Zobacz wątek - izolacja cieplna
NAS Analytics TAG

izolacja cieplna

O wszystkim
_________

izolacja cieplna

Postprzez Sadhu » 24/2/2021, 12:03

Czy w takich elementach pełna szczelność na pewno jest tym, co należy uzyskać?
Postaram się wytłumaczyć, o co mi chodzi, na jakimś przykładzie. Silnik z jednej strony trzeba rozgrzać, żeby pracował na optymalnych parametrach, ale JEDNOCZEŚNIE nie można go przegrzać. Trzeba mu zapewnić jakieś chłodzenie. Ale w przypadku zamkniętych pomieszczeń sprawa jest trudniejsza. Bo zimą izolacja powinna być jak najpełniejsza, ale już latem nadmiar ciepła byłby szkodliwy. I czy jeden materiał, nawet taki high-end z katalogu na stronie https://polskiecentrumdachowe.pl/produk ... e-podasza/ może zapewnić jedno i drugie działanie, w zależności od warunków panujących na zewnątrz?!?
Niecierpliwie czekam na Wasze odpowiedzi!
Ostatnio edytowano 1/3/2021, 09:09 przez Sadhu, łącznie edytowano 1 raz
Sadhu
Świeżak

Re: izolacja cieplna

Postprzez waaldek » 13/10/2021, 14:43

Wiesz co, tak w ogóle to jest ciekawy temat. W chłodniejsze dni lepiej zaizolowane pomieszczenie będzie trzymało ciepło, co za tym idzie, będzie można oszczędzić na ogrzewaniu. Swoją drogą ostatnio szukałem sposobów na to, żeby trochę zmniejszyć wydatki na ten aspekt. Ostatecznie zdecydowałem się na pompę ciepła. Najpierw jednak starałem się dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu. Dzięki temu wiem, że jest to jedno z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych. To jeszcze nie wszystko! Okazuje się bowiem, że może także posłużyć do schłodzenia budynku podczas letnich upalnych dni. Naprawdę świetne rozwiązanie, o którym polecam Ci dowiedzieć się więcej. Jakbyś był zainteresowany tą technologią, to od siebie mogę polecić ten https://www.hewalex.pl/ adres w internecie. Znajdziesz tam dużo przydatnych informacji. W razie czego fachowcy pomogą Ci też dobrać optymalne rozwiązanie do twojego indywidualnego przypadku i aktualnych potrzeb. U mnie sprawdza się. Żałuję tylko, że tak późno zdecydowałem się na pompę ciepła.
waaldek
Świeżak

Powrót do Hydepark