Zobacz wÄ…tek - Odnawianie ZZR - Zadupek?
NAS Analytics TAG

Odnawianie ZZR - Zadupek?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Odnawianie ZZR - Zadupek?

Postprzez Rocks » 16/6/2009, 19:36

Witam, zainspirowany Hondą CBR 1000 użytkownika z tego forum, postanowiłem zrobić coś z moim złomem ZZR 600 z 1991. Bardzo mnie wkurza starodawny zadupek, dość duży, płaski, nisko osadzony nad kołem...
Po konsultacji doszedłem do wniosku z firmą plastbike, że zrobimy kopię zadupka ducati. Chodziło o to, by był on 2 miejscowy, a wyglądał na nowoczesny, jednak nie był tak wysoko osadzony jak w streetfighterach. Oto zdjęcia, jedno w czyimś motorze.

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Teraz pytania, jak zrobić w czymś takim światło stopu i kierunki? Co z siedzeniami? Ktoś próbował robić coś takiego?

Pozdrawiam!
ZZR 600
Rocks
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/5/2009, 19:21
Lokalizacja: Kielce/Białystok


Postprzez WeWonItThreeTimes » 16/6/2009, 20:54

ja bym ledy walnÄ…Å‚. prosto i nowoczesnie. cos jak w SV + do tego kierunki obok

btw: ile za sam plastik? czy rame zadupka musisz przerabiac?
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss


Postprzez Rocks » 16/6/2009, 21:20

Według tego co napisali panowie z plastbike, do ZZR będzie pasował ten zadupek bez zmiany stelaża. Jego cena to 250zł, + 40 zł za mocowania siedzeń.

Jestem też za ledami, ale jak to zrobić? Jakieś pomysły? Kable pociągnąć stare? Nic tam nie trzeba zmieniać? Jestem zielony z elektryki, dlatego pytam.
ZZR 600
Rocks
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/5/2009, 19:21
Lokalizacja: Kielce/Białystok

Postprzez limak14 » 16/6/2009, 22:45

No fakt faktem może być ciekawa ta zmiana. Czekam na zdjęcie już skończonego projektu.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Tomekjan » 17/6/2009, 09:57

Hej, jako iż zostałem wywołany do tablicy to powiem tak :wink: . Jak masz kase to bierz bez zastanowienia - oczywiście jak będzie to idealnie pasować bez przeróbek. Światła możesz zrobić z blaszki (kwasówki lub innej) oraz ledów. Wycinasz otwór w zadupku, dopasowujesz do otworu blaszkę z lekkim zadatkiem aby przymocować od wewnątrz, wiercisz otwory pod ledy (w jakiś fantazyjny kształt), podłączasz to i jest lux. Nie mam teraz fotki ale widziałem coś takiego i powiem ci że efekt super 8) Kierunki można też zrobić podobnie, tylko zamiast blaszki można użyć rurki o średnicy ok 1,5-2cm. Wstawię fotkę, dość uproszczoną ale chyba wyjaśni wszystko. Jak się to ładnie obrobi to fajnie wygląda 8)

Obrazek (otwórz link)


Jesli natomiast nie masz kasy na ten zadupek to możesz zrobić go sam za ok 50zł. Jako iż czasem wykonuję owiewki do samolotów (modele spalinowe RC) to powiem Ci jak prosto i łatwo to zrobić :oops: . Bierzesz styropian (najtańszy), najpierw duży klocek, czasem musisz skleić kilka warstw aby uzyskać kształt większy od zadupka. Jak masz ten klocek to przystępujesz do mozolnego kształtowania :P. Jak już obrobisz ten klocek tak aby wyglądał jak zadupek to bierzesz tkanine szklaną (tkanine a nie matę) oraz żywicę epoksydową (nie rozpuszcza styropianu). Nakładasz tkaninę oraz żywicę. Po wyschnięciu szlifujesz - szpachlujesz - szlifujesz - szpachlujesz... I w taki oto sposób masz zadupek. Resztki styropianu (od spodu) usuwasz rozpuszczalnikiem (wytapia się). Potem od wewnętrznej musisz dorobić mocowanie do ramy i w zasadzie to wszystko. Opis dość skrócony ale wstępnie wiesz o co chodzi :wink: .

Metody te są dość proste w wykonaniu, pod warunkiem iż lubisz majsterkować - w innym przypadku lepiej to komuś zlecić :wink:
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez Rocks » 17/6/2009, 10:42

Bardzo dziękuję! Teraz pytanie ode mnie, gdzie najlepiej kupić taki kawałek styropianu? Żywica i tkanina jakaś specjalna, czy w sklepie żeglarskim jakąkolwiek?

A teraz odnośnie światełek, jakieś specjalne ledy się kupuje pod światła?

Najgłupsze pytania, wybacz, po prostu nie umiem sobie tego wyobrazić:
Gdzie pójdą kable? Jakąś dziurę robimy wewnątrz?
Co ze styropianem ze środka, zostawiamy?
Wytrzymały jest taki zadupek?

Dziękuję serdecznie!
ZZR 600
Rocks
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/5/2009, 19:21
Lokalizacja: Kielce/Białystok

Postprzez Tomekjan » 17/6/2009, 12:03

Kawałek styropianu dostaniesz w składzie budowlanym, szpachle, tkanine i żywice w chemicznym. Co do świateł: ledy-diody kupujesz na 12V w elektroniczym sklepie. Kable: te z migacza to idą wewnątrz rurki - trzeba nawiercić otwór (i to nie jeden pewnie). Styropian ze środka wytapia sie rozpuszczalnikiem (zwykłym - metoda traconego styropianu). Co do wytrzymałości to kilka warstw tkaniny jest prawie jak stal (prawie). Poza tym zadupek chyba nie przenosi żadnych obciążeń - tylko stelaż.
Nie chciałbym złowróżyć ale bez dodatkowego sprzętu pomocniczego (wiertarki, spawarki, szlifierki itp.) może okazać się to dużym wyzwaniem dla Ciebie :(
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez Rocks » 17/6/2009, 12:17

No więc coraz bardzie skłaniam się do faktu zamówienia zadupka z plastbike, bo nie jestem pewien czy sobie poradzę, po prostu nie robiłem nigdy czegoś takiego. Tak w ogóle, to można gdzieś kupić takie całe montowanie rejestracji wraz ze światłem stopu i kierunkami? Chciałbym by było nowoczesne, ładne i tanie :)
ZZR 600
Rocks
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/5/2009, 19:21
Lokalizacja: Kielce/Białystok

Postprzez YZF R1 » 17/6/2009, 14:52

ja tam bym wsadził normalne lampy od 916 lub 748 wyciął dwa kwadraty z tyłu i wsadził oryginalną lampę. moim zdaniem wsadzać ledy do zzra to trochę wieś...
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê