Zobacz wÄ…tek - 3 kaski do 1000 PLN
NAS Analytics TAG

3 kaski do 1000 PLN

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

3 kaski do 1000 PLN

Postprzez Zimny72 » 28/1/2018, 15:55

Cześć, kończę naprawiać moto i pozostał do uzupełnienia kask, który mi się zniszczył podczas ostatniej przygody. Kryteria: do kwoty 1000 PLN, blenda i niezbyt mocna wentylacja (nie lubię jak mi wieje zimnym powietrzem w oczy). Materiał z jakiego jest zrobiony kask ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Obecnie wybór ograniczył się do 3 modeli:

1) Shark D-Skwal - miałem już Sharka (S900C i Speed-R), najbardziej mi się podoba, jest głęboki, wygodny, ma dużo miejsca przed brodą, ma fajną ciemną blendę i system wentylacji taki jak lubię. Ale Skwal, na którym bazuje, miał kiepskie opinie pod kątem pękającej szybki wizjera. Dźwignia opuszczania blendy też nie wygląda najsolidniej, choć może przesadzam. No i skorupa z polwięglanu. Mogę wyrwać w rejonie 650 PLN;

2) Nolan N87 - wygląda fajnie, ma dobre opinie, przymierzyłem: w miarę pasuje, trochę mniej miejsca przed brodą. Ale... jasna blenda i dosyć płytki, a jestem przyzwyczajony do głębokich Sharków. Trochę mało wyczuwalny mechanizm opuszczania blendy. Skorupa z Lexanu. Nic więcej o nim nie wiem i nie miałem możliwości przetestować na moto. Mogę wyrwać do 800 PLN;

3) HJC FG-ST - no i najdroższy z nich: do wyjęcia do 1050 PLN. Niby najlepsza skorupa z włókna szklanego. Ale... w stosunku do Sharka i Nolana to HJC jest... ogromny. Poza tym podobnie jasna blenda jak w Nolanie i marne przełączniku górnych wlotów powietrza. Poza tym wydaje się OK: przymierzyłem i pasuje, choć nie testowałem na moto. Podobnie głęboki jak Shark.

Przeczytałem wszystkie opinie i recenzje w necie i mam wątpliwości. Markę Shark znam z autopsji i byłem zadowolony - tylko te opinie o wcześniejszym Skwalu. Trochę korci mnie spróbować Nolana. HJC to już większa inwestycja i nie wiem czy mam ochotę wydać więcej niż 800 PLN. No i teraz prośba: jeżeli ktoś jeździł w którymś z tych modeli, albo co lepsze - ma porównanie, to poproszę o kilka słów.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: 3 kaski do 1000 PLN

Postprzez Vasago » 29/1/2018, 08:42

Skoro Ci Speed R pasował, to może kolejny egzemplarz (wer. 2)? Ewentualnie Spartan?
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37


Re: 3 kaski do 1000 PLN

Postprzez Zimny72 » 29/1/2018, 11:19

Szczerze powiedziawszy poszukuję kasku miejsko-turystycznego - raczej nie sportowego. Są cichsze i mają mniej wydajną wentylację, o co mi chodzi (napisałem w pierwszym poście). Dlatego jak bym miał wybierać pomiędzy D-Skwalem do 700 PLN a Spartanem do 1250 PLN (czyli droższym nawet od FG-ST), to raczej postawię na tego pierwszego.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: 3 kaski do 1000 PLN

Postprzez Vasago » 29/1/2018, 11:56

Zrozumiałem, ze nie chcesz "sportowej" wentylacji. Sharki mają przecież zamykane wloty. A Spartan jest na Allegro za 998 zł ;) Speed R 2 też poniżej 1000. Oczywiście jeżeli Ci te kaski nie pasują i szukasz czegoś innego, to nie ma tematu ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: 3 kaski do 1000 PLN

Postprzez Zimny72 » 29/1/2018, 15:04

Spoko ;) do Speed-Ra trochę się zraziłem, bo przy dłuższej jeździe autostradowej miałem efekt wymłotkowania łuku brwiowego i kości policzkowych. Tylko w tym kasku. Nie wiem czy to kwestia twardych poduszek w kasku sportowym, ale nigdy czegoś takiego nie miałem we wcześniejszych kaskach turystycznych. Dlatego nie za bardzo chcę znowu kask sportowy i jestem skłonny nawet wziąć kask z niższej półki.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: 3 kaski do 1000 PLN

Postprzez CBR4Life » 10/7/2020, 21:47

Ja latam w Nolanie s85 ale czas na zmianę. Z researchu jaki przeprowadziłem, to w oko wpadły mi takie modele w budżecie do 1000 zł:
https://motoklan.pl/kaski-integralne/94 ... rwony.html

https://motoklan.pl/kaski-motocyklowe/8 ... atowy.html

https://motobanda.pl/kask-hjc-fg-17
CBR4Life
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10/7/2020, 21:38



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê