Zobacz wątek - Co i jak przy pierwszym kupnie?
NAS Analytics TAG

Co i jak przy pierwszym kupnie?

Przepisy, prawo
_________

Co i jak przy pierwszym kupnie?

Postprzez heros20 » 1/1/2007, 20:40

Witam. Mam do was pytanie. Zamierzam kupić sprowadzoną z niemiec CBR 125. Możecie mnie oświecić jakie formalności muszę dokonać aby ją zarejestrować ? I czy można ją zarejestrować jako motorower? JAk kształtują się wszystkie opłaty z tym związane. Czy muszę mieć prawko A aby zarejestrować motocykl? Proszę o konkretne odpowiedzi i z góry dziękuje.
heros20
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/1/2007, 20:36


Re: Co i jak przy pierwszym kupnie?

Postprzez Wiewiór81 » 2/1/2007, 00:18

heros20 napisał(a):Witam. Mam do was pytanie. Zamierzam kupić sprowadzoną z niemiec CBR 125. Możecie mnie oświecić jakie formalności muszę dokonać aby ją zarejestrować ? I czy można ją zarejestrować jako motorower? JAk kształtują się wszystkie opłaty z tym związane. Czy muszę mieć prawko A aby zarejestrować motocykl? Proszę o konkretne odpowiedzi i z góry dziękuje.

Gdybyś troszkę poszukał, to znalazłbyś odpowiedzi na wszystkie pytania.
Ale co tam, będę fajny i ci ułatwię...

1. Koszty i formalności związane ze sprowadzeniem pojazdu z Niemiec znajdziesz tu: http://www.sysinfo.pl/auto.php (otwórz link);
2. Nie, 125 nie zarejestrujesz na motorower;
3. Nie, nie musisz mieć prawa jazdy, żeby zarejestrować pojazd.

Pozdrawiam, WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz


Postprzez heros20 » 2/1/2007, 06:27

dzięki Wiewiór, ale mam jeszcze jedno małe pytanko które mnie nurtuje. Ten przegląd techniczny, jak ja go niby mam zrobić, skoro motocykl nie ma jeszcze tablic i nie mogę sie nim poruszać po drodze aby dojechać do tego serwisu gdzie zrobią przegląd. Czy przegląd musi być robiony przed rejestracją pojazdu?
heros20
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/1/2007, 20:36

Postprzez x_miki_x » 11/1/2007, 21:32

znaczy sie ja musiałem robić przeglond ponieważ była zmiana parametrów techinicznych.Idz do urzędu i sie spytaj
"żyj tak, że kiedy umrzesz twoim znajomym zrobi sie przykro" | www.201.photobucket.com/albums/aa296/lu ... sterko.jpg
x_miki_x
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29/10/2006, 12:38
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez kain » 12/1/2007, 02:12

Powinieneś przed mieć zrobiony ten przegląd jeśli sprowadzany z zagranicy albo jeśli nie ma ważnego - ja tak miałem z samochodem. Dojechać niby Ci nie wolno - teoretycznie powinieneś na lawecie albo jakoś tak go dostarczyć ale ja bym na Twoim miejscu normalnie skoro świt podjechał na stację kontroli pojazdów i to załatwił... ja tak zrobiłem samochodem na ryzyk i ch*** :)

Pozdro
Born to be WILD :)
kain
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/1/2007, 11:15

Postprzez indus » 12/1/2007, 08:14

możesz wepchnąć na jakiegoś busa, albo na przyczepkę, wystarczy zagadać z jakimś kumplem i poproblemie. Łatwo i zgodnie z prawem :wink:
indus
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28/5/2006, 13:56
Lokalizacja: Łubnice

Postprzez arek_honda_nsr » 6/2/2007, 18:04

Ale na 50 ccm możesz ją zarejstrować. Wystarczy przegląd. A dlaczego mówicie że nie można. To se spójrzcie na allego ile jest czegoś takiego. Ja sam mam tak zrobione z hondą nsr 125. Ale lepiej powiem odrazu że mieć na kat A1 i prawko. bo wtedy możesz spokojnie jechać. Bo ja muszę uważać jak cholera. wszędzie powoli w wogóle:) POZDRAWIAM! P.S- lepiej se kup honde nsr:D
arek_honda_nsr
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6/2/2007, 17:43



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr