Zobacz wątek - Razem z allegro naprawiamy wizerunek polskich motocyklistow
NAS Analytics TAG

Razem z allegro naprawiamy wizerunek polskich motocyklistow

Przepisy, prawo
_________

Razem z allegro naprawiamy wizerunek polskich motocyklistow

Postprzez siekson » 2/6/2008, 11:16

Witam wszystkich.
Sprawa dotyczy sprzedaży motocykli o sfalszowanych danych (czyli rejestrowanych jako xxx/50). Dopuszczenie sie takiej sprzedaży jest przestepstwem karalnym. Po interwencji forumowego kolegi, otrzymalismy od przedstawiciela serwisu allegro list o podanej treści. Allegro prosi o pomoc w wykrywaniu tego typu przestepstw poprzez raportowanie naruszenia zasad. Ponizej przentuje tresc listu jak i prosze w trosce uzytkownikow i kupujacych, raportowac wszystkie falszywe, nielegalnie sprzedawane motocykle rejestrowane jako "50" tki.

List przedstawiciela allegro.pl:

Dziękuję za wiadomość.

Uprzejmie informuję, że Sprzedający jest odpowiedzialny za to, aby ani sprzedaż towarów lub usług, ani stworzone przez niego opisy przedmiotów, ani też inne czynności bądź informacje, związane z aukcją nie naruszały obowiązującego prawa. Pełną odpowiedzialność za opis aukcji i jego prawdziwość ponosi Sprzedający.

Dodam również, że towary lub usługi oferowane w ramach aukcji wystawiane są na sprzedaż przez Użytkowników. Allegro nie jest stroną w tych aukcjach i użycza jedynie technicznych środków potrzebnych do przeprowadzenia aukcji. Nasz Serwis nie sprawdza wszystkich towarów ani usług oferowanych w ramach aukcji, ale zastrzega sobie prawo do usunięcia każdej aukcji naruszającej postanowienia Regulaminu bądź łamiącej obowiązujące przepisy prawa.

Pragnę Panu podziękować za zgłoszenie. Aukcje zostały zweryfikowane.

Jeśli w przyszłości trafi Pan na jakiekolwiek nieprawidłowości w opisie aukcji, proszę to zgłosić poprzez link "Zgłoś naruszenie zasad" znajdujący się w prawym górnym rogu każdej trwającej aukcji bądź poprzez formularz kontaktowy znajdujący się w Pomocy pod adresem:

http://www.allegro.pl/contact/contact.php

Takie działania z Pańskiej strony wpłyną pozytywnie na jakość Serwisu.

Pozdrawiam,

Zespół Allegro
http://www.allegro.pl


Ideą współpracy motocyklistów i portalu aukcyjnego jest przede wszystkim poprawienie naszego wizerunku w oczach społeczeństwa. Mam nadzieję że cała inicjatywa wypali i młodzi pasjonaci naszego, jakże pięknego hobby nie będą zacznać swojej przygody z jednośladami od łamania prawa. Wiele razy narzekamy na to że społeczeństwo postrzega nas jako bandytów drogowych. Teraz macie okazję to zmienić i pokazać wszystkim że nie jesteśmy przestępcami a odpowiedzialnymi użytkownikami polskich dróg.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
siekson
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: WarszawaPowrót do PrawoKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości
na gr