Zobacz wÄ…tek - Uzyskanie prawa jazdy kat.A
NAS Analytics TAG

Uzyskanie prawa jazdy kat.A

Przepisy, prawo
_________

Uzyskanie prawa jazdy kat.A

Postprzez Aleksander94 » 29/4/2020, 16:15

Witam,
z braku informacji na temat mojego problemu postanowiłem zarejestrować się na forum i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże.
Do celu, w 2012 roku rozpocząłem kurs na prawo jazdy kat A, lecz przez warunki pogodowe WORD zamknął możliwość zdawania praktyki na motorze i jedynie zdążyłem zaliczyć teorie. W styczniu 2013 roku w życie weszły nowe przepisy (prawo jazdy kat.A od 24 lat). Niestety w tym czasie miałem dopiero 20 i postanowiłem nie zdawać na kat A2 tylko poczekać i zdać kat.A po ukończeniu 24 lat. W tym roku postanowiłem że wznowie kurs, wezmę kilka godzin na placu i wybiorę się do WORD by zdobyć prawo jazdy. Chcąc umówić się ja jazdy, poinformowano mnie ze nie mogę podjeść do kat.A bez uprzedniego uzyskania kat A2, mimo iż dawno ukończyłem już 24 lata. Czy ktoś miał podobna sytuacje? Nie można podchodzić do kat A mając ważny kurs z 2012 roku?
Dziękuje z góry za pomoc.
Pozdrawiam Aleksander :)
Aleksander94
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29/4/2020, 15:58


Re: Uzyskanie prawa jazdy kat.A

Postprzez Fugu » 30/4/2020, 07:32

Aleksander94 napisał(a): Chcąc umówić się ja jazdy, poinformowano mnie ze nie mogę podjeść do kat.A bez uprzedniego uzyskania kat A2, mimo iż dawno ukończyłem już 24 lata. Czy ktoś miał podobna sytuacje?

Osoba z która rozmawiałeś nie ma pojęcia o istniejącym prawie - w wieku 24l możesz robić bezpośrednio kategorie A.

Aleksander94 napisał(a): Nie można podchodzić do kat A mając ważny kurs z 2012 roku?

Jeśli nie zamknąłeś kursu - to znaczy nie uzyskałeś prawa jazdy, to ten papierek dawno przestał być ważny.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Uzyskanie prawa jazdy kat.A

Postprzez neuros007 » 23/8/2020, 10:53

Robiłem kurs na A1 11 lat temu.
Moje papiery odesłano do urzędu i powiedziano mi, że mogę je odebrać i kontynuować, tylko w moim przypadku to bez sensu gdyż dawno ukończyłem 24 lata i robię prawko na A.

Dzwoń do WORD'u! Zapytaj gdzie są Twoje oraz czy możesz kontynuować. Wszystko Ci powiedzą.
neuros007
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/8/2020, 19:52



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê