Zobacz wątek - Wskaźnik biegów w GS 500

Wskaźnik biegów w GS 500

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Wskaźnik biegów w GS 500

Postprzez adaszynski » 14/9/2020, 14:54

Cześć,
mam gsa 500 z 1990 r., w którym mam tylko zieloną kontrolkę biegu neutralnego. Chciałem sobie zamontować wskaźnik biegu, ale w warsztacie mówią, że da się założyć tylko taki, który wylicza bieg na podstawie obrotów i prędkości. Czyli, np. jak będę w miejscu sobie zmieniał biegi z wciśniętym sprzęgłem (przykładowo będę redukował biegi na światłach) to taki wskaźnik nic mi nie da. Stąd moje pytanie, czy są jakieś wskaźniki biegu do suzuki gs 500, które wyświetlą wbity bieg, np. na podstawie jakiegoś czujnika w dźwigni zmiany biegów? W warsztacie mówią, że tak się nie da, a przecież w nowych motocyklach to funkcjonuje. Przydałby się taki wskaźnik, bo czasem ruszam z dwójki i obciążam niepotrzebnie silnik, a gdybym miał wyświetlacz to bym miał pewność na którym biegu stoję.
adaszynski
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa