Zobacz wÄ…tek - Problem z awaryjnym hamowaniem
NAS Analytics TAG

Problem z awaryjnym hamowaniem

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Fugu » 5/11/2014, 21:03

Invi:

http://autokult.pl/2013/03/02/hamulce-w ... h-wiedziec
Ich wytrzymaÅ‚ość sprawia, że sÄ… w stanie sÅ‚użyć przez caÅ‚y „cykl życia” pojazdu. PrzykÅ‚adowo, w Audi RS6 C6 producent obliczyÅ‚ ich żywotność na 300 tys. km! Z raportów użytkowników wynika jednak, że tarcze zużywajÄ… siÄ™ znacznie szybciej jeÅ›li w peÅ‚ni wykorzystuje siÄ™ ich potencjaÅ‚.


PS: :lol:
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez Invi » 5/11/2014, 21:58

Nie myl klocków ceramicznych, które szału nie robią, z ceramicznymi hamulcami z supersamochodów.

Zresztą, nie spotkałem się z takimi do moto, zresztą bez sensu, skoro nawet w porównaniu z samochodowymi szału nie robią.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez miki1406 » 6/11/2014, 12:49

Fugu napisał(a):Najlepiej to wlozyc ceramiki - wtedy w ogole nie trzeba ich zmieniac. Za to tarcze krotko trzymaja ;)


Ale przy zimnych hamulcach te klocki nie hamujÄ…...
Jest jak z energooszczędnymi świetlówkami...

Uzyskują większą skuteczność wyższą niż klasyczne ale dopiero po rozgrzaniu... Dlatego typowe wyścigowe ceramiki nie mają homologacji drogowej...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez andy7 » 6/11/2014, 13:19

Kaai napisał(a):jeśli ktoś jest matołem i nie potrafi sobie ustawić klamki to będzie przyciskał palce


Kaai

to czy ktos jest matolem, nie gra tu roli. Po raz ktorys pisze, ze w niekazdym motocyklu masz pompe rodem z motoGP, uklad hamulcowy notabene rownieznie zmotoGP.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Fugu » 6/11/2014, 15:19

Invi, miki1406, nie bez powodu uzywm emotek.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez miki1406 » 6/11/2014, 15:58

andy7 napisał(a):
Kaai napisał(a):jeśli ktoś jest matołem i nie potrafi sobie ustawić klamki to będzie przyciskał palce


Kaai

to czy ktos jest matolem, nie gra tu roli. Po raz ktorys pisze, ze w niekazdym motocyklu masz pompe rodem z motoGP, uklad hamulcowy notabene rownieznie zmotoGP.


Dlatego stosuje się krótkie sportowe klamki

Wydajność hamulca jest na tyle wysoka, że krótka dźwignia wystarcza, a palce nie są gniecione :lol:

Obrazek
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Kaai » 6/11/2014, 16:40

hamulce ceramiczne można porównać do slicków nacodzień.

nie da się jeździć po mieście po guma nie nagrzana, i śliska jak choelra:D

ale myślałem, że temat o kiepskim ułożeniu palców na klamce:D

na każdej klamce da się ułożyć na 2 palce.

w cbrze 600 nie miałem regulacji i jeździłem na 2 palce, i nigdy nie przyciskałem klamką palców, mimo, że kilka razy guma przód leciała w poślizgu.

teraz w gixie z regulacją też można ustawić tak, żeby nie przyciskać palców klamką.

o akcesoryjnych klamkach nawet nie wspominam, bo to logiczne.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Verteru » 9/11/2014, 00:09

Na dwa palce hamuję jak dojeżdżam do światem. Aby awaryjne hamowanie miało jakikolwiek skutek w tym Romecie klamkę trzeba zacisnąć praktycznie do końca i wdepnąć prawie maksymalnie hamulec tylni.

Ja jeżdżę tak jakby coś mi miało zaraz wyjechać, ale jak wyjedzie to intuicyjnie od razu zaciskam dłoń nie spuszczając manetki gazu.

Będę musiał po prostu zmienić pompę/klocki, aby było większe ciśnienie jak we współczesnym motocyklu i wystarczyło lekko nacisnąć klamkę.
Verteru
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11/9/2014, 19:55

Postprzez andy7 » 9/11/2014, 00:18

Verteru napisał(a):
Będę musiał po prostu zmienić pompę/klocki, aby było większe ciśnienie jak we współczesnym motocyklu i wystarczyło lekko nacisnąć klamkę.


Nie zrozum mnie zle, nie mam zamiaru byc zlosliwym, ale daj sobie z tym spokoj, z Trabanta odrzutowca nie zrobisz, zaoszczedz lepiej kase na nastepny lepszy sprzed, w efekcie koncowym bezdiesz wygrany.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê
cron