Zobacz wÄ…tek - Egzamin praktyczny , slalom szybki , jak wykonac poprawnie ?
NAS Analytics TAG

Egzamin praktyczny , slalom szybki , jak wykonac poprawnie ?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez 19marcin95 » 13/10/2013, 23:21

Ostatnio zdałem egzamin A2 za 2 razem. Za pierwszym poległem na slalomie wolnym stres itp.

Ale co do tematu na slalomie szybkim jak wiemy średnia prędkość to 30km/h
Więc powiem jak ja to robiłem i jakie rady dostałem od instruktora na 1h doszkalającej bo wcześniej nie miałem doczynienia z XJ6

Rozpędzamy się 1 bieg 2 bieg i dalej nie ma sensu bo na spokojnie starczy wpadamy w 1 bramke z prędkością około 34km/h tylko uwaga utaj już wpadasz pochylony w np. prawą stronę jeżeli 1 słupek mijasz z lewej po to aby motocykl rozbujać i co najważniejsze trzeba robić to jak możliwie najdalej od słupków aby uniknąć ich przewrócenia po wjechaniu w bramke odpuszczamy gaz ale nie całkiem z wyczuciem gdy mamy 2 słupek po naszej lewej juz utrzymujemy stałą prędkość jest to jakies 28-30km/h jak mamy 3 słupek po prawej dodajemy gazu i jak najszybciej opuszczamy slalom w 100% prędkość jest osiągnięta najważniejsze jest wjazd i żeby nie robić tego zbyt płasko tz. blisko słupków. Yamaha XJ6 bardzo dobrze moim zdaniem się zbiera w ten slalom i można ją kłaść bez obaw o to że się przewrócimy.

Co do ominięcia przeszkody ktoś napisał o przeciwskręcie bardzo dobra metoda tylko kto początkujący potrafi ją wykorzystać i to jeszcze świadomie. Jak ja to robiłem rozpędzałem się jak najszybciej 1 bieg i 2 to też wystarczy aby nabrać prędkości 55-60km/h aby się wyrobić w prędkości 3 bieg strata czsu utrata prędkości bezsęsowna czynność na placu. Nie wiem czy wykonywałem przeciw skręt czy nie ale wjeżdżając w bramke już się pochylałem w tą stronę z której miałem brać przeszkodę przy prędkości 60km/h poszczałem gaz i wychodząc z manewru miałem 50km/h zdawałem w Siedlcach uczyłem się placu na YBR 250 i 1h na XJ6 jest różnica i jak ktoś w mieście ma możliwość szkolenia na XJ6 to warto np. zapłacić 200zł więcej iść i 30h jeździć na tym co się zdaje wtedy jade mamy w 90% zdaną POWODZENIA na egzaminie.

Jeżeli gdzieś coś źle poinformowałem bo moge się mylić to piszcie ;-)
19marcin95
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26/6/2012, 18:30


Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê