Zobacz wątek - Praca sprzęgłem a niski moment obrotowy silnika
NAS Analytics TAG

Praca sprzęgłem a niski moment obrotowy silnika

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Praca sprzęgłem a niski moment obrotowy silnika

Postprzez chrismoto99 » 22/1/2022, 21:57

Witam wszystkich,
Jestem świeżym motocyklistą i chciałbym się dowiedzieć o właściwej technice jazdy. Obecnie poruszam się na Hondzie CBF 600 z 2004 roku. Zauważyłem, że moto zaczyna sprawnie przyspieszać dopiero od jakichś 6 tys. obrotów. Myślę, że to kwestia słabego momentu obrotowego. Są sytuacje w mieście, że jadę wolno na jedynce i chcę nagle szybko przyspieszyć, i wtedy jest delikatnie mówiąc zamuła, brakuje momentu obrotowego. Z pasażerem tym bardziej jest to odczuwalne. Czy mogę jakoś podnieść moc w dolnych partiach, podbijając obroty i uślizgując sprzęgło? Czy to właściwa technika przy takich wysokoobrotowych silnikach i czy jest to bardzo szkodliwe? Czy grozi mi utrata przyczepności lub wheelie? Widzę, że niektórzy bardzo dynamicznie się poruszają 600-kami po mieściem (np. takimi Hornetami, które potrzebują jeszcze wyższych obrotów). Oczywiście redukuję biegi, ale czasem to nie wystarcza, bo przy powolnej jeździe obroty nadal są niskie i brakuje odejścia. Jak sobie z tym radzić?
chrismoto99
Świeżak

Powrót do Technika jazdy