Zobacz wątek - Panie kupiłem litra na pierwsze moto?

Reklama

NAS Analytics TAG

Panie kupiłem litra na pierwsze moto?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Panie kupiłem litra na pierwsze moto?

Postprzez BairStrokes » 5/11/2021, 13:01

Mam 40 lat 180 cm i 120 kg . Najezdzone kilka milionów rużnymi pojazdami . Na motorach 1,5 sezonu na 125 cm czyli zero doswiadczenia . Zdążyłem zaliczyć glebe przy nawrotce na tej 125 cm . Jebłem o ziemie jak Tupolew . Przestałem jezdzic ta 125 bo była cienka i zaczełem myśleć o normalnym moto dla normalnych ludzi . Rozglądałem sie za ruznymi motorami ( mt09 , xdiavel i cb1000r . Najbardziej podobał mi sie ducati ale to tandeta i doszłem do wniosku że wolę jezdzić niż phać i kupiłem cb1000r + . Od dłuzszego czasu oglądałem na necie . Byłem w hondzie zeby polukać w ducati zreszta też . Jazde hciałem próbna se wziać aż nagle pojawiła się na necie czarna cb1000r+ za 8 K GBP .Zaproponowałem 7,5 k i o dziwo sprzedawca zaakceptował oferte . Rok 2018 , przebieg 1555 mil 10.0.0.0.1 (otwórz link) 192.168.1.254 (otwórz link)
. Stan igła bez jednej ryski czy jakiejkolwiek skazy . Cycki na oponah i kolory w zagłebieniah bieżnika . Stan jak nowy . Do tego dokupiona owiewka i przedłuzona gwarancja przez popzedniego wlasciciela ( dziadek milioner ) . Plan był żeby poczekać do marca ale ostatnie dni bylo słonecznie i + 12-13 oC . Dziś + 9 oC i pochmurnie ale miałem wolne i nie wytrzymałem :P . Wykupiłem podatek drogowy i ubezpieczenie i na drogę . Pierwsze kilometry wiadomo walka z moto bo inna pozycja , żle lusterka ustawione ,sety cofniete do tyłu , sprzęgło inaczej bierze , przełacznik od kiernkow jakoś niżej ąż wcisłem klakson raz . Taki zesrany byłem że tak jade i myśle że mogłem inne rekawice wziac bo w ręce zimno a jakos nie pomyslałem żeby właczyc podgrzewanie manetek . Zrobiłem 20-30 km i powiem ŁOOOOO w **** . Wczesniej jezdziłem z650 i wiedziałem ze to będzie mocniejsze ale tego po prostu nie idzie porównać . Pozycja jak dla mnie wygodna . Do ziemi sięgam ale żeby postawic całe obie stopy na ziemi to brakuje 1-2 cm . Heble dobre z przodu a tył też hamuje . Jest moc . Dużo duzo więcej niż się spodziewałem a wcale nie odwinełem do konca bo do tego to trzeba umieć jezdzic . Nie wydaje mi się zebym kiedykolwiek wykożystał możliwosci tego moto . Elastycznośc też jest . Na szustym biegu przy przejeżdzaniu przez rondo nie szarpie ani nie telepie . Normalnie przyspiesza . Może wolniej ale co mnnie zdziwiło to nie telepało ani nie szarpało . W korkach tez jest dobrze . Sprzegło po kilku kilometrach przyzwyczajania pracowało bardzo dobrze . Skrzynia biegów idealnie hodzi . Jeśli hodzi o jazde po mieście to się nadaje jak dla mnie . Coś czuje że zostaniemy razem na długie lata . Instruktor na kursie muwił bierz litra bo mniejszy niz 800 to zaraz bedzie za mały ....
BairStrokes
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A