Zobacz wÄ…tek - Co i jak na poczÄ…tku z torem?
NAS Analytics TAG

Co i jak na poczÄ…tku z torem?

Dla fanów i zawodników sportów motocyklowych
_________

Co i jak na poczÄ…tku z torem?

Postprzez EndeLine » 14/6/2011, 21:36

Witam wszystkich użytkowników.

Chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić aby wystartować w jakiś amatorskich wyścigach motocyklowych.

Czytałem różne podobne tematy o tym jak zacząć, ale widzę że są z roku 2009,2008 a te z 2010 mnie doinformowały w 100%.

Wiem ze są w stylu "Fiat Yamaha Cup R125, R6, R1", "Honda CBR125, Hornet Cup", "Suzuki GSX-R Cup" i moje pytanie która opcja była by najlepszym rozwiązaniem na początek przygody z torem?
Bo tak myślałem żeby iść na R125 bądź CBR125 i po jakiś dwóch sezonach przejść na coś większego.

Tak przy okazji pytając czy 19lat to nie jest za mało na taką przygodę czy też może już jestem za stary?

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.
EndeLine
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/6/2011, 20:20


Re: Co i jak na poczÄ…tku z torem?

Postprzez adrianos_08 » 14/6/2011, 21:47

EndeLine napisał(a):Tak przy okazji pytając czy 19lat to nie jest za mało na taką przygodę czy też może już jestem za stary?



Nigdy nie jest za późno. No chyba, że chcesz być jak Rossi xD Wtedy chyba trzeba wcześniej. Od czego zacząć to Ci nie powiem. Guru Cie poinstruuje :lol:
Avatar użytkownika
adrianos_08
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 9/8/2009, 19:13
Lokalizacja: Dęblin


Postprzez ZieLony_69 » 15/6/2011, 00:31

z tego co mi wiadomo honda zlikwidowała swoje puchary, czyli cbr 125 i hornet cup juz napewno nie pojedziesz.
600 k6
Avatar użytkownika
ZieLony_69
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 21/1/2009, 22:23
Lokalizacja: OKA

Postprzez Duszan77 » 4/11/2011, 07:41

Cześć.
jest klasa 125 i spokojnie możesz się do niej zapisać i trenować.
Na początku musisz wystartować w pretendentach i tam ćwiczyć wraz z czasem uzyskanym na torze Poznań będziesz przesuwany na wyższe klasy automatycznie. Żeby wystartować musisz mieć motocykl, kask (homologacja - ale większość kasków integralnych markowych posiada takową) kombinezon jednoczęściowy, ochraniacz na plecy, buty, rękawice. Wchodzisz na stronę PZM wyścigi motocyklowe szukasz kalendarz wybierasz termin i jedziesz na tor. od 8 godz. jest rejestracja zapisujesz się płacisz za wstęp - wpisowe w tym masz 2 czasówki 30 minutowe wurm up 10 min i wyścig do tego dokupisz sobie dwa lub trzy treningi i spokojnie znajdziesz się w gronie zawodników oczywiście na początku amatorów.
W razie pytań na mojej stronie są wszystkie moje dane.
www.duszanteam.pl
pozdrawiam
Duszan 77 :))
Duszan77
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/7/2007, 19:21
Lokalizacja: Mysłowice



Powrót do MotoGP, WSB, MMP



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê