Zobacz wątek - wyważanie koła motocyklowego
Advertisement
NAS Analytics TAG

wyważanie koła motocyklowego

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

wyważanie koła motocyklowego

Postprzez jarwq » 3/4/2011, 15:45

Jestem świeżym posiadaczem plastika 750 więc pytam jako że nie ma takiego postu na forum.

wyważanie koła po wymianie opony itc,
w jaki sposób wyważyć koło najlepiej dynamicznie czy statycznie ?
raczej w warsztacie zrobiÄ… to tylko jednÄ… metodÄ…,
czytałem że lepiej statycznie i tu czy zrobić to samemu czy dać komuś kto nie koniecznie się przyłoży.

ta samą metodą wyważać przednie i tylne koło?

zadaje pytanie gdyż w mojej okolicy nikt nie wyważa kół motocyklowych i albo to zrobię sam albo pojadę gdzieś dalej i zrobi to obca osoba (nie koniecznie fachowo, szybko etc)

proszę o odpowiedź osoby znające się a nie nabijające licznik forum
jarwq
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/3/2011, 23:15
Lokalizacja: pniewy wlkp


Postprzez Endrju. » 3/4/2011, 17:39

Jak rozmawiałem ze swoim mechanikiem, to kwestia odpowiedniej maszyny. Większość wulkanizatorów 'u pana Mietka' nie waży kół. Natomiast jak pojechałem na dużą stację obsługi to powiedzieli, że bezproblemowo. Wszystko widziałem na własne oczy, wsadzili koło, odpalili program 'motocykl' dokleili ciężarki i śmiga. Kwestia dobrej maszyny.
Endrju.
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27/6/2010, 08:08


Postprzez Vergon » 3/4/2011, 17:44

A jak chcesz sam wyważyć koło? Podnosząc moto i czekając jak koło się obróci, albo nie?
No chyba, że masz wyważarkę i ciężarki.
Opór toczny łożysk w wyważarkach statycznych jest dużo mniejszy niż tego co masz w kole. Zresztą dochodzi Ci piach i inny syf.
Oddaj do serwisu, ja wyważałem dynamicznie i jest ok, znajomy statycznie i też nie narzeka.
Wyważarek statycznych używają zespoły na zawodach światowej rangi, więc o czymś to świadczy.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez oskaarek » 3/4/2011, 19:09

ja zmieniam opony czesto i nigdy nie wywazalem w moto, bo nigdzie tego u mnie nie robia i jest zawsze oki .Nigdy nie odczulem ze cos jest nie tak bez wywazenia,ale wiem ze lepiej by bylo trzeba to zrobic
R1 rn12 2004r+ , stunt honda+ AUDI A6 1,8T
oskaarek
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 25/8/2008, 08:59
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez RUTRA.RD » 4/4/2011, 13:56

wywazac sie opłaca bo wtedy nie ma wężykowania im więcej opony tym to zjawisko mocniejsze. statyczna wyważarka kolo 400-500zl
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez miki1406 » 29/8/2015, 09:16

Nie da się wyważyć bez wyważarki...Teoretycznie można "zaemulować" statyczną osią wkręconą w imadło... Może tak zamierza to robić... Jest to jednak niefachowe i mało profesjonalne...

Przy każdym przesunięciu opony względem felgi (wymiana / łatanie) należało by wyważyć
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Re: wyważanie koła motocyklowego

Postprzez LukaszW998 » 31/12/2021, 14:19

Wrzucam link do kilku moich przemyśleń o różnych sposobach wyważania kół motocyklowych z którymi się spotkałem w mojej współpracy z różnymi warsztatami.
https://sklep.anwa-tech.pl/pl/blog/Wywazarka-motocyklowa-czy-uchwyt-motocyklowy/6 (otwórz link)
Obrazek
LukaszW998
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/6/2019, 14:42



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê