Zobacz wątek - YZF R125 jaki zestaw tłok cylinder ?
NAS Analytics TAG

YZF R125 jaki zestaw tłok cylinder ?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

YZF R125 jaki zestaw tłok cylinder ?

Postprzez shakal84 » 24/7/2020, 20:49

Cześć założyłem drugi temat tutaj bo wcześniej napisałem go chyba w złym dziale.
W razie czego przepraszam i prosze o ewentualne usuniecie przez Admina tamtego tematu.


Ostatnio sprawdzałem sobie kompreche (tak manetka odkręcona na full i silnik zagrzany) i niestety wyszła słaba 4.5 Bar a min ma być wg książki 4.8 Bar max 6.2 Bar (zawory świerzo wyregulowane) moto nie ma problemów z odpalaniem ani na zimnym ani na ciepłym silniku, jedyne co zauważyłem to niski V-max ledwo 110 km/h, zrobiłem próbe olejową i tu ... komprecha podskoczyła do 6 Bar. Tak więc prawdopodobnie zapieczone pierścienie lub przytarty tłok, co ciekawe moto wg liczniaka ma dopiero 6000 km przejechane no ale ... cóż moto miało poprzednio dwóch właścicieli nie wiem jak się z nim obchodziło ;)

Ale do rzeczy, mam zamiar kupić zestaw cylinder tłok, moto jest z 2015r RE 11 wersja z ABS poliftowa zawieszenie USD na ramie pisze 5D7E-010 i teraz pytanie czy zestawy cylek tłok są zamienne ze starszymi rocznikami ? pisałem już chyba do 8 sklepów i żaden nie jest mi w stanie odpowiedzieć czy komplet który jest opisany do rocznika 08-13 będzie pasował do mojego modelu z tego co widze to w ogóle jakoś mało jest zestawów do rocznika po wyżej 2014 r. Więc nie wiem czy kupować po prostu dowolny zestaw tłok cylinder czy szukać specjalnie pod mój rocznik model ?

ktoś wie więcej na ten temat ? po niżej przykładowe zestawy które mam na oku

https://allegro.pl/oferta/yamaha-x-max- ... 6871033206

https://allegro.pl/oferta/cylinder-alu- ... 8838957967

https://allegro.pl/oferta/cylinder-do-y ... 9160101966
ten ceramiczny warty uwagi czy sobie darować ?
shakal84
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13/8/2012, 12:12
Lokalizacja: Hogwart ;)


Re: YZF R125 jaki zestaw tłok cylinder ?

Postprzez Rolnik62 » 11/8/2020, 09:33

Rozkręciłeś ten silnik już ? Sprawdzałeś szczelność głowicy ? Może zawory przepuszczają...
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice


Re: YZF R125 jaki zestaw tłok cylinder ?

Postprzez shakal84 » 12/8/2020, 21:12

Przecież pisze że zrobiłem próbę olejową i ciśnienie wzrosło ;) więc głowica jest OK. Silnika jeszcze nie rozkręcałem czekam na zakończenie sezonu w wtedy się za to wezmę.

Ktoś coś ogarnia na temat tych zestawów cylinder tłok ? inwestować w nicasil ? ceramikę ? czy najtańszy taiwański aluminowy ? wytrzymałe to to w miarę ? moto mam zamiar dłużej pojezdzić, dwa trzy może nawet cztery sezony.
shakal84
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13/8/2012, 12:12
Lokalizacja: Hogwart ;)



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê