Zobacz wątek - najciekawsza droga z Krakowa nad Bałtyk?
Advertisement
NAS Analytics TAG

najciekawsza droga z Krakowa nad Bałtyk?

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

najciekawsza droga z Krakowa nad Bałtyk?

Postprzez motif » 12/5/2015, 00:00

Cześć,
wybieram się wkrótce na taką 3 dniowa wycieczkę i zastanawiam sie właśnie jaką trase wybrać.
Moze ktoś coś poradzi? Z Krakowa wyjazd i planuję dojechać w okolice Łeby. Autostrad wolałbym unikać chyba że nie ma za bardzo alternatywy w danym miejscu.
dzięki
motif
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11/5/2015, 23:51


Postprzez setup » 12/5/2015, 22:33

Nie wiem czy ciekawa ale jak nie było jeszcze autostrady to z Katowic do Łeby zwykle leciałem mniej więcej tak:
http://tnij.org/krkleba
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska


Postprzez motif » 14/5/2015, 20:48

Dzieki Setup,
ile Ci to zajelo w praktyce czasu z postojammi na tankowanie itp?


p.s.
Nawiasem mowiac jade sam, ale jakby ktos sie chcial przylaczyc to zapraszam.
Planuje nocowac w hotelu Sailor w Łebie.
motif
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11/5/2015, 23:51

Postprzez niesiob » 15/5/2015, 11:28

W jakim terminie chcesz jechać?? Ja też planowałem wyskoczyć na 2 dni albo na mazury, albo właśnie gdzieś nad morze - ponieważ mam ograniczony czas więc dużo jazdy mało chodzenia. Dużo jazdy właśnie z dala od autostrad - a urokliwe, fajne drogi dla mnie to głównie mazury i suwalszczyzna.. Ale nad morze też przyjemnie polecieć.. Jakby co to ja mógł bym się podłączyć na wysokości warszawy. Ja chciałem wyskoczyć w ostatni weekend maja.To dla mnie chyba jedyny termin. Oczywiście jeśli pogoda będzie dobra.

Chciałbym poszwędać się po dordze po okolicach borów tucholskich.
(ten hotel to trochę drogi sobie wybrałeś..)
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez motif » 15/5/2015, 23:40

Niesiob, termin do dogadania ale głownie zależy od pogody oczywiscie.
Ostatni weekend maja mogłby też teoretycznie być jak dla mnie. Hotel znam z opowiadań
kolegi który tam był i był zadowolony ale się nie upieram, mogą byc i namioty :)
A drogi to jest hotel Neptun dopiero ;)

Bory Tucholskie bardzo miło wspominam z obozów szkolnych i z chęcią bym tez o nie zahaczyl.
Super drogi po lesie tam były a ja kocham off-road :)
motif
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11/5/2015, 23:51

Postprzez niesiob » 17/5/2015, 17:44

Namiot? Raczej zwykłe kwatery. Wiesz-dla mnie to bedzie wycieczka w tą i zpowrotem. Chcialem wiec przejechac jakąś sympatyczną trase, na miejscu posiedziec wieczorem na plazy a nastepnego dnia do domu. Poniewaz suzuki bandit wiece tylko asfalt. Termin -niestety przez obowiązki w pracy i w domu mam male pole manewru. Tak jak pisalem-jesli pogoda pozwoli to ostatni tydzien maja. Mieszkam pod warszawą. Startował bym pewnie w sobote rano. Nocleg-napewno w cenie <50zl/osoba znajdzie sie cos z parkingiem.to jeszcze nie 'sezon'.
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Re: najciekawsza droga z Krakowa nad Bałtyk?

Postprzez gizmooo » 22/11/2022, 14:33

Miejsca do zjedzenia w Krakowie, które polecam: restauracja pod aniołami, bar u Polakowskiego, oglądanie perełek prl w nowej hucie, piwko na dolnych młynów, muzeum z pięknym ogrodem w domu mehoffera, kultowe lody na starowiślnej, muzeum sztuki współczesnej mocak i przy okazji obejrzenie dzielnicy zabłocie z jej industrialnymi pozostałościami, jeśli będziecie w niedziele to fajnie zobaczyć targ staroci na grzegórzkach.
Weźcie pod uwagę wycieczki po Krakowie z przewodnikiem:
https://cracowcitybreakers.pl/

Taką wycieczkę mozna wykupić tutaj. Możńa dowiedzieć się o Krakowie znacznie więcej.
gizmooo
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 14/6/2019, 07:30

Re: najciekawsza droga z Krakowa nad Bałtyk?

Postprzez marekpijowczyk » 16/2/2023, 15:58

Szkoda, ze nie miałem okazji tamtędy jechać. Ja to głównie droga Katowice - Szczyrk, Katowice - Dolny Śląsk, potem drogi po Górach sowich, okolicy Ślęży itd.
marekpijowczyk
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17/5/2022, 14:46

Re: najciekawsza droga z Krakowa nad Bałtyk?

Postprzez arekson76 » 28/11/2023, 12:41

Czy trasa przez Śląsk i Góry Sowie jest przyjemniejsza i krótsza niż ta przez Suwalszczyznę i obok Warszawy? Nigdy nie jechałem motorem nad morze, ale planuje się wybrać
https://slodkiesny.pl/poradnik/jak-bezpiecznie-prasowac-posciel-news.html (otwórz link)
arekson76
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2/9/2019, 13:39



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr