Zobacz wÄ…tek - honda cb 500 czy suzuki gs 500
NAS Analytics TAG

honda cb 500 czy suzuki gs 500

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez sebekmelior » 27/8/2008, 16:53

Niby tak ale jak porownalem dane techniczne tych trzech motocykli to wychodzi na to ze GS pod wzgledem osiagow odpada takze zostaje CB i GPZ... GPZ-ete widzialem w akcji...(kumpel mial) i prawde mowiac bylem zdziwiony jak to sie zbiera a CB to tylko widzialem przy spokojnej jezdzie po miescie i mam pytanie czy CB i GPZ-ete duzo dzieli pod wzgledem osiagow?
Bo maszyna to nie wszystko, najwazniejsza jest pasja!!
sebekmelior
Świeżak
 
Posty: 368
Dołączył(a): 5/6/2008, 16:31


Postprzez Kris2k » 27/8/2008, 16:58

sebekmelior napisał(a):Niby tak ale jak porownalem dane techniczne tych trzech motocykli to wychodzi na to ze GS pod wzgledem osiagow odpada takze zostaje CB i GPZ... GPZ-ete widzialem w akcji...(kumpel mial) i prawde mowiac bylem zdziwiony jak to sie zbiera a CB to tylko widzialem przy spokojnej jezdzie po miescie i mam pytanie czy CB i GPZ-ete duzo dzieli pod wzgledem osiagow?

Porownanie danych technicznych na papierze to sobie mozesz wsadzic wiesz gdzie... zanczy abstrakcja :)
Zeby miec porownanie MUSISZ kazdym sie przejechac, u mnie kolejnosc jest taka:
CB500, troszke gorzej GS, dlugo, dlugo nic i ER-5... gdzie wsadzic w to GPZ'te? Nie wiem, nie jezdzilem, ale podejzewam ze gdzies blizej GS i CB, mzoe pomiedzy nimi.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez Michnik » 27/8/2008, 21:42

Ja wybrałem hondę . Miałem taki sam wybór postawili mi dwa motory obok siebie i powiedzieli wybieraj GS był do wzięcia za 4 900 a Honda za 6 000 jakoś bardziej do mnie przemówiła a i wygodniej się siedzi na hondzie to mogę powiedzieć od szczała
Michnik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/8/2008, 08:55
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez zurek100 » 27/8/2008, 21:49

Kwestia gustu.Ja jakbym mial taki wybor wybralbym Gsa. W ogole malowania cebulek sa jakies takie em...nie podobaja mi sie xD zwłaszcza te ze złotymi felgami.blehhh.
Avatar użytkownika
zurek100
Świeżak
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24/8/2008, 22:04
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kamil.k » 27/8/2008, 22:31

gs jest stanowczo za wolny.szkoda ze nie zrobili wersji 60KM wtedy nie byłoby może problemu
GPZ 500S '90 + BMW e30 320i '86
kamil.k
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18/1/2008, 14:47
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Postprzez sebekmelior » 27/8/2008, 22:47

Do Kris2k.Mowilem ze kumpel mial GPZ-te i widzialem co potrafi... A cebulki tak w bardziej dynamicznej jezdzie powiedzmy nie widzialem... Takze prosze nie cytowac moich postow tylko podac mi dokladnie jak cebula mozna potanczyc i czy ma wieksze odejscie niz GPZ-ta...
Bo maszyna to nie wszystko, najwazniejsza jest pasja!!
sebekmelior
Świeżak
 
Posty: 368
Dołączył(a): 5/6/2008, 16:31

Postprzez masino » 27/8/2008, 23:53

melvin napisał(a):
coil napisał(a):a i jeszcze ideno ;P nie jest wam goraco jak jezdzicie na motorze ? ;] w lato oczywiscie ;P



mi nie jest, mam wbudowany schładzalnik w siedzenie, i jest mi bardzo przyjemnie... :twisted:
ps. czy maj to miesiąc głupich pytań? zauważyłem że głupota kwitnie razem z kwiatkami na dworze...


O człowieku bo tej wypowiedzi już nie wytrzymałem i wybuchłem śmiechem w środku nocy hahaha(reszty już nie chciało mi sie czytać)

a żeby nie było że nic nie napisalem to mnie sie podoba gs z wyglądu bardziej niz cb ;] Dobranoc :)
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez gray wolf » 28/8/2008, 09:21

sebekmelior napisał(a):Do Kris2k.Mowilem ze kumpel mial GPZ-te i widzialem co potrafi... A cebulki tak w bardziej dynamicznej jezdzie powiedzmy nie widzialem... Takze prosze nie cytowac moich postow tylko podac mi dokladnie jak cebula mozna potanczyc i czy ma wieksze odejscie niz GPZ-ta...


Ja jeżdżę na cebuli. Muszę przyznać, że jest bardziej niż OK ;-)
Miałem do wyboru jeszcze GS-a, ale dy na niego usiadłem to kolana nie zmieściły mi się w wycięcia baku, a jakimś wielkoludem nie jestem :roll:
Poczytałem dużo o wszystkich czterech modelach (CB,GS,KPZ, ER) i wypadło, że dla mnie tylko cebyla się nada :/ Z opinii które czytałem po prostu ta była największa i miała najwygodniejsze siedzenie dla plecaczka a gdy kupowałem to już miałem plecaczka "zaklepanego" ;-)

sebekmelior - widzę, że ty jesteś fanem dużych osiągów na motocyklu. Widzisz... pierwsze moto jest po to, żeby się jeździć nauczyć a nie żeby się "wyszaleć" ;-) Ale OK. Ja również oglądałem dane papierowe. Tylko nie wiem, jakim cudem Ci wyszło z nich, że GPZ jest "szybsza"? Mnie wychodzi, że mają prawie identyczne osiągi z lekkim wskazaniem na CB (CB jest nieznacznie dynamiczniejsza). Jedynie Vmax KPZ powinna mieć trochę większe. Ale i tak różnice nie powinny być bardzo zauważalne. Do tego raczej ja nie jestem fanem dużych porędkości. Przestałem nim być, gdy próbowałem jedną taką osiągnąć swoją cebulą. Nie ma ona owiewki. Komfort jazdy skończył się przy 120km/h Jazda do 140km/h jest dla twardzieli, powyżej - dla skończonych zatraceńców i tych, którzy jeżdżą za karę motocyklem :| 8)

Jednak rację ma Kris2k - żeby ocenić trzeba się przejechać.
A w ogóle to przejedź się każdym z modeli i wybierz ten, który Ci się najbardziej spodoba. Uwierz, że jak na pierwsze moto, to każdy z nich jest równie dobry.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez Pioorek1337 » 28/8/2008, 11:21

CB i GPZ mają osiągi porównywalne. Są napewno szybsze od GS, ER-5 etc. Więc tak: jeżeli lubisz nakedy to bierz hondę. Poza tym honda to honda, dobra maszynka.

Jeżeli wolisz styl scigaczowaty to tylko GPZ. Całkiem wygodna pozycja (sportowo-turystyczna).

Oba motory są dobre, mają trwałe silniki etc. Jeżeli chodzi o wybór to pozostaje kwestia upodobań wizualnych. Podoba ci się GPZ? Bierz go i nie pożałujesz. Wolisz CB? Też bierz, nie będziesz narzekał. Jara cię suzuki gs? Dobra maszyna jak te dwie wyżej wymienione, tyle że słabsza.
Pioorek1337
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26/3/2008, 19:15

Postprzez adam_89 » 28/8/2008, 17:02

Pioorek1337 napisał(a):Oba motory są dobre, mają trwałe silniki etc. .


o przepraszam nie porównuj nawet trawłośći silników Hondy do Kawasaki....
to Mercedes przy Fiacie...
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Kris2k » 28/8/2008, 17:10

sebekmelior napisał(a):Do Kris2k.Mowilem ze kumpel mial GPZ-te i widzialem co potrafi... A cebulki tak w bardziej dynamicznej jezdzie powiedzmy nie widzialem... Takze prosze nie cytowac moich postow tylko podac mi dokladnie jak cebula mozna potanczyc i czy ma wieksze odejscie niz GPZ-ta...


Widzialem co potrafi? Siedziales w tym momencie za kierownica czy jako bierny obserwator na poboczu drogi? Proszee... daruj.
A mnie nie pytaj o porownanie z GPZ'ta bo nie jezdzilem... a co potrafi tez widzialem ale "widok" nie upowania mnie do wystawienie opinni porownawczej z innymi motocyklami.
Cokolwiek nie wybierzesz z klasy 500cc na pierwszy motocykl, dobrze zrobisz.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez kamil.k » 28/8/2008, 19:02

adam_89 napisał(a):
Pioorek1337 napisał(a):Oba motory są dobre, mają trwałe silniki etc. .


o przepraszam nie porównuj nawet trawłośći silników Hondy do Kawasaki....
to Mercedes przy Fiacie...


możesz uzasadnić :?: bo nie kumam
GPZ 500S '90 + BMW e30 320i '86
kamil.k
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18/1/2008, 14:47
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Postprzez adam_89 » 28/8/2008, 19:07

kamil.k napisał(a):
adam_89 napisał(a):
Pioorek1337 napisał(a):Oba motory są dobre, mają trwałe silniki etc. .


o przepraszam nie porównuj nawet trawłośći silników Hondy do Kawasaki....
to Mercedes przy Fiacie...


możesz uzasadnić :?: bo nie kumam


Motocykle Hondy stoją klase wyżej, jeżeli chodzi o jakość w porównaniu do kawasaki.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez kamil.k » 28/8/2008, 19:53

ja tam jak na razie żadnej różnicy nie widziałem.

a co do wytrzymalości silników to co oznacza ?? że honda robi sie milion km bezawaryjnie a kawasaki nie ??
GPZ 500S '90 + BMW e30 320i '86
kamil.k
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18/1/2008, 14:47
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Postprzez adam_89 » 28/8/2008, 20:55

kamil.k napisał(a):ja tam jak na razie żadnej różnicy nie widziałem.

a co do wytrzymalości silników to co oznacza ?? że honda robi sie milion km bezawaryjnie a kawasaki nie ??



nie no bez przesady no nie milion... ale dużo:) o bezawaryjnośći Hondy sie mówi i to dużo np. gazeta świat motocykli sierpien nr 8 jest artykuł w którym jest napisane: "Honda Cb 500, która niejeden sezon motocyklowy ma już za sobą (i ponad 114 tys km na liczniku)". To tylko jeden z przykładów których jest wiele ( chociażby Transalp, Africa Twin) natomiast o bezawaryjności kawasaki ja osobicie nie słyszałem. Coś to musi oznaczać.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Pioorek1337 » 28/8/2008, 21:23

Racja, Honda to Honda tak jak napisałem, ale silniki w GPZcie są bardzo trwałe. Powiedziałbym, że tak jak w CB. Ale jeżeli chodzi o ogólne porównanie marki Honda vs Kawa to masz racje.
Pioorek1337
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26/3/2008, 19:15

Postprzez adam_89 » 28/8/2008, 21:35

i to by było na tyle:)
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Skierbol » 5/9/2008, 10:58

kagiva napisał(a):Opisz swoje przygody z moto, bo również zastanawiam się nad takim egzemplarzem. Rok 94 czyli ma już swoje lata ale cena rozsądna. Jak z przyśpieszeniem i Vmax u tego rocznika? Tylko nie chodzi mi o dane fabryczne tylko możliwości Twojego egzemplarza, bo wiadomo że jak z fabryki to już on nie chodzi.


Heh okazalo sie ze opona z tylu jest z 1988 roku!! (nie pomylilem sie, ma 20 lat!!)

Po podliczeniu u goscia w serwisie czesci+robota 2400 pln zeby motor chodził jak trzeba (z kompletem opon w cenie). Odstawiam go w pon

Do tej pory sprzet chodzi, przyspieszenie jest ok, dzielnie sie trzymałem za yamaha virago 1100, do 180 km/h (licznikowe), ale dalej odpuscilem, bo troche strach takim niesprawdzonym jechac :p Jeszcze z ta opona sie okazalo lipa... Ale czulem ze moze wiecej.

Pzdr!
Skierbol
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/8/2008, 07:30

Postprzez spazz » 5/9/2008, 12:51

strach to na wirowce tyle jechac. co to za desperat byl?
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Cube » 8/9/2008, 17:23

Witam!

Wielu z was nazeka na slabe hamulce w cb500 .. czy nie mozna cos z tym fantem zrobic, np. zalozyc dodatkowa tarcze , lepsze klocki itp..? (nieznam sie zabardzo wiec niewyzywajcie mnie :wink: )
Cube
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6/4/2008, 12:37
Lokalizacja: Inowrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê