Zobacz wątek - Jak zrobić obrót na crossie
NAS Analytics TAG

Jak zrobić obrót na crossie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Jak zrobić obrót na crossie

Postprzez statham » 15/10/2013, 17:20

Witam! Na początku chciałbym przeprosić jeśli zadałem pytanie w nieodpowiedniej kategorii. Moim problemem jest jak zrobi szybką zmiane kierunku na crossie tak jak było to pokazane w nowym Bondzie "Skyfall" gdy złoczyńca natknął się na tą kobiete w mercedesie zrobił bardzo szybki zwrot o 360*, Mam pytanie, jak to zrobić? Jest to wgl możliwe czy tylko takie urozmaicenie filmu?
statham
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2013, 07:41


Postprzez Kaai » 15/10/2013, 17:53

Witam serdecznie!
Niestety nie widziałem tego filmu, i nie wiem o jaką scenę ci chodzi, jednakże mam więcej niż 2 lata i postaram się pomóc.
Zwrot o 360* to obrót. Dziwne? Nie! Już spieszę tłumaczyć! Jeśli zmierzasz w kierunku X i dokonasz zwrotu o 360* (czyli mówiąc potocznie obrócisz się wokół własnej osi) będziesz podążać... nadal w kierunku X! :O Jedynie co uzyskasz to stratę czasu i nic innego (nie pomoże ci to w niczym, bo nie ma zakrętów 360*)


Pozdrawiam, agent 007!

P.S. Czy mógłbyś zasponsorować mi bilet na ten seans, żebym mógł sobie przybliżyć całą akcję i rozwiać resztę twoich wątpliwości (oczywiście jeśli takie posiadasz) związane z jazdą na endurakach etc w tymże filmie?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez statham » 15/10/2013, 18:39

Kurde :lol: chodziło mi o obrót o 180* czyli tak jakby np jechał na północ i nagle się obrócił i zaczął jechać na południe. przepraszam za błąd, nie żeby coś ale ja ten film oglądałem w telewizji także nie ma żadnych jakiś seansów.
statham
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2013, 07:41

Postprzez jaroaro » 15/10/2013, 18:47

Tylni hamulec+balans ciałem+przeciwskręt. Chyba o to chodzi. Jeżeli nie to niech ktoś mnie poprawi.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez SkoQ » 16/10/2013, 09:31

też nie widziałem filmu ale jeździłem crossem :D To o czym mówisz prawdopodobnie nie jest nawrotem szybkim ale widowiskowym jeśli rzecz dzieje się w filmie, kładziesz lekko maszynę żeby opona miała mniejszą przyczepność i zaczynasz mielić, opona traci przyczepność więc nie wyrzuca Cię do przodu, a trochę odpycha więc zaczynasz się obracać, jeśli już zawrócisz i moto zaraz znajdzie się w pozycji z której chciałbyś już jechać prosto, wyprostuj maszynę i odpuść lekko z gazu, złapiesz więcej przyczepności :D Ale mówię, nie mam pojęcia jak to wyglądało w filmie jak będziesz załatwiać bilet dla Kaai'a sam chętnie bym przygarnął ze dwa :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez malomi » 16/10/2013, 09:45

Ja również poproszę z tym że może nie na 007 bo już widziałem ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez statham » 16/10/2013, 15:46

http://www.ekino.tv/film,skyfall-skyfal ... 12907.html proszÄ™ o to bilet dla wszystkich :D
statham
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2013, 07:41

Postprzez Vergon » 16/10/2013, 18:24

Kaai napisał(a):Pozdrawiam, agent 007


Hahaha Kaai :lol:

Tak jak SkoQ pisze to chyba jedyny sensowny sposób na crossa, w stuncie robi się to przez zablokowanie tylnego koła i taki ruch fajerą jak się robiło na rowerze za małolata zarzucając tył.

Tylko nie oglądaj Torque, bo tych efektów, które są w filmie żaden fizyk nie ogarnia ;)
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê