Zobacz wątek - Przenoszenie tematów i ogólny sens moderowania...
NAS Analytics TAG

Przenoszenie tematów i ogólny sens moderowania...

Forum Dyskusji moderatorów i adminów

Przenoszenie tematów i ogólny sens moderowania...

Postprzez melvin » 27/12/2013, 16:34

Panowie Administratorzy i Moderatorzy, postanowiłem założyć nowy temat ponieważ nie rozumiem pewnej kwestii. Od jakiegoś czasu ma miejsce sytuacja która strasznie mnie wku*wia (najbardziej jest to widoczne w dziale motocykle) chodzi tu o przenoszenie tematów do innych działów...

Kolorem CZERWONYM zaznaczyłem tematy które ktoś bardzo słusznie przesunął z działu motocykle (bo nie pasowały one do ogólnej tematyki działu) do innych działów gdzie jest ich miejsce...
Moderator który to zrobił pewnie chciał uczynić forum bardziej czytelnym...

Kolorem ZIELONYM oznaczyłem tematy związane z działem motocykle które mają prawo się w nim znajdować (te wartościowe które powinno dać się łatwo znaleźć).


Oto efekt jaki uzyskał moderator swoim działaniem:
Obrazek

Dział motocykle stał się CZYTELNY, PRZEJRZYSTY I PRZYDATNY jak instrukcja obsługi sokowirówki po wietnamsku...

Drugi przykład gdzie znów ktoś chciał dobrze a wyszło jak zwykle jest z działu hydepark:

Jakaś konkurencyjna firma założyła temat o swoich promocjach, więc czujny moderator szybko przeniósł temat do kosza...

Obrazek


Tutaj znów zamiast efektu mamy tylko porażkę bo na forum zawisła reklama konkurencyjnego sklepu...

W takich przypadkach proponowałbym stosować moje rozwiązanie, czyli:
1. edytować post i zamiast "Moto Hangar" wpisać" Ścigacz.pl
(i robić tak z każdym adresem lub nazwą konkurencyjnej firmy),
2. przenieść temat do kosza, a usera jeśli to jego pierwszy post, lub jeden z wielu takich samych ZBANOWAĆ,
3. Zapomnieć o całej sytuacji.

a więc:
Obrazek


i odpowiedzcie mi na pytanie:
Jaki jest sens moderowania forum skoro odnośniki do przesuniętych zaśmiecają działy czyniąc je mało czytelnymi a reklamy konkurencji mimo waszych działań nadal są widoczne?


Ps. Ten temat nie jest żadną osobistą wycieczką do któregokolwiek Moda czy Admina, nie wiem kto tak poprzenosił tematy i średnio mnie to obchodzi...
mam tylko prośbę, wiem że z czasem u każdego krucho i nie zawsze można go poświęcić na forum, ale jak już coś robicie to róbcie to dobrze, bo lepiej wymoderować 2 tematy porządnie niż 15 po dziadowsku. POZDRO
Ostatnio edytowano 27/12/2013, 21:41 przez melvin, łącznie edytowano 3 razy
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Boshi » 27/12/2013, 18:17

Melvin, ostatnio Madcap poruszył temat, ustaliliśmy to o czym piszesz, a więc odznaczanie "ptaszka" aby nie było widać napisu "przeniesione" ale nie rozumiem, czemu Mariusz i Rosiboj dalej przenoszą to w sposób jaki pokazałeś. Ja od jakiś 2 tyg mało moderowałem, ale jak już przenoszę to odznaczam to cholerstwo. Senek wspomniał też ostatnio o tym jak widać bez efektu...
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez rosiboj » 27/12/2013, 18:46

Boshi napisał(a): nie rozumiem, czemu Mariusz i Rosiboj dalej przenoszą to w sposób jaki pokazałeś..


Moge sie wypowiadac tylko za siebie i nie rozumiem dlaczego o mnie mowa? Czy ja przenioslem jakis temat zostawiajac odnosnik? :shock: Z ciekawosci kliknolem w pare z tych z naklejka [Przesuniety] i np viewtopic.php?t=94939 tutaj ty sie odzywasz "Przy 25 postach już powinieneś zdać strukturę forum. " I tu ja sie moge zapytac, znaczy sie, ze ty zwrociles uwage ,ze jest w zlym dziale a ktos inny zle przeniosl? Identyczna sytuacja z viewtopic.php?t=94943
W viewtopic.php?t=94575 napisales "Motoroweru... Zamykam." - Temat posiada status [Przesuniety] w motocyklach a w rzeczywistosci jest smietniku i zablokowany.


Czy ty Boshi aby za duzo nie palisz?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Boshi » 27/12/2013, 20:17

Czasami napiszę lub zamknę temat a zapomnę przenieść a potem ktoś widocznie to przenosi... Czasem zdarzy mi się zapomnieć odznaczyć parafkę, ale to rzadkość, raz na 20 tematów? Z tego co na ss widzę to sporo więcej tego jest a ja praktycznie od początku grudnia mało co jestem... wchodzę raz na 2-3 dni i coś zrobię.

p.s wycieczki osobiste to nie to forum.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez madcap » 27/12/2013, 21:38

izi chłopy..
ponosi was poświąteczne przeżarcie?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez leff » 27/12/2013, 22:05

chyba przepicie .... o wlasnie, ide sobie polac
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Black-Ghost » 27/12/2013, 23:11

Też odznaczam jak ino nie zapomnę :)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez kravec » 28/12/2013, 19:52

od ponad tygodniai nic nie robilem- wrócę jakoś po nowym roku. na razie pochłonęło mnie nicnnierobienie.

Komputer mi się ostatecznie odobraził więc jest ok. Jeszcze raz chciałbym podziękować Damianowi za pomoc i chęci:)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez leff » 22/1/2014, 12:33

z mojej strony prosba, jesli przenosci sie posta na inny kacik to zeby zwrocic uwage, czy po przeniesieniu bedzie on spelnial wymagania okreslone dla tego dzialu, glownie chodzi mi o gielde gdzie sa okreslone zasady nadawania tytulow postom
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez leff » 22/1/2014, 14:28

no i?


kolejny temat wyladowal w ogloszeniach i nie spelnia warunkow postow tam umieszczanych.

uprzejmie informuje, ze nastepne bede lokowal w smietniku
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez melvin » 26/2/2014, 23:43

temat przesunięty do piździków a odnośnik w motocyklach dalej śmierdzi...


And the winner is:

viewtopic.php?t=96594
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez madcap » 26/2/2014, 23:47

właśnie sobie uświadomiłem, że nie mieliśmy rankingu na najbardziej debilny temat 2013 r.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez melvin » 26/2/2014, 23:51

no w sumie szkoda, ciekawe co za perełkę by wykopali :D w sumie zawsze można zrobić pod pretekstem że czekaliśmy aż się tematy pokończą :)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski



Powrót do Forum Moderatorów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr