Zobacz wątek - Rejestracja motorowerów z szopy dziadka

Rejestracja motorowerów z szopy dziadka

Przepisy, prawo
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff

Rejestracja motorowerów z szopy dziadka

Postprzez amblypyq » 24/5/2020, 22:36

Cześć!

Może ktoś będzie mi w stanie udzielić jakichś wskazówek.

Dziadek zostawił po sobie w szopie kilka motorowerów są jeszcze na zielonych tablicach, mam dowody rejestracyjne(zarejestrowane na dziadka), ostatnie przeglądy z lat 90, w tym na jednego simsona badanie jest wbite bezterminowo.
Przed śmiercią motorowery nie zostały na nikogo przepisane, ponieważ są w dramatycznym stanie uznano je za bezwartościowe. Stały sobie tam kolejne lata w szopie na działce należącej do mojej babci, która też odeszła przekazując działkę(nie ma wspominki o motorowerach) mojej mamie.

Chcę je odrestaurować i zarejestować tak żeby można było się przejechać w niedzielę na takim oldtimerze.

Mama chce mi je przekazać jako darowiznę.

Podsumowując
-dowody rejestracyjne są na dziadka
-po jego śmieci nie ma żadnych dokumentów co ma się stać z motorowerami
-przez lata stoją w szopie na działce należącej do babci
-babcia przepisuje działkę na moją mamę bez uwzględnienia motorowerów
-mama chce mi je przepisać
-chcę je zarejestrować

Jaka jest najszybsza droga do rejestracji tych motorowetów. Czy mając dowody rejestracyjne nie trzeba tego robić przez zasiedzenie? Chciałbym je zarejestrować na białe blachy.
amblypyq
Świeżak

Re: Rejestracja motorowerów z szopy dziadka

Postprzez danutadankiewicz » 24/6/2020, 11:52

to trzeba zadzwonić do wydziału komunikacji, ja teraz jestem na https://www.yottogdynia.pl/rejsy-po-bal ... zeglowanie ale jak wrócę do domu to na pewno to zrobię.
danutadankiewicz
Świeżak

Powrót do Prawo