Zobacz wątek - Jak redukować biegi w motocyklu ?
NAS Analytics TAG

Jak redukować biegi w motocyklu ?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Jak redukować biegi w motocyklu ?

Postprzez WaxEater » 15/8/2013, 13:08

Witam wszystkich.
Tak jak w temacie, chodzi mi o zmianę biegów w motocyklu, jak np. stoję na światłach do których podjechałem na 3 biegu, to jak zredukować do pierwszego biegu ? jest to w ogóle potrzebne ? jestem świeżakiem w manualnych skrzyniach, a nie chcę żeby mnie przykrył motor podczas odjazdu :?
Dzięki za wszelkie info :wink:
Avatar użytkownika
WaxEater
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17/7/2013, 18:06
Lokalizacja: kraków


Postprzez mati22252 » 15/8/2013, 14:18

Jest to wymagane. Najlepiej redukować już dojeżdżając już do jedynki ale jak już zatrzymałeś się na tej 3 to zbijasz aż poczujesz opór często 2 uderzenia przy stojącym kole nie pozwalają zbić do jedynki.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań


Postprzez leff » 15/8/2013, 20:19

mozna sobie pomoc miedzygazem i popuszczaniem sprzegla ale generalnie zbijasz biegi juz podczas hamowania
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez SkoQ » 15/8/2013, 20:19

ten temat dobitnie pokazuje ile daje doświadczenie nawet 10 tys. na skuterze...
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Harakiri 7 » 15/8/2013, 20:40

SkoQ napisał(a):ten temat dobitnie pokazuje ile daje doświadczenie nawet 10 tys. na skuterze...


Osmielil bym sie twierdzic, ze pytajacy jezdzi bez uprawnien, bo na kursie by mu to zostalo wytlumaczone.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez WaxEater » 15/8/2013, 21:14

Prosiłbym bez kłótni, wielkie dzieki za informacje :)
Pierwsza miłość Cagiva W8 - zdrada - obecna miłość Husaberg FE600
Avatar użytkownika
WaxEater
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17/7/2013, 18:06
Lokalizacja: kraków

Postprzez >sebek< » 31/8/2013, 09:06

Harakiri 7 napisał(a):
Osmielil bym sie twierdzic, ze pytajacy jezdzi bez uprawnien, bo na kursie by mu to zostalo wytlumaczone.

:wink:


no nie do konca bym sie z tym zalozeniem zgodzil, mi tez nikt na kursie nie powiedzial jak zmieniac biegi...ale moze dlatego ze kupilem kurs na grouponie :D:D
Avatar użytkownika
>sebek<
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/10/2011, 19:46
Lokalizacja: Warszawa / Zamość trochę też

Postprzez malomi » 3/9/2013, 10:43

To jakie doświadczenie jesteśmy wstanie zdobyć latając skuterem to każdy wie... Pomijam fakt że taki temat był poruszany już nie raz kłania się umiejętność szukania bądź też brak chęci może umiejętności ;] również nie mam zamiaru wnikać czy założyciel tematu posiada uprawnienia bo co najmniej dziwnym był by fakt że po kursie nauki jazdy kursant nie potrafi redukować biegów <wow>
Jedyne co mnie zaintrygowało w tym temacie albo raczej przeraziło to fakt że kolega boi się żeby go moto nie nakryło przy redukcji ;] nawet nie chce wiedzieć czym lata obecnie... Z takim bagażem doświadczeń stawiam że obecnie dosiada co najmniej 600-te a co bardziej prawdopodobne żeby nogami się nie opychać to litra ;]
PS. jeśli nie chcesz wywoływać 3 wojny światowej nie pisz czym latasz ;]

Tyle w ramach wprowadzenia ;]
WracajÄ…c do tematu
Ja staram się zbijać biegi zanim się zatrzymam jeżeli dbasz o sprzęt robisz to z między gazem (bez też zbijesz) wciskasz sprzęgło zbijasz bieg np z 3 na 2 dodajesz gazu żeby wyrównać obroty i w momencie kiedy obroty spadają puszczasz sprzęgło... i to cała filozofia jeżeli stanąłeś na światłach na 2 a 1 nie chce wskoczyć popuszczasz sprzęgło wciskasz raz jeszcze i wbijasz 1.

LwG
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez bober3 » 3/9/2013, 12:23

Podstawą jest nacisk na dźwignia zmiany biegu zanim się cokolwiek zrobi...
Tylko po co tutaj cokolwiek pisać, jak można wygooglować dobry artykuł Tomka Kulika.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê