Zobacz wÄ…tek - Hornet - problem z odpalaniem
NAS Analytics TAG

Hornet - problem z odpalaniem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Hornet - problem z odpalaniem

Postprzez Martik91 » 23/6/2020, 18:52

Hej :)
ostatnimi czasy mam spory problem z odpalaniem motocykla, Honda Hornet, 600 z 2001r,. Na początku problem pojawiał się praktycznie codziennie jednak po sprawdzeniu podciśnienia, wymianie świec i linki ssania na jakieś 2 tygodnie był spokój, ale dzisiaj od rana znów to samo... mianowicie:
Po włączeniu ssania i uruchomieniu silnika przez +/- 2 min silnik rozgrzewa się jak zwykle, z reguły ssanie już zaczynam delikatnie wyłączać i w pewnym momencie obroty zaczynają spadać i moto zaczyna gasnąć. Jak w tym momencie chce dodać mu trochę gazu to jak tylko tykam manetkę gaśnie od razu. Potem już nie ma szans go odpalić. Czasem uda się po 5-10min a czasem dopiero po kilku godzinach.
Regulacja i czyszczenie gaźników było robione rok temu i jak już uda mi się go odpalić to chodzi równo... Nie wiem co to wniesie, ale zimą miałam lakierowany zbiornik paliwa a dzieje się tak jak odpisałam od momentu jak został na początku sezonu poskładany po lakierowaniu. W poprzednim sezonie nie miałam takich problemów
Martik91
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/6/2020, 18:43


Re: Hornet - problem z odpalaniem

Postprzez henio12323 » 23/6/2020, 18:56

brzmi nadal jak problemy gaźnikowe, w tych hornetkach te gaźniki sa dośc delikatne, nawet jak chwile postoi to dysze sie potrafia zalepic nowoczesnymi paliwami które wytrącaja sie szybko. do tego swiece podobnie - małe swiece łatwiej uszkodzic. dlatego zaczał bym od synchroinizacji WRAZ Z regulacja składu wolnych obrotów - moze pomoże a jak nie to chociaz bedzie wskazanie co jest nie tak ( jak sie nie beda dawały wyregulowac/ nie bedzie reakcji na sruby składu )
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê