Zobacz wątek - Proszę o rady jak jeździć na pierwszym motocyklu .
NAS Analytics TAG

Proszę o rady jak jeździć na pierwszym motocyklu .

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Proszę o rady jak jeździć na pierwszym motocyklu .

Postprzez PaweÅ‚Ninja » 15/2/2014, 12:15

Witajcie . Jestem początkującym motocyklistą , zakupiłem Kawasaki ninja 250r 2009r (27 koni ) i chciał bym żebyście zaproponowali mi jakieś rady jak na nim jeździć , jak motocykl będzie się zachowywał na drodze . Zrobiłem już na nim parę kilometrów , nie przekraczając 50km/h .
W wakacje zaczynam robić prawo jazdy więc chciał bym się wcześniej trochę przygotować .
Nie chciał bym żebyście pomyśleli że po prostu mi się spodobał i postanowiłem Go kupić nie mając wcześniej do czynienia z motocyklami ...... Mój tata jeździ Yamahą Virago więc co nieco mnie podszkolił w jeździe . Ale ogólnie do motocykli zaraził mnie mój kolega który jeździ na zx6r 5 lat i w ubiegłym roku zakupił jeszcze pięknego zx10r (2012r.) .
Tak więc proszę was o rady dotyczące jazdy oraz gdzie i w jaki ubiór mam się zaopatrzyć , kask już mam . Planuję też zamontować Crash Pady .
PawełNinja
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/2/2014, 12:02
Lokalizacja: Szydłowiec


Postprzez Kaai » 15/2/2014, 12:58

kurs ma cię przygotować, jazda na moto po publicznych drogach bez uprawnień jest nielegalna, karana etc, a jak w kogoś wjedziesz to sobie przes*asz życie.

jak chcesz się przygotować do egzaminu to się przytoguj technicznie a nie jeździć 3k km po normalnych drogach. weź moto na parking (koniecznie na lawecie albo niech ktoś z uprawnieniami tam nim pojedzie) i rób tam techniczne rzeczy, ogarnij przeciwskręt, hamowanie awaryjne itp.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez SkoQ » 16/2/2014, 08:46

Jazda bez uprawnień to skrajny idiotyzm. Dla mnie taki ktoś nie jest motocyklistą, tylko kimś kto dorwał po prostu sprzęt. Do motocykla trzeba dorosnąć, jazda bez prawka to szczeniactwo.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez maciek12 » 16/2/2014, 10:05

Skoro nie masz jeszcze prawka to zapisz się do porządnej szkoły. Nie jakiejś pierwszej lepszej, zainwestuj troszkę pieniędzy a nie pożałujesz. Pełno jest szkół w których instruktor za kursantem jeździ samochodem. Moim zdaniem w takim toku nauczania jest coś nie tak, pewnie nawet instruktor nie jest motocyklistą tylko ma same uprawnienia. Szukaj szkoły gdzie ty jak i instruktor będziecie jeżdzili na moto, razem lub oddzielnie, bez znaczenia. Ja w zeszłym roku robiłem prawko i zapłaciłem za kurs 1500 zł wszyscy mówili po co wywalasz kase toż za 700 zł można zrobić i mieć święty spokój. Ale wolałem zainwestować i ni żałuję. Dowiedziałem się dużo więcej niż ci co robili prawko w byle jakiej szkole. A i n kursie mogłem pojeździć GSX-R600.
maciek12
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/8/2012, 16:07
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mati22252 » 16/2/2014, 12:16

Nie ucz się sam tylko idź na kurs do dobrej szkoły bo nabierzesz złych nawyków i więcej czasu zajmie ich oduczanie niż nauka poprawnych od zera.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê