Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl 125
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl 125

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwszy motocykl 125

Postprzez Michu1774 » 24/7/2022, 13:15

Witam. Szukam motora 125cc z homologacją na a1, mam 16lat i mam zamiar jeździć nim dopóki nie zrobię a2 w wieku 18 lat. Jazda raczej ograniczała by się do dojazdu do szkoły (kilka km), sporadycznych tripów nawet 1000km i rekreacyjnej jazdy.

Budżet to około 5000zl.

Wymagania - ścigacz albo cross/supermoto/hard enduro z możliwoscią rejestracji, niskie koszta zakupu i stosunkowo niskie koszta utrzymania, duża moc.

Super by było gdyby było mało kosztów związanych z utrzymaniem.

Rozważam aprilie rs 125 - duża moc to ogromny plus, niska cena zakupu, przeboleje wygląd i dźwięk ale nie wiem czy pchać się w niego ze względu na remonty 2t co 16 000km.

Yamaha yzf r125 - super wygląd, raczej rzadkie naprawy myślę, że przy mojej jeździe dałbym rade sprzedać ją bez przeprowadzania większych napraw do 18tki, mała moc 15koni to duży minus no i spora cena zakupu bo używka 8000zl czasami jest jakaś fajna sprowadzona z Francji czy Angli za 5000zl, ale to okazja.

Husqvarna sm 125(i podobne) - wszystko mi pasuje oprócz dużej ceny zakupu i małej dostępności (problemem nie jest dla mnie kupienie złoma i własnoręczna naprawa)

Jeżeli są jakieś inne modele to proszę o sugestie, a jeżeli nie to na który z tych motorów powinienem się zdecydować?
Michu1774
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/5/2022, 21:16


Re: Pierwszy motocykl 125

Postprzez BB88 » 16/8/2022, 20:41

Super by było gdyby było mało kosztów związanych z utrzymaniem.

Rozważam aprilie rs 125 - duża moc to ogromny plus, niska cena zakupu, przeboleje wygląd i dźwięk ale nie wiem czy pchać się w niego ze względu na remonty 2t co 16 000km.

Przecież sam piszesz żeby koszty utrzymania nie były duże a wypisujesz takie moto co generuje wysokie koszta xD

Na starcie możesz mieć do wymiany np opony, klocki oleje itp
Kup coÅ› w 4t
BB88
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê