km na takiej (powiedzmy sobie prawde) pierdziawce jechac dla twojego bezpieczenstwa bym ci to odradzil.
gixxer
Świeżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 19/3/2006, 08:30
Lokalizacja: chicago

Postprzez kris » 6/2/2007, 12:51

gixxer napisał(a):125 cc i 2000 km Kris ile ty masz lat ze tak mowisz chlopie ja na zx10r jechalem 200km w jedna strone w piekne lato i mylalem ze jajo zniose a ty chcesz 2000km na takiej (powiedzmy sobie prawde) pierdziawce jechac dla twojego bezpieczenstwa bym ci to odradzil.
\


Zonk! ;p Kupuje 250cc
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez patlys » 6/2/2007, 13:06

Pisałeś że masz 17 lat czyli jak sądzę nie masz prawa jazdy w taką trasę. Mój ojciec jak wracał 500km z motorem w Polsce to go psy dwa razy łapały. Raz na trasie, a raz na światłach już w Wawie.....może mieli złe przeczucia co robi facet na motorze o 3 w nocy :lol: I on po takiej trasie mówił ze go wszystko boli a miał profesjonalny strój itp a na motorze jeździ z 20 lat 8) Oczywiście ma już 40 lat więc to też się przyczyniło :wink: A chciałem ja bez prawka wracać :twisted:
patlys
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 27/9/2006, 15:41

Postprzez Saimek » 6/2/2007, 13:28

no wlasnie.. albo A1 i 125 cc albo tata jedzie :> bo na 250cc na A1 to za duzo... a latek na A masz za malo :D
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kris » 6/2/2007, 13:31

A widze że nieogląda się wiadomości ;p bo Weszła nowa ustawa że prawko morzna robic od 16 lat za zgodą rodziców... I niemorzna przekroczać prętkości 80km/h ;D bo jeśli zatrzymają cie 3 razy za prętkość to zabierają prawko.... :twisted:
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez patlys » 6/2/2007, 13:54

Chyba ty nie oglądasz wiadomości :D Uchwała taka teraz czeka tylko na podpisanie.

Przez pierwsze 2 lata jezdzimy z listkiem(samochody, nie wiem jak z motorami, ale pewnie trzeba bedzie miec)

Przez 2 lata nie można przekroczyć 80km/h nawet na autostradzie.

3 wykroczenia i prawko idzie siÄ™ jeb**.

I dotyczy to takze tych ktorzy juz maja prawko(nie tylko nowych kierowcow) do 2 lat.

Czyli podsumowujÄ…c. Albo po odebraniu prawka przez 2 lata picujemy swojÄ… brykÄ™, albo jezdzimy przepisowo( te opcje mozna pominac), albo pierdolimy wszystko, zostawiamy wszystkie dokumenty w domu i jazda

Mówili o tym w TVN 24 i innych stacjach około 3 temu. Nie wiem z kąd takie ty masz wiadomości :D
patlys
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 27/9/2006, 15:41

Postprzez kris » 6/2/2007, 16:15

Prawojazy są od 16 lat na samochód ( niewiem jak na moto) ale morzna tylko jeździć z kims kto ma prawojazdy .... :roll:
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez patlys » 6/2/2007, 16:28

Powiedz gdzie tak słyszałeś lub daj fragment z jakiejś strony internetowej :D Były takie plany już w 2005 roku.....jednak nic z tego nie wyszło. I powiedz kiedy się o tym dowiedziałeś?
patlys
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 27/9/2006, 15:41

Postprzez kris » 6/2/2007, 16:49

w wieku 16 mozna lecz jeździć tylko i wyłocznie mozna z Osobą posiadającą prawojazdy! Było w wiadomościach z pare dni temu i niemorzna przekraczać 80km/h bo jesli zostaniesz złapany 3 razy za prętkość to zabierają prawo jazdy tak jest do 2 lat. A jeśli zdajesz mając 18 lat i masz własny jamochód to musisz jeździć z listkiem.. ;p
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez patlys » 6/2/2007, 16:57

A to już weszło w życie?
patlys
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 27/9/2006, 15:41

Postprzez gixxer » 6/2/2007, 16:58

Kris napisał(a):
gixxer napisał(a):125 cc i 2000 km Kris ile ty masz lat ze tak mowisz chlopie ja na zx10r jechalem 200km w jedna strone w piekne lato i mylalem ze jajo zniose a ty chcesz 2000km na takiej (powiedzmy sobie prawde) pierdziawce jechac dla twojego bezpieczenstwa bym ci to odradzil.
\


Zonk! ;p Kupuje 250cc


Praktycznie nie ma zadnej roznicy
gixxer
Świeżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 19/3/2006, 08:30
Lokalizacja: chicago

Postprzez Inku » 6/2/2007, 18:02

Kris napisał(a):Inku śmieszny jesteś! :lol: zawodowi kierwocy nie dają rady takiej trasy przejechac za jednym razem ja Np: z ojcem w te wakacje co były jeździłem 2 razy samochodem w 22-23h byliśmy na miejscu bez zadnych odpoczynków i spaania.

Ale relacja będzie ... ;p

:lol: No dobra, załóżmy, że Ci wierzę. To powiedź mi, że Ty prowadziłeś samochód przez 22h ?? I to bez żadnych odpoczynków?? :shock: :shock: No właśnie. Nawet jeżeli Twój ojciec wytrzymał tyle godz. to nie znaczy, że Tobie również się to uda. Poza tym samochód to nie motocykl. No i może powiesz mi jeszcze, że po tylu godzinach jazdy skupiasz się w pełni na drodze i kontrolujesz sytuacje?? Nie pamiętam po ilu godzinach jazdy, ale nieistotne- człowiek ma gorsze reakcje niż po alkoholu..opóźniony refleks itd..
Myślisz, że po co wymyślili tachografy dla zawodowców wprowadzając ograniczenia 4,5 h przerwa 4,5h i odpoczynek. Max 9h i nie możesz więcej jechać. Myślisz, że to po to żeby zabierać chleb kierowcom?? To tylko i wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo. Ale sprawa chyba sama się rozwiązała skoro masz 17 lat i chcesz kupić 250ccm.

Kris napisał(a):w wieku 16 mozna lecz jeździć tylko i wyłocznie mozna z Osobą posiadającą prawojazdy!

Nie ma nic takiego :lol:
O czymś takim w ogóle nie słyszałem i raczej wątpię, żeby coś takiego weszło w życie. Miało to być już chyba w 2005r. ale później też zastanawiali się, żeby wprowadzić od 21 lat, szczególnie dla facetów. Wszystko ze względu na dużą wypadkowość wśród "młodocianych kierowców":)
Słyszałem natomiast o przekroczeniach prędkości, 3 razy i zabierają prawko. Młodzi do 2 lat 80km/h w niezab. i 40 w zab. <lol> I mandaty do 1000zł :!::!::!: Ale to jeszcze nie weszło w życie dopiero jest ustawa więc do uchwalenia jeszcze długa droga. Dobra koniec dyskusji z mojej strony bo to i tak nie ma sensu..
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez kravec » 6/2/2007, 20:27

gixxer napisał(a):
Kris napisał(a):
gixxer napisał(a):125 cc i 2000 km Kris ile ty masz lat ze tak mowisz chlopie ja na zx10r jechalem 200km w jedna strone w piekne lato i mylalem ze jajo zniose a ty chcesz 2000km na takiej (powiedzmy sobie prawde) pierdziawce jechac dla twojego bezpieczenstwa bym ci to odradzil.
\


Zonk! ;p Kupuje 250cc


Praktycznie nie ma zadnej roznicy


jest duza roznica..... ale jesli chodzi o 250 to zapewne rs albo rg..... obudwa moto "maja sportowa pozycje" i raczej 2000 km "na raz" to nikt by tym nie przejechal..... nie przeceniaj sie chlopie bo sie ostro przejedziesz.... lepiej miec duzy zapas niz male przegiecie....
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê