Zobacz wątek - Czyszczenie łańcucha: nafta vs preparaty dedykowane
NAS Analytics TAG

Czyszczenie łańcucha: nafta vs preparaty dedykowane

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Czyszczenie łańcucha: nafta vs preparaty dedykowane

Postprzez w12400 » 2/7/2020, 00:08

Witajcie

Muszę wyczyścić i nasmarować łańcuch w Suzuki. W książce serwisowej jest napisane, żeby używać jedynie nafty, żadnych preparatów do czyszczenia czy smarowania łańcuchów (do nasmarowania gęsty olej). Natomiast w necie znalazłem opinie, by nafty nie używać, bo niszczy o-ringi, a lepszy jest smar do łańcucha niż olej.

Co o tym sądzicie? Czy zaopatrzyć się w naftę, czy może w preparaty od K2, Ipone itp?
w12400
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25/6/2020, 18:26


Re: Czyszczenie łańcucha: nafta vs preparaty dedykowane

Postprzez Fugu » 2/7/2020, 07:36

Sprawdz w ktorym roku byl wyprodukowany twoj pojazd - bydz moze wtedy jeszcze nie bylo aktualnych produktow do czyszczenia lancucha i nafta byla jedynym sensownym sposobem?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Czyszczenie łańcucha: nafta vs preparaty dedykowane

Postprzez henio12323 » 2/7/2020, 07:42

nafta swietlna nie niszczy oringów, jest bezpieczna - chyba ze wrzucisz łancuch do nafty na miesiac :D
preparaty są ok - chociaz moim zdaniem dośc mocno agresywne, czesto pod cisnieniem - niepotrzebnie wypłukłukują smar tam gdzie i tak jest jego deficyt. wiec z zewnatrz nafta + pędzelek, na koniec wytrzeć do sucha szmatką i łancuch bedzie czysty. potem obficie nasmarowac i na koniec nadmiar smaru zdjąć szmatką i łancuch przygotowany do jazdy. smarowanie olejem tez jest ok - chociaz ten nieco szybciej ucieka z łancucha
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Czyszczenie łańcucha: nafta vs preparaty dedykowane

Postprzez w12400 » 2/7/2020, 11:01

Dzięki. To chyba kupię naftę i jakiś lepszy opryskiwacz do niej, a smar już kupię specjalny do łańcucha.
Ogólnie to już się pogubiłem, w polskiej instrukcji obsługi pozwalają smarować łańcuch preparatami do łańcucha, natomiast w angielskiej serwisówce już nie. :D
Nie będę się tym przejmował, bo to już nie jest fabryczny łańcuch.
Obrazek

Poza tym czy mogę chłodnicę olejową przeczyścić w nafcie lub preparatem K2 Akra z opryskiwacza? Słyszałem, że lepiej jej nie ruszać wodą z myjki czy nawet z węża ogrodowego.
w12400
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25/6/2020, 18:26

Re: Czyszczenie łańcucha: nafta vs preparaty dedykowane

Postprzez henio12323 » 3/7/2020, 06:20

nafta nie wiem czy ci dobrze umyje taka chłodnice, ja bym bardziej jakas chemią mył cos typu do mycia silników - mocna zasada, oczywiscie odpowiednio krótko trzymac albo rozcięczyć. waz ogrodowy nie uszkodzi, myjka zwykle też nie, chyba ze z 2 centymetrów bedziesz pod kątem trzymał to ci powygina lamelki
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê