Zobacz wątek - Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Postprzez Skoczek » 5/7/2020, 23:05

Cześć wszystkim

Wracam na to forum po przeszło 10 latach bo dzisiaj zobaczyłem takie cudo jak Dayton 675. Przy okazji pozdrawiam właściciela tej ślicznotki na tablicach WGR, która stała w Mrągowie obok białej Aprilli RSV. Wracając do tematu, stawiam na Daytona bo mi się podoba i czytałem sporo o tym modelu. Widziałem same pozytywne opinie. Mało awaryjny, dobrze się zbiera i jest wygodny na dłuższe trasy. Mam natomiast pytanie czy ten model przy wzroście 184cm jest ok? To tyle z pytań. Proszę też o Waszą opinię w kontekście tego modelu. Dodam, że mam budżet na około 20koła, więc szukam z głową. Jeszcze jedno. Na motocyklu jeździłem 12 lat temu, więc chyba ta pojemność to dobra opcja, prawda?
Dodając informacje o sobie, abyście mogli po doradzić
Motocykl potrzebuję, aby sobie dojeżdżać do pracy - jakies 40-50km dziennie. Raz na jakiś czas chcę sobie skoczyć na jakąś wycieczkę z dziewczyną, może do 300km dziennie.
Budżet na utrzymanie sezonowe to pewnie jakoś 2koła, max 3tys, w sumie to się nie znam.
Moja waga to 90km
Na motocykl mam max 20koła, a ciuchy pewnie kupię używane. kask nowy i tu też proszę o pomoc ;)
Ile kilometrów chcę przelatać w sezonie to nie mam pojęcia. Nie mam kontrastu
A je jeszcze jedno. Komuś obiło się o uszy, że jest do sprzedania dobry Dayton?
r6 ! jedyne czego pragne!
Skoczek
Świeżak

Re: Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Postprzez jasnoksieznik » 22/7/2020, 09:43

Po 12 latach przerwy, z niewiadomym doswiadczeniem, chcesz jezdzic na bardzo sportowym moto ze 120KM? Bez ABSu?
Kiepski pomysl.
Drugim kiepskim pomyslem jest kupowanie egzotyka i liczenie na rozsadna cene. W zakupie, to moze jeszcze, ale utrzymanie Triumpha tanie nie jest.
Umiarkowanie udanym pomyslem jest codzienne jezdzenie sportem - nie jest to wygodne, zwlaszcza dla wyrosnietego. Oczywiscie, mozna i bedzie fajnie, ale niekoniecznie komfortowo.
Za to ewentualna pasazerka musi to bardzo lubic, zeby jezdzic na Dayotonie z tylu. Drugie siedzenie ma wiecej walorow aerodynamicznych, niz transportowych - bedzie jej bardzo niewygodnie.

Jak dla mnie, to za mocne moto, co gorsza bez ABSu. Reszte argumentow mozesz zignorowac, bo jak Ci sie podoba i chcesz, to bedziesz cierpial, ale bedziesz szczesliwy.

Ja bym na Twoim miejscu rozejzal sie raczej za XJ6 z owiewka. Lagodniejsze, wygodniejsze do dojazdow i w trase, da sie z pasazerem, czterocylindrowe. W budzecie powinno sie dobrze zmiescic.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
jasnoksieznik
Stały bywalec

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A