Zobacz wątek - Ochrona słuchu
NAS Analytics TAG

Ochrona słuchu

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ochrona słuchu

Postprzez MT-07 » 22/4/2015, 12:29

Witam,
jako że bardzo przeszkadza mi szum wiatru podczas jazdy, używam zwykłych zatyczek do uszu kupowanych w aptece. Niestety żadne nie spełniają idealnie swojej roli. Albo uciskają, albo przepuszczają za dużo. Dlatego chcę nabyć wykonywane indywidualnie ochronniki w firmie Kind. Ma ktoś takie ochraniacze? Warte są inwestycji?
MT-07
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22/4/2015, 12:13
Lokalizacja: Białogard


Postprzez lagiboy » 22/4/2015, 19:14

ja używam 3M, może źle zakładasz? ja wiem że to dziwnie brzmi ale tak, można założyć zatyczki źle. wybierz się do sklepu motocyklowego można tam kupić różne zatyczki z różnych pianek, coś dobierzesz. Obrazek
są na tyle dobre że używam ich w pracy do cięcia metalu, szlifierek, wiertarek, spokojnie dają radę 130-140 db (taki hałas generuje piła raptor przy cięciu stalowej rury) ale wiem że część ludzi nie umie ich poprawnie założyć, wtedy nie działają jak powinny.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez qubus333 » 22/4/2015, 21:20

Też mam 3M i są OK.
Wyciszają nieźle. Czasem po kilku godzinach jazdy ucho nieco boli w środku ale to jak mówię po dłuższej jeździe. Spróbuj inaczej wkładać je do ucha - mi czasem sie ułoży za pierwszym podejściem a czasem kilka razy próbuje.
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez lagiboy » 22/4/2015, 22:20

ja zanim je włożę to trzymam w ustach tak żeby opływał je oddech, szybciej miękną (nie wkładam ich do gęby) potem 10 sekund ugniatania i można wkładać. 3M robi też pomarańczowe zatyczki z innego materiału. wyglądają na lepsze i mięksiejsze ale nie miałem potrzeby skoro żółte działają. zakładam, zdejmuje wywalam, biorę nowe jak potrzebuje. A zamykają kanał słuchowy tak że trzeba uważać przy wyciąganiu bo potrafią zrobić takie podciśnienie że mało ucha nie rozwali z bólu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Vergon » 22/4/2015, 23:21

Ja mam takie stopery Uvexa i przejechały ze mną trasę ok 4,5kkm i polecam. Mają fajne praktyczne opakowanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zimny72 » 23/4/2015, 09:08

Były już kiedyś takie tematy:
http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=80238&start=20 (otwórz link)
http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=99526&highlight=zatyczki (otwórz link)
i nawet sam coś pisałem: ;)
Zimny72 napisał(a):Kiedyś dogłębnie przerabiałem ten temat i odpowiedź jest jedna (i to nie jest reklama, potwierdza to większość bikerów): pomarańczowe jednorazowe stopery piankowe firmy 3M do dostania w każdej aptece za grosze. Próbowałem stoperów i profesjonalnych zatyczek motocyklowych różnych firm (m.in. Alpine, Oxford itp) - tych tanich i tych najdroższych i moim zdaniem te pomarańczowe od 3M najlepiej wyciszają (żółte są gorsze, ale też ok), mają najlepszą sprężystość (nie odciskają małżowiny) i są do dostania praktycznie wszędzie. Przez to że są bardzo tanie, są najbardziej higieniczne, bo nie trzeba ich czyścić - wyrzuca się je po zabrudzeniu, a i tak posłużą na kilka razy (mnie wystarczają na około tydzień). Kupuję od razu kilka par i wożę na zapas w schowku.

Jeszcze co by podejść do tematu "naukowo" - kiedyś pogrzebałem w necie i wyszło mi, że:
- pomarańczowe stopery piankowe (3M) - tłumienie 37dB
- gumowe zatyczki (zarówno 3M jak i np. Alpine) - tłumienie 27dB
W sumie pianki mają o 25% lepsze tłumienie od gumowych stoperów.

Dodam jeszcze, że przeszedłem też etap poszukiwania najlepiej wyciszonego kasku i te które spełniają kryteria kosztują >2.000zł, czyli znacznie powyżej moich możliwości. Poniżej tej kwoty praktycznie nie ma różnicy, albo są one niewielkie i moim zdaniem subiektywne. Jeżeli chodzi o głośność, nie widzę by Shark s900c za 800zł był 2x cichszy niż Lazer Bayamo za 350zł, choć na pewno jest ponad 2x droższy. Dlatego z uwagi na konieczność ochrony uszu, ZAWSZE (nawet na krótkie przejazdy) jeżdżę w stoperach.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Ochrona słuchu

Postprzez gizmooo » 20/5/2024, 09:41

Ja osobiście dodam od siebie, że wybierałbym jedynie NAUSZNE, a nie douszne, ponieważ w warsztacie często zdarzają się opiłki, niech nie daj boże jakiś opiłek Ci się zamelinuje na dousznej słuchawce i taki opiłek, drobinka może Ci syfu w uchu narobić.... słuch jest ważny, ale zdrowe ucho myślę, że jest ważniejsze... Od siebie polecam zorientować się w elementach bhp tutaj https://buythis.pl/artykuly-bhp
gizmooo
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 14/6/2019, 07:30



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê