Zobacz wątek - SYM GTS 125 różne silniki - czy można zamienić części
NAS Analytics TAG

SYM GTS 125 różne silniki - czy można zamienić części

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

SYM GTS 125 różne silniki - czy można zamienić części

Postprzez abraham2ooo » 10/6/2020, 08:27

Witam, rozpadło mi się łożysko na wale korbowym i mechanik stwierdził, że nie można zregenerować. Kupiłem inny silnik, rocznikowo niby pasował, ale sa różnice: inna pokrywa silnika, inaczej przychodza mocowania wahacza i inna tylna ośka, inna średnica. Czy ktoś z Was ma doświadczenie, czy można te elementy zamienić ze starego silnika? Na zdjęciach nowy silnik jest już w skuterze, ale nie można go złożyć, mój stary silnik jest w częściach. Różnica w tylnej osi: moja ok 16mm, nowy silnik ok 21mm.
Zdjęcia https://drive.google.com/drive/folders/1V7AHg_nSF2AX3kRuLQnE4DmH8Tjw5cG4?usp=sharing (otwórz link)
abraham2ooo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/6/2020, 08:08


Re: SYM GTS 125 różne silniki - czy można zamienić części

Postprzez abraham2ooo » 23/6/2020, 18:46

Gdyby ktoś miał taką samą przygodę z silnikiem Sym GTS 125 to:
nowszy silnik różni się:
- obudową magneta - inne mocowania wahacza, można zamienić ze starego silnika,
- inna ośka, grubsza, żeby przełożyć ze starego silnika trzeba zmienić łożysko, ale takiego nie ma, można wytoczyć tuleję do starej ośki i wprasować ją w łożysko od nowej
- inne mocowanie lewego amortyzatora - trzeba dorobić kawałek mocowania
Ogólnie można, ale chyba nie warto... Mi tak zrobił mechanik trochę na sztukę, teraz żałuję, ale kasę już wydałem, więc tak zostanie. Jak szukałem silnika, to wszystkie starsze miały nożny starter, a ja nie miałem i to mnie zmyliło, trzeba było kupić starszy silnik i zdemontować starter na kopniaka.
abraham2ooo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/6/2020, 08:08




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê