Zobacz wątek - Czy w razie wypadku sprawdzana jest moc motocykla a2?
NAS Analytics TAG

Czy w razie wypadku sprawdzana jest moc motocykla a2?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Czy w razie wypadku sprawdzana jest moc motocykla a2?

Postprzez AdrianGrzelka » 17/5/2023, 22:19

Cześć wszystkim. Mam pytanie. Czy w razie wypadku w momencie kiedy mamy motocykl o mocy <70kW zblokowany na a2 ubezpieczalnia lub policja sprawdza faktyczną moc w motocyklu po wypadku (nie mówiąc o sytuacjach kiedy jechaliśmy takim motocyklem 200km/h i ewidentnie budzi podejrzenia). Oczywiście nie mówię tu o np 600 zarejestrowanych na 35kW bo moim zdaniem to po prostu głupota. Chciałbym kupić Yamahę mt-07 zblokowaną w papierach na a2 jednak jeździć bez blokady. Zastanawiam się czy w takim przypadku dużo ryzykuję. Pytanie kieruję do osób które miały wypadek na takim motocyklu (bądź miał go ich znajomy). Od razu mówię że jestem świadomy konsekwencji i nie pytam się czy kontrola może się zdarzyć (bo oczywiście że może) oraz nie oczekuję na przemawiające do rozsądku odpowiedzi. Chcę wiedzieć czy takie kontrole mocy faktycznie mają miejsce. Dzięki za odpowiedzi :D
AdrianGrzelka
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/4/2022, 10:41


Re: Czy w razie wypadku sprawdzana jest moc motocykla a2?

Postprzez jaclaw » 14/6/2023, 14:30

W przypadku wypadku motocyklowego, policja oraz ubezpieczyciel mogą przeprowadzić dochodzenie w celu ustalenia okoliczności zdarzenia i ewentualnych naruszeń przepisów. Jednakże, nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej konkretnych procedur i praktyk w danym kraju, ponieważ przepisy i procedury mogą się różnić w zależności od jurysdykcji.

W niektórych krajach, w przypadku wypadku, mogą być przeprowadzane szczegółowe badania techniczne pojazdu, w tym sprawdzenie jego mocy, w celu ustalenia, czy doszło do jakichkolwiek zmian w specyfikacji fabrycznej. Jeśli motocykl został zablokowany na papierach na A2, a w wyniku dochodzenia zostanie stwierdzone, że posiadał większą moc, może to mieć wpływ na rozpatrywanie roszczeń ubezpieczeniowych lub konsekwencje prawne.

W przypadku wypadku motocyklowego zawsze ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych i bezpieczna jazda. Jeśli jesteś zainteresowany zmianą specyfikacji swojego motocykla, najlepiej skonsultować się z lokalnymi przepisami i prawem, aby dowiedzieć się, jakie mogą być konsekwencje takiej decyzji.

Pamiętaj, że to, co zostało powiedziane powyżej, ma charakter ogólny i może się różnić w zależności od kraju. W celu uzyskania dokładnych informacji i porady, zalecam skonsultowanie się z lokalnymi organami ścigania, urzędem komunikacji lub prawnikiem specjalizującym się w przepisach drogowych i ubezpieczeniach.
______________________
agencja interaktywna Wrocław (otwórz link)
jaclaw
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27/7/2022, 12:36


Re: Czy w razie wypadku sprawdzana jest moc motocykla a2?

Postprzez arekson76 » 9/11/2023, 11:00

Oby nic takiego się nigdy nie stało, ale dobrze mieć to na uwadze, dzięki za wyczerpującą odpowiedź
___________________________________
Profesjonalne szkolenia dla pracowników urzędów pracy - zobacz tutaj. (otwórz link)
arekson76
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2/9/2019, 13:39

Re: Czy w razie wypadku sprawdzana jest moc motocykla a2?

Postprzez BB88 » 10/12/2023, 00:00

jak będzie taka kontrola to będzie za późno na dyskusje.
BB88
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00

Re: Czy w razie wypadku sprawdzana jest moc motocykla a2?

Postprzez dopooki » 13/3/2024, 13:00

Rzeczywiście, kontrola mocy motocykla może mieć miejsce w przypadku wypadku lub incydentu drogowego, szczególnie jeśli powstałyby wątpliwości co do zgodności z przepisami dotyczącymi mocy. Jednak często to nie jest standardowa procedura, a raczej zdarza się w przypadkach, gdy istnieją poważne podejrzenia co do nielegalnych modyfikacji lub rażących naruszeń przepisów drogowych.

___________________________________
https://abonamentymedyczne24.pl/medicov ... -rodzinny/
dopooki
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31/7/2023, 11:32Powrót do Motocykle na kategorie A2Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości
na gr